środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Przejazd przez Brzeziny będzie otwarty. Ma rozładować korki w Olsztynie

2017-09-08 17:30:00 (ost. akt: 2017-09-08 20:59:07)

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Na olsztyńskie drogi nałożyło się kilka inwestycji. Zamknięta ulica Pieniężnego, Leonharda i zmiany na Towarowej spowodowały, że kierowcy nie mają już jak omijać korków. Z pomocną ręką wychodzi miasto otwierając w weekend dawny przejazd przez Brzeziny.

Skrót stworzony z betonowych płyt przy okazji przebudowy alei Sikorskiego zostanie otwarty ponownie w sobotę, 9 września. Według Piotra Grzymowicza przejazd przez Brzeziny z ulicy Sikorskiego na Warszawską rozładuje korki w mieście. — Poprosiłem przewodniczącego Rady Osiedla o przychylenie się do ponownego otwarcia tej trasy. Ten objazd powinien ułatwić podróżowanie kierowcom — pisze na swoim profilu na Facebooku prezydent Olsztyna.

Przejazd, podobnie jak wcześniej, ma odciążyć aleję Sikorskiego i Krasickiego, które są zakorkowane w związku z robotami drogowymi w innych częściach miasta.

Droga będzie jednokierunkowa. Umożliwi przejazd przez ul. gen. Maczka w kierunku ulic Kalinowskiego i Szostkiewicza, czyli połączy Jaroty z Kortowem.

Trasa będzie udostępniona kierowcom na czas trwania remontu ulicy Leonharda, czyli do końca listopada.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (113) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. sid #2326297 | 12 wrz 2017 17:47

  k*rwa objazd po płytach XDDD panowi inzynierowi niech sie przypadkiem od dobrobytu nie poprzewraca bo gdzie nie pojade mijam roboty drogowe słupki a przejeżdzam raptem przez pare ulic w drodze z i do szkoły ale jak ktos ma to gdzies i mysli ze na wąskie ulice w miescie moze dać tramwaje to powodzenia moze zrobimy tramwajopas i buspas a kierowcy niech wy*pierdalają na chodnik

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. NEX #2325859 | 213.184.*.* 12 wrz 2017 09:46

  Poniedziałek - gdzie są TABLICE INFORMACYJNE. Czy chodzi o to żeby nikt nie korzystał z objazdu. A przecież była taka możliwość (Łaskawca z ratusza nam ją dał) - tylko kierowcy woleli jeździć prze zatłoczoną Sikorskiego.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Lemur #2325666 | 80.53.*.* 11 wrz 2017 21:54

  Miasto nie potrzebuje budowniczego, tylko menadżera. Jak inaczej, niż skrajną niekompetencją można nazwać "rozbabranie" kilku kluczowych ulic na raz? Rozumiem, że idą wybory i trzeba udawać, że cos się robi, ale mam szczerą nadzieję, że takie działania pogrążą tego niekompetentnego boba budowniczego. P.S. Dzisiaj o 9.05 wyjechałem spod hurtowni Elektryk na Lubelskiej, a na Kortowo dojechałem dopiero o 10.12. Dzięki wielkie, za takie remonty. Za dużo do zrobienia przed wyborami, żeby był czas na myslenie.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pjaca #2324703 | 89.228.*.* 10 wrz 2017 17:16

  udzie, co wy chcecie od prezydenta miasta? Jak są mniejsze korki, a ulice dziurawe, to źle, jak są większe korki, ale ulice są robione(albo torowiska tramwajowe), to też źle. Pomyślcie trochę, kasę dostaje miasto na konkretne inwestycje ( i to w określonych terminach )więc w takich okresach są realizowane, a nie jak Pan/Pani XXX wyjedzie na wakacje i przez 2 tygodnie niech będą skończone. Zastanówcie się ludzie! Przy okazji nowych torowisk tramwajowych są częściowo robione ulice, chodniki itp. Wszystko wam nie odpowiada, jest robiona obwodnica Olsztyna, która za kilka lat ułatwi i rozkorkuje miasto. Zobaczcie ile przez swoje kadencje robi p. Grzymowicz dla was, a nie dla siebie. Najlepiej, człowieka osądzać teraz przez pryzmat korków. Oceńcie wtedy jak te duże inwestycje będą skończone i jak wtedy będzie się jeździło po Olsztynie. Waszym płytkim rozumowaniem to nowego prezydenta i wszystko będzie ok, i wtedy ten NOWY prezydent będzie chwalony, że jest obwodnica, tramwaje i wyremontowane ulice. Zastanówcie się trochę ludzie ! Cieszcie się, że Prezydent Olsztyna chce rozwijać miasto, a żeby rozwijać potrzebne są pieniądze, które też nie jest łatwo dostać od wyższych organów, albo z unijnych środków. Wstyd mi za wasz tok rozumowania.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. www.skupaut-olsztyn.pl #2324505 | 94.254.*.* 10 wrz 2017 12:20

  kilka osob pojedzie,ale szalu nie bedzie

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (113)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages