Wtorek, 4 sierpnia 2020. Imieniny Dominiki, Dominika, Protazego

Anna Mucha poprowadziła warsztaty dla młodzieży [ZDJĘCIA, VIDEO]

2017-10-11 14:58:42 (ost. akt: 2017-10-11 16:36:37)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Trwa WAMA Film Festival. Towarzyszą mu międzynarodowe warsztaty dla młodzieży. Prowadziła je znana aktorka Anna Mucha. Rady, jakich udzieliła, są przydatne nie tylko przed kamerą, ale też w codziennym życiu każdego z nas.

Anna Mucha jest członkinią jury czwartej edycji WAMA Film Festiwal. Poprowadziła też warsztaty dla młodzieży pod hasłem „Podstawy pracy przed kamerą”.

W olsztyńskiej Planecie 11 zgromadziło się kilkadziesiąt osób — Polacy i Ukraińcy. Nie wszyscy znali polski, więc aktorka prowadziła swoje praktyczne konsultacje po angielsku. Najpierw się przedstawiła, przypominając, że na planach filmowych jest obecna od 27 lat. Mówiła o swoich pierwszych rolach — w filmach Andrzeja Wajdy — „Korczaku” i „Pannie Nikt”. — Na planie „Korczaka” jedna z dziewczynek miała zagrać scenę, w której potyka się, płacze, a doktor otwiera szeroko ramiona i ja przytula — opowiadała. — Odmówiła. Wtedy podeszłam do Andrzeja Wajdy i powiedziałam: Ja mogę to zagrać!


Anna Mucha od 6 lat pracuje również w teatrze. W Polsce nie ukończyła studiów aktorskich, ale jest absolwentką słynnego Lee Strasberg Theatre and Film Institute w Nowym Jorku. Jednak szerokiej publiczności najbardziej znana jest z roli Magdy w serialu „M jak miłość”. Na pytanie, czy Magda ułoży sobie w końcu życie, aktorka odpowiedziała z uśmiechem: — Trzeba oglądać serial.


Uczestnikom warsztatów aktorka udzieliła wielu praktycznych rad, które przydadzą się im nie tylko na ewentualnych castingach, ale także w codziennym życiu. Zwróciła uwagę, że kamera nie nie lubi zbyt ekspresyjnych zachowań, które sprawdzają się w teatrze. Przekonywała, że w pracy na planie ważne jest dobra zabawa i satysfakcja z tego, co się robi.

Przestrzegała natomiast przed graniem osoby zbyt zabawnej. Warto natomiast zawsze być miłym, pomocnym i zauważalnym. — Zrób coś, żeby cię zapamiętali, wyróżniaj się, a kiedy popełnisz błąd, nie dramatyzuj, weź głęboki oddech i idź dalej — przekonywała.Po teoretycznym wstępie rozpoczęły się zajęcia praktyczne. Przed kamerą stanęli Michał Maciejewski i Mateusz Nosarzewski, obaj z olsztyńskiej grupie filmowej NeoVisio. Mieli zagrać scenkę, w której Michał miał opowiedzieć o spotkaniu z fantastyczną dziewczyną, natomiast Mateusz miał go przekonać, że to jest zła kobieta. Wszyscy mogli się przekonać, że jednoczesne mówienie kwestii, pamiętanie o zachowaniu odpowiednio dużej odległości od partnera i patrzenie w oko kamery nie jest proste. 


Z kolei Karina i Lila, obie z Ukrainy, miały się przedstawić. Karina opowiedziała o sobie po angielsku, prezentując się jako osoba wielu artystycznych pasji, która niczego się nie boi. Lila próbowała po angielsku, ale w tym języku wypadła nieprzekonująco, jakby grała kogoś innego. — Gdy mówisz po ukraińsku, wierzę ci — stwierdziła Anna Mucha. Aktorka podkreślała, jak ważny jest autentyzm i wiara w siebie.


Tymczasem dzisiaj organizatorzy WAMA Film Festival zapraszają na kolejne projekcje do Multikina. Będzie można tam zobaczyć trzy filmy. Pierwszy to „Na mlecznej drodze” Emira Kusturicy, w którym gra sam reżyser i Monica Bellucci. Z kolei „Konstytucja” to zdobywca Grand Prix na festiwalu. Natomiast Bohdana Slama w „Kobiecie z lodu” opowiada o Hanie, wdowie, matce i babci, która spotyka marynarza. W piątek odbędzie się pokaz filmów krótkich, który zakończy dyskusja o Polsce z udziałem Łukasza Adamskiego i Jakuba Majmurka. 
Ceremonię wręczenia nagród zaplanowano w sobotę o godz. 20 w Multikinie.

MZG


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2349146 | 37.98.*.* 12 paź 2017 12:43

    a kto to jest?

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages