środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Fantastyczny mural przy Limanowskiego [FILM]

2017-09-08 13:00:00 (ost. akt: 2017-09-08 13:16:39)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Fantastyczny, surrealistyczny krajobraz powstaje na podwórku przy ul. Limanowskiego w Olsztynie. Mural maluje Damian Jambroży z Konina. O projekcie Podwórka z Natury wie z internetu.

Mieszkańcy kamienic przy ul. Limanowskiego 34, 36 i 38 wystartowali w organizowanym przez Urząd Miasta konkursie Podwórka z natury i zajęli drugie miejsce. Na zagospodarowanie podwórka mają otrzymać 8 tys. zł. Jednym z pomysłów na jego upiększenie jest mural. Jego powstanie finansują sami.

W piątek przy pracy zastaliśmy Damiana Jambrożego. Jest zawodowym graficiarzem, członkiem JBK Cru, z zawodu inżynierem środowiska.
Do Olsztyna przyjechał z Konina.
— O konkursie Podwórka z Natury i zapotrzebowaniu na wykonanie muralu dowiedziałem się Facebooka — powiedział nam. — Pomyśl bardzo mi się spodobał. Spodobał mi się też obraz, który trzeba zreprodukować na ścianie.


Przypomnijmy, że to praca Jarosława Jaśnikowskiego, malarza z Legnicy, reprezentującego hipermagiczny realizm. Sam artysta określa swój styl jako steampunk czyli wykorzystujący rewizyty z epoki pary i elektryczności.
Na ścianie przy Limanowskiego znajdzie się kopia „Emisariuszy światła”. Na obrazie jest m.in. gotycka katedra i parowóz jadący po zawieszonym w powietrzy moście. 


Damian Jambroży przygotował wizualizację, która spodobała się mieszkańcom. Musiał jednak rozszerzyć obraz Jaśnikowskiego, bo ściana garażu jest panoramiczna, o wiele szersza niż oryginalna praca. — Powtórzyłem jeden z jej elementów — mówi Jambroży. 


Jak powiedział nam Jaśnikowski, który zgodził się na zreprodukowanie obrazu nieodpłatnie, jest to pierwszy taki eksperyment z jego pracą. Dzisiaj (8 IX) mural ma być gotowy. Ale to to tylko jeden z elementów projektu zagospodarowania podwórka.


Przypomnijmy, że pilotażowy program rozpoczął się w grudniu ubiegłego roku. Do konkursu zgłosiło się 7 wspólnot sąsiedzkich. Do realizacji wybrano trzy wnioski. Były to podwórka z pl. Konsulatu Polskiego 5, przy ul. Warmińskiej 7 oraz przy ul. Limanowskiego.MZG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Jeszcze jeden fakt #2324213 | 83.9.*.* 9 wrz 2017 19:06

  Jaroty - bezapelacyjnie NAJBRZYDSZA część Olsztyna.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Statystyki policyjne nie kłamią #2324210 | 83.9.*.* 9 wrz 2017 19:03

  Od wielu lat zagłębiem patologii Olsztyna są Jaroty i os. Generałów oraz Nagórki (w mniejszym zakresie). Zatorze to już nie ta sama dzielnica co 15 lat temu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. zajebisty mural #2323863 | 109.241.*.* 9 wrz 2017 09:04

   przykre jest tylko to,że na 100% zaraz zostanie zniszczony ! zatorze zawsze było, jest i będzie zagłębiem olsztyńskiej patologii i przestępczości, zmieniają się tylko roczniki w policyjnych kartotekach, starsi bracia wychodzą a młodsi idą siedzieć i tak przez całe pokolenia, ale nawyki i przyzwyczajenia zostają te same często przekazywane z ojca na syna czy z brata na brata. patusy tam mieszkające kończą swoją edukację zazwyczaj na podstawówce i to tylko dzięki temu, że nauczyciele nie chcą się z nimi kolejnych lat użerać i przepychają z klasy do klasy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Szkoda Twojej pracy Damianie #2323837 | 188.146.*.* 9 wrz 2017 08:42

    tam jest jeszcze średniowiecze i ogromne zacofanie, a ludzie nie mają na codzień styczności z kulturą i sztuką, to taki Sosnowiec Olsztyna! Już te patologiczne zatorzańskie głupki z jednym mózgiem na czterech czekają aż skończysz

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. jasiu #2323687 | 83.9.*.* 8 wrz 2017 21:23

     jakiś taki niewyraźny ten artysta, może za dużo się farby nawąchał przy malowaniu, a gdzie maseczka i gogle, a gdzie bezpieczeństwo i higiena pracy?

     Ocena komentarza: poniżej poziomu (-9) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (18)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages