Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Kilkadziesiąt psów gończych na łąkach w Orzechowie [VIDEO]

2017-10-07 19:56:03 (ost. akt: 2017-10-12 15:50:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W XX Międzynarodowym Konkursie Pracy Posokowców oraz Międzynarodowym Konkursie Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich wzięli udział uczestnicy nie tylko z Polski, ale również z Czech. W towarzyszącej Krajowej wystawie psów gończych mogliśmy podziwiać z kolei ponad 30 psów.

Tradycyjnie wydarzenia w Orzechowie zainaugurowała msza święta. Nabożeństwo zawsze ma wyjątkową oprawę i na to mogliśmy liczyć i w tym roku. W czasie mszy mogliśmy więc usłyszeć utwory, które wykonał zespół sygnalistów myśliwskich. I, co jest unikalne w skali kraju, w takiej mszy uczestniczyły również psy.

XX Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców oraz Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich to ważne wydarzenie w kalendarzu nie tylko myśliwych, ale także wszystkich pasjonatów psów myśliwskich.

- Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe, a konkurs stał się elitarny - podkreśla Dariusz Zalewski, łowczy okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie. - Jestem związany z konkursem od dwudziestu lat i zauważam, że wydarzenie rozwija się. W tej chwili impreza odbywa się z coraz większym rozmachem, choć od lat ma niezmienne zasady.

Psy i przewodnicy rywalizowali w kilku konkurencjach. A wszystko na łąkach i w lesie wokół Orzechowa. W konkursach rywalizowały rasy m.in. posokowiec bawarski, posokowiec hanowerski, alpejski gończy krótkonożny, gończy polski.
Do startu w konkursach zgłoszono 20 psów. Impreza zorganizowało Nadleśnictwo Nowe Ramuki oraz Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Olsztynie.

Na łąkach Orzechowa odbyła się również Krajowa Wystawa Psów Gończych. Wzięło w niej udział ponad 30 psów.

- Przyjechali do nas właściciele psów z regionu, ale także z Warszawy czy Gdańska - mówi Waldemar Kosmalski, prezes olsztyńskiego oddziału Związku Kynologicznego. - To wydarzenie, które wyróżnia się na tle innych w Polsce. Panuje tutaj wyjątkowa atmosfera, którą ludzie doceniają. Nie ma takiego pośpiechu, ludzie mogą ze sobą porozmawiać, wymienić doświadczeniami.
Największą reprezentacją wśród psów, które mogliśmy oglądać na wystawie, była polska rasa psów - gończy polski. I, jak zauważa Kosmalski, ta rasa staje się coraz bardziej popularna. Mogliśmy też podziwiać rasę unikalną, z jedynej hodowli na Warmii i Mazurach, czyli psa rasy Petit basset griffon vendeen.
Jubileuszowa edycja konkursów oraz wystawa psów przyciągnęła do Orzechowa całe rodziny.

Konkurs psów myśliwskich

Orzechowo-Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców i Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich. Tego samego dnia odbyła się również Krajowa Wystawa Psów Gończych
Fot. Zbigniew Woźniak
Konkurs psów myśliwskich Orzechowo-Międzynarodowy Konkurs Pracy Posokowców i Międzynarodowy Konkurs Pracy Tropowców dla Ogarów i Gończych Polskich. Tego samego dnia odbyła się również Krajowa Wystawa Psów Gończych

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages