Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Panowie prezesi Okulicz i Przedwojski: milczenie nie jest złotem

2017-09-12 09:59:01 (ost. akt: 2017-09-12 13:05:56)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

— Mam dość tego smrodu. Niech spółdzielnia coś zrobi z tym syfem — to tylko jeden z maili, jakie otrzymaliśmy od mieszkańców olsztyńskich spółdzielni. W ich imieniu zapytaliśmy prezesów: SM Jaroty, SM Pojezierze i OSM czy można coś z tym zrobić. Poważnie do problemów swoich mieszkańców odniosło się tylko Pojezierze.

W naszym liście do prezesów poinformowaliśmy o skargach mieszkańców Olsztyna dotyczących palenia papierosów na balkonach. Poprosiliśmy władze spółdzielni o opinie i odpowiedź, czy spółdzielnia ma zamiar zająć się problemem, czy może jest to prywatna sprawa każdego mieszkańca.

Otrzymaliśmy tylko jedną odpowiedź od Romana Chodora, wiceprezesa SM Pojezierze. Poinformował, że rolą spółdzielni mieszkaniowej jest budowanie mieszkań i administrowanie mieszkaniami. Spółdzielnia nie ma jednak prawa ingerować w życie prywatne mieszkańców. Ustawa z 1995 roku zabrania palenia w miejscach publicznych oraz pomieszczeniach publicznie dostępnych. Balkony w SM Pojezierze nie są publicznie dostępne, a wprowadzenie do regulaminu spółdzielni zakazu palenia na balkonach byłoby martwym przepisem, ponieważ spółdzielnia nie ma prawa do egzekwowania takich zakazów. Podobnie jak straż miejska i policja. Karane jest jedynie wyrzucane niedopałków przez balkon.

Roman Chodor zaznacza, że jedyną drogą walki z palaczami na balkonach są pozwy sądowe przeciwko palaczom. — Pozew taki może złożyć zainteresowany sąsiad, wynik procesu sądowego w takiej sprawie jest wielką niewiadomą — zaznacza wiceprezes Chodor.

Niestety, prezes OSM Jerzy Okulicz oraz prezes SM Jaroty Roman Przedwojski nie są zainteresowani sytuacją ich spółdzielców. Nie doczekaliśmy się ich odpowiedzi.

A Wy co sądzicie o paleniu na balkonach? Dajcie znać w komentarzach! Najciekawsze zamieścimy w środowej "Gazecie Olsztyńskiej"
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (97) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Trutka Sm #2334704 | 37.47.*.* 23 wrz 2017 11:38

  Spöłdzielnie zatruwane od dziesięcioleci funkcjonowaniem na modłę Alternatywy 4. Patologia wiecznie żywa. Dymek z balkonu niczym w zestawieniu z patologicznym smogiem. Tumany tej trutki zanieczyszczają spółdzielczość.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maria #2332756 | 213.73.*.* 21 wrz 2017 07:33

  NIE - paleniu na balkonach !!! Gdy sąsiedzi pala, cały dym mam JA w mieszkaniu, a nie ONI !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Sprawa do wygrania. #2330486 | 87.205.*.* 18 wrz 2017 13:37

  Palić na balkonach można, ale dym nie może być uciążliwy dla sąsiednich mieszkańców. Czyli pal tak, żeby dym papierosowy nie wleciał do sąsiedniego mieszkania, ponieważ wtedy jako immisja oddziałuje na sąsiednią nieruchomość.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pan jan #2328538 | 188.146.*.* 15 wrz 2017 11:20

  A mi przeszkadza że sąsiad zaprasza ładne panienki i zabawia się z nimi.przeszkadza mi to bo ja nie mogę bo żona ciągle w domu.powinien być zakaz takich zabaw bo innych to irytuje ,no i po dobrym bzykaniu też wychodzą na dymka ale to mi mniej przeszkadza w sumie wcale

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Nie pale i rozumiem palących #2328156 | 89.228.*.* 14 wrz 2017 22:09

  Dawniej papierosy palono wszędzie i palili prawie wszyscy i nikomu to nie przeszkadzało . A teraz to wszystko przeszkadza niedługo to jeszcze niektórzy ludzie będą słać pisma o zakaz sikania w nocy bo woda za głośno leci i ich budzi naprawdę są gorsze problemy niż te papierosy .

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (97)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages