Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Kiedy pojedziemy ul. Pieniężnego w Olsztynie? Sprawdziliśmy stan prac [ZDJĘCIA i WIDEO]

2017-10-09 13:25:07 (ost. akt: 2017-10-09 15:31:29)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Już niedługo kierowcy będą mogli poruszać się nową ulicą w centrum miasta. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to przebudowywana od kwietnia Pieniężnego zostanie otwarta już w grudniu.

Przebudowa ulicy Pieniężnego rozpoczęła się w drugiej połowie kwietnia. Według zapowiedzi prace mają zostać zakończone jeszcze w tym roku, a dokładniej w grudniu. W poniedziałek 9 października wybraliśmy się na miejsce prac i sprawdziliśmy, na jakim etapie znajduje się realizowana inwestycja.

Wszystko wskazuje na to, że prace zostaną zakończone w planowanym terminie. Takie zapewnienie otrzymaliśmy również od Patryka Pulikowskiego, rzecznika prasowego olsztyńskiego ratusza: — Termin realizacji inwestycji bez zmian - początek grudnia — zakomunikował Pulikowski.

Na Pieniężnego zakończone zostały prace podziemne. Kształtów nabiera również nowy most. — Na odcinku między al. Piłsudskiego a ul. 22 Stycznia zakończyła się przebudowa podziemnych sieci, teraz powstaje konstrukcja drogi. W przypadku mostu św. Jakuba przygotowywane jest zbrojenie głównej płyty obiektu — mówi Pulikowski.

Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, a pogoda nie ulegnie drastycznemu załamaniu jeszcze w tym roku będziemy mogli pojechać nową drogą. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich kierowców, którzy mają nadzieję, że otwarcie ulicy w centrum miasta choć trochę odkorkuje Olsztyn.

Przypomnijmy, że nowa ulica Pieniężnego będzie miała przebieg podobny do obecnego. Do dyspozycji kierowców oddane zostaną dwa pasy ruchu (po jednym w każdym kierunku). Ponadto zachowany zostanie buspas poprowadzony w kierunku ulicy Piłsudskiego. Oprócz nowej jezdni przebudowany zostanie most św. Jakuba, którego specjalna konstrukcja umożliwi połączenie dwóch parków Centralnego i Podzamcze.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Nazywać rzeczy po imieniu #2388605 | 188.146.*.* 2 gru 2017 06:25

  Miały być po dwa pasy w każdą stronę. Na tym polegał sens przebudowy. Teraz nie ma przebudowy, tylko remont odtworzeniowy starego układu. Nazywać rzeczy po imieniu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. emil #2352419 | 213.73.*.* 17 paź 2017 08:28

  Nie wszędzie się da, ale niektórych miejscach trzy pasy to konieczność lub chociaż prawoskręty na skrzyżowaniach. Wszystkie ul dojazdowe do centrum np. ul. Sikorskiego, Pstrowskiego, Bałtycka, Sielska, Warszawska powinny mieć przynajmniej po trzy pasy. Miasto będzie coraz większe i będzie coraz więcej aut. Nie wymyślajcie z metrem, o którym marzą większe miasta, czy z tramwajami których koszt budowy a później utrzymania jest i będzie niebotycznie wyższy od zakupu nowych elektrycznych autobusów (za 10-20 lat trzeba będzie remontować, wymieniać, naprawiać, a nie będzie już dofinansowań ciekawe kto za to zapłaci wtedy czy z biletów wystarczy?) Natomiast obwodnica jest dla tranzytu i ludzi dojeżdżających z okolicznych wiosek, a nie dla mieszkańców miasta. Żeby było naprawdę EKO dojazdy muszą być możliwie najkrótsze i szybkie. Nie wszyscy raptem przesiądą się na transport miejski bo czasem po prostu się nie da. Jak osiągniemy 50% podział na transport miejski i prywatny to będzie sukces! Dla przykładu zobaczcie jak poprawiła się komunikacja przebudowaną Warszawską, szerszą o pas Bałtycką, a jak pogorszyło się na Piłsudskiego czy Kościuszki po zabrani po jednym pasie na tramwaje. Jak nie potrzeba w tym mieście dróg zamknijmy wszystko niech będzie EKO skansen

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. asd #2347451 | 193.239.*.* 10 paź 2017 11:13

  W Warszawie nie ma korków dzięki temu, że jest metro i obwodnica, a nie że są trzy pasy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. olsztyniak #2347431 | 79.184.*.* 10 paź 2017 10:57

  Znowu pełno złosliwcow i mundroli ktytykuje kolejną inwestycję miejską. Ludzie wyprowadzcie sie z Olsztyna i wracajcie w swoje strony.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jakub #2347226 | 10 paź 2017 01:20

  Wczoraj przejeżdżałem przez Warszawę. Nie ma tam idiotycznego ITS który u nas jest obsypywany ( ciekawe za co) nagrodami są za to po 3 pasy na jezdni a u nas FRO ciągle zarzucało kierowcom, że chcą w Olsztynie autostrady w centrum. Dopóki nie ma obwodnicy to jest jedyna metoda by nie zamordować gospodarki miasta ale im ego wytłumaczyć się nie da. Mają jakąś obsesję na tym punkcie ale dlaczego wszyscy mają z tego powodu cierpieć?

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  Pokaż wszystkie komentarze (41)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages