Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

"Nawet kur... nie próbuj używać siły". Brutalny napad na olsztyńskiego taksówkarza [FILM]

2017-09-13 16:34:23 (ost. akt: 2017-09-13 16:35:06)
Do napadu doszło na ul. Grunwaldzkiej

Do napadu doszło na ul. Grunwaldzkiej

Złapał taksówkarza za szyję i zaczął dusić. Po chwili wyjął nóż. Doszło do szarpaniny. Kierowcy udało się wyrwać z uścisku i wezwać pomoc. Do tego brutalnego napadło doszło w nocy na ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie.

To miał być kurs jak każdy inny, a okazał się koszmarem. Było około północy z czwartku na piątek. Młody mężczyzna zaczepił na myjni taksówkarza. — Poprosił o kurs na Stare Miasto. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że coś może być nie tak. W czasie drogi odbyliśmy nawet krótką pogawędkę — 
mówi pan Tomasz, kierowca taksówki.

Na starówce mężczyzna wysiadł z taksówki, jak twierdził — 
po pieniądze. W zastaw zostawił swój dowód. Po chwili wrócił, wciąż bez pieniędzy. Zamówił kurs hotelu na Bałtyckiej, a stamtąd znowu na Stare Miasto. Na ul. Grunwaldzkiej zaczął się dramat.

— W pewnym momencie klient zaczął mnie dusić. Krzyczał, wyciągnął nóż. Zaczęliśmy się szarpać. Udało mi się wytrącić mu nóż z ręki, ale nie dałem rady sięgnąć do przycisku alarmowego.


Szarpiąc się z napastnikiem pan Tomasz zaczął trąbić. Stojąca na środku ulicy taksówka wzbudziła niepokój innych kierowców. Ktoś wezwał policję...

— 
Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przyjął zgłoszenie o napaści na taksówkarza z użyciem niebezpiecznego narzędzia — noża. Do zdarzenia doszło w nocy z 7 na 
8 września o godzinie 23:50. Policjanci podczas tej interwencji zatrzymali 24-
letniego mężczyznę — potwierdza Rafał Prokopczyk z KMP w Olsztynie. — Dzięki determinacji taksówkarza udało się zatrzymać sprawcę napadu z użyciem niebezpiecznego narzędzia, którego policjanci doprowadzili i zamknęli w policyjnym areszcie. Na wielkie uznanie zasługuje oczywiście kierowca taksówki, dzięki któremu 24-latek nie uniknie odpowiedzialności karnej i za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Koszmarny kurs pan Tomasz przypłacił kilkudniowym zwolnieniem.

Pełna rozmowa z taksówkarzem w czwartkowej Gazecie Olsztyńskiej.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (68) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bee #2437938 | 81.190.*.* 10 lut 2018 22:25

  Okazuje się że ta sprawa przybiera coraz bardziej kabaretowe rozmiary jeśli chodzi o nieudolność organów , najpierw wypuścili natychmiast na wolność gościa który z użyciem noża atakuje taksówkarza, zapewne po to aby mógł swobodnie napadać dalej, potem nie mogą go skłonić aby się zgłosił w celu postawieniu zrzutów choć go ładnie prosili na piśmie i zdziwieni bardzo, na koniec wychodzi na jaw że to recydywista odsiadujący właśnie inny wyrok za kratami .... dosłownie ta sprawa to pokaz państwa teoretycznego i nieudolności służb wszelakich .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. olo #2328743 | 81.190.*.* 15 wrz 2017 15:00

  dajcie zdjęcie sk....na..

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kierowcom Taxi pod rozwagę. #2328584 | 89.228.*.* 15 wrz 2017 12:08

  Z opisu i relacji kierowcy Taxi widać że przycisk anty napadowy jest usytuowany w niewłaściwym , trudno dostępnym miejscu, dlatego użył klaksonu. Czas to zmienić.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. firma olsztyn #2328453 | 89.228.*.* 15 wrz 2017 09:38

  Lepiej piszcie jak sprawa gwałtu w trekusku. Niech ludzie sie dowiedza jaka sprawiedliwosc czeka oprawcow. Czy to bedzie uczciwy wyrok czy farsa.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Marek #2328400 | 176.221.*.* 15 wrz 2017 08:58

  Brawo nasz wymiar sprawiedliwosci !!!a mialo byc tak pieknie za rzadow Pisu....nastepnym razem napadajcie na sedziow bedzie ciekawie )

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (68)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages