Czwartek, 20 września 2018. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Zarabiaj pieniądze i zwiedzaj świat

2017-10-06 14:06:19 (ost. akt: 2017-10-06 14:16:10) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały Promedica24

Od czasu do czasu docierają do nas wieści o fantastycznych ofertach pracy dla ludzi młodych. Nie dość, że praca jest gdzieś na egzotycznych wyspach, to jeszcze można nieźle zarobić. No i oczywiście zwiedzić świat. A co z osobami starszymi? Są przecież w sile wieku, nie boją się zmian, no i też chcą zwiedzać świat. Tyle tylko że nie zawsze mają na to pieniądze. I właśnie do nich skierowana jest oferta firmy Promedica24.

W Olsztynie bezrobocie sięga 4,7 proc., natomiast w całym województwie warmińsko-mazurskim utrzymuje się na wysokości 12 proc. Rynek pracy jest więc trudny, szczególnie dla osób w wieku 50+. Pracodawcy zazwyczaj poszukują osób młodych, energicznych, zdeterminowanych. Jeśli muszą kogoś zwolnić, to zwalniają seniorów. Nie ma co jednak załamywać rąk. Możliwości jest wiele.

Kobiety 50+ w natarciu
Życie zaczyna się po 50-ce. Dotyczy to szczególnie pań, które chcą pracować, są otwarte na zmiany i ciekawe świata. A Polki właśnie takie są. Potwierdzają to badania „Polko, odważ się na zmiany” przeprowadzone przez IQS na zlecenie Promedica24.
Panie chcą się rozwijać i poszerzać kompetencje zawodowe. Są też gotowe na podjęcie pracy lub jej zmianę. Aż 82 proc. badanych Polek chce także podróżować. Co zatem stoi na przeszkodzie? No właśnie nic.

Rozpocznij nowe życie
Statystyczna Polka co najmniej dwa razy w życiu zaczyna wszystko od nowa. Przyczyn jest wiele: rozwód, małżeństwo, śmierć bliskiej osoby, pożar, powódź, zwolnienie z pracy. — Badania, które przeprowadziliśmy, potwierdziły naszą tezę, że Polki są otwarte na zmiany i to na bardzo wielu płaszczyznach. Interesujące jest to, że kobiety po pięćdziesiątce nie pozostają w tyle, a wręcz wyprzedzają młodsze koleżanki i bardziej niż one poszukują przestrzeni do życiowych zmian — zauważa Agnieszka Niedziela, dyrektor marketingu, Promedica24.

Zawodowo i rodzinnie
W spełnieniu marzeń może pomóc... praca. Są bowiem firmy, które poszukują pań po 50. roku życia do pracy w charakterze opiekunek osób starszych. Praca jest w Polsce i za granicą. Można więc zarabiać, zwiedzać świat i znaleźć przyjaciół. W Promedica24 panuje prawdziwie rodzinna atmosfera. Organizowane są spotkania integracyjne, szkolenia, no i oczywiście spotkania świąteczne z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkiej Nocy. Tu nikt nie jest sam.
— Rekrutujemy opiekunki do osób starszych, zapewniając bezpieczną, legalną i dobrze płatną pracę w domu podopiecznego — wyjaśnia Agnieszka Niedziela. — Z naszych ofert skorzystało już pond 30 tysięcy osób. Pracują, pomagają finansowo rodzinom, a przy okazji zwiedzają ciekawe miejsca w Polsce i w Europie. Jeśli więc jesteś osobą empatyczną, chcesz się rozwijać i masz doświadczenie w opiece na osobą starszą — zapraszamy do nas — dodaje dyrektor Niedziela.

Bo trzeba mieć doświadczenie
Aby pracować jako Opiekun/ka Osób Starszych, wymagane jest doświadczenie w opiece nad osobą starszą lub chorą. Nie musi być to jednak doświadczenie udokumentowane bądź wyuczone. Liczy się także doświadczenie rodzinne np. wieloletnia opieka nad rodzicami czy dziadkami.
— Mogłabym mnożyć przykłady pań, które nie miały wykształcenia, nigdy nie pracowały, ale miały właśnie takie doświadczenie i z nami znalazły pracę. Poza tym organizujemy szkolenia, kursy nauki języków obcych, co daje możliwość podniesienia kwalifikacji — dodaje dodaje Paulina Kleban, specjalista ds. marketingu Promedica24.

W Niemczech, w Wielkiej Brytanii i w Polsce
Jeśli więc jesteś otwarta na zmiany, masz doświadczenie w opiece nad osobami starszymi, chcesz być niezależna finansowo, nauczyć się języka obcego, a przy okazji zobaczyć trochę świata, zostań Opiekunką/nem Osoby Starszej. Nie musisz od razu opuszczać kraju. Praca jest także w Polsce. Jeśli jednak gna cię w świat — możesz pracować w Niemczech lub Wielkiej Brytanii. Wybór należy do ciebie.
— Zapewniamy pracę bezpieczną i legalną — mówi Katarzyna Naumowicz, młodsza specjalistka ds. rekrutacji, Promedica24 w Olsztynie. — Nasz oddział w Olsztynie działa bardzo prężnie. Pomagamy paniom nie tylko w uzyskaniu pracy, ale także w organizacji całego przedsięwzięcia. Nie ma więc się czego obawiać. Jesteśmy zawsze w zasięgu, gotowi do pomocy. Współpracujemy z setkami partnerów na kilku rynkach w Europie. Działamy od 13 lat, mamy więc ogromne doświadczenie. Ważne jest także to, że nie tylko rekrutujemy opiekunów, ale także umożliwiamy im rozwój i podnoszenie kwalifikacji zawodowych — zapewnia Katarzyna Naumowicz.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę: www.promedica24.com.pl lub zadzwoń: 89 679 94 00, kom.: 502 913 360
Promedica24 mieści się w Olsztynie, ul. Kościuszki 30/2.

BK

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. leszek #2376369 | 79.184.*.* 17 lis 2017 12:31

  Ja jestem już na emeryturze i dorabiam sobie na wypelnianiu ankiet na epanel. Niektorzy mysla, ze ludzie w moim wieku to już nie maja zadnych wydatków a to wcale nieprawda:)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages