środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Konsultacje w sprawie olsztyńskich jezior i rzek

2017-10-12 19:06:07 (ost. akt: 2017-10-12 16:16:20)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Miasto zaprasza mieszkańców do dyskusji na temat zagospodarowania przestrzennego m.in. wokół olsztyńskich akwenów. Zaplanowano szereg spotkań i wydarzeń towarzyszących.

- Zdanie mieszkańców jest dla nas bardzo ważne - mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. - Staramy się jak najczęściej angażować olsztynian w istotne sprawy miasta. Przykładem dobrych praktyk jest Olsztyński Budżet Obywatelski. Teraz czas na kolejny krok.

Urząd Miasta jest w trakcie aktualizacji "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Olsztyna", dużego dokumentu związanego z zagospodarowaniem przestrzennym Olsztyna. Chcąc zainteresować tematem mieszkańców, miasto przystąpiło do ogólnopolskiego projektu "Przestrzeń dla partycypacji", w ramach którego otrzymało wsparcie merytoryczne oraz finansowe.

Urzędnicy przygotowali konsultacje społeczne dotyczące wąskiego wycinka dokumentu, związanego zagospodarowaniem przestrzeni wokół jezior i rzek w Olsztynie. W przeprowadzeniu konsultacji pomogą przedstawiciele doświadczonej organizacji pozarządowej Federacji FOSa Olsztyn.

Wśród zaplanowanych wydarzeń są m.in. spotkania warsztatowe, spotkania z ekspertami oraz dyskusje. Inauguracja odbędzie się w sobotę (14 października) o 12:00 na plaży miejskiej. Nad Ukielem powstanie mobilny punkt konsultacyjny, a urzędnicy będą zachęcać do rozmów i dyskusji. Zaplanowano też edukację przez zabawę. Pomoże w tym grupa kuglarska, która do zabawy porwie najmłodszych olsztynian.

Konsultacje będą próbą wypracowania kompromisu pomiędzy rozbieżnymi wizjami co do przyszłego zagospodarowania nabrzeży olsztyńskich jezior. Mają pomóc w stworzeniu wizji, która uwzględnia interesy deweloperów chcących realizować inwestycje o znacznych gabarytach i przyrodników chcących pozostawić tereny nadjeziorne jako niezagospodarowane, z chronionymi siedliskami.

źródło: UM Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kajakarz #2353512 | 37.47.*.* 18 paź 2017 13:22

  należy połączyć kanałem jez. Krzywe z Kortowskim. Oba akweny zyskają bardzo dużo na atrakcyjności. Powstałyby szlaki żeglarskie z Gutkowa i Łupstychu do Kortowa, oraz kajakowy dalej Kortówką do Łyny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Łynostrada #2349868 | 79.184.*.* 13 paź 2017 10:30

  Dopóki nie będzie wybudowana Łynostrada, proszę się nie wypowiadać na temat OBO albo jakichkolwiek konsultacji społecznych.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Grzymowiczy jaśnie panie #2349734 | 88.156.*.* 13 paź 2017 08:27

  dokończ to co zacząłeś i koniecznie popraw to spieprzone. Na przykład deszczówkę, bo ulew nie ma a miasto non stop zalane. Zabierz żwir sprzed przejścia na Zatorze, to nie będzie zalewać tunelu! Resztę zostaw! Mam dość już twojego "dobra" dla nas.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zostawcie te jeziora w spokoju #2349717 | 80.52.*.* 13 paź 2017 08:11

  czy wszystko, wszędzie musi być zagospodarowane. Trochę natury niech zostanie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ruda #2349694 | 83.6.*.* 13 paź 2017 07:33

   Właśnie właśnie ciekawy temat. Pływam po jeziorach Ukiel Niegocin, Tajty , Kisajno Mamry i uwierzcie mi nie ma miejsc kawałka brzegu żeby się zatrzymać i wypić kawę rozpalić małego grilla wykąpać się, albo są dzikie nie dostępne krzaki proszą się o wycinkę i pełno śmieci jest nad brzegami albo tabliczki teren prywatny nie ma gdzie zacumować i spędzić miło czas ,dla mieszkańców miast brakuje mi nad jeziorem miejsc na wypoczynek miejsc na grilla tak jak te koło harcerzy nad Ukielem ostatnio w tamtym roku i wcześniej była budowa obiektu sportowego i nikt nie poprzątał nie wyrównał nie posiał trawy na tym placu gdzie jest dzikie kąpielisko wejście do wody zarasta a tam az się prosi takie miejsce na wiaty i stoliki drewniane osoby starsze które mieszkają tu w Olsztynie wspominają że kiedyś jeziora były zadbane no 50 lat temu że często były przecinane drzewa i wycinane samo siewki że dbano o brzegi jezior, na j. Kisajno jeden mościk pływający żeby można zacumować więcej proszę na wszystkich jeziorach takie mosty porozrzucać s,a fajne. Pomarzyć można.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Pokaż wszystkie komentarze (21)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages