Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Mieszkańcy olsztyńskich Dajtek mają już teren pod nowy park

2017-09-08 07:14:00 (ost. akt: 2017-09-07 20:08:52)
Tu w przyszłości miałby powstań park — miejsce integracji mieszkańców Dajtek

Tu w przyszłości miałby powstań park — miejsce integracji mieszkańców Dajtek

Autor zdjęcia: Katarzyna Janków-Mazurkiewicz

Dajtki to niezwykle urokliwa dzielnica Olsztyna. Blisko jest jezioro, plaża i las po kilku minutach spaceru. Teraz mieszkańcom zamarzył się park.

Park to propozycja, którą w tym roku mieszkańcy Dajtek zgłosili do olsztyńskiego budżetu obywatelskiego. Zakłada on zagospodarowanie terenu za kościołem na Dajtkach, pomiędzy ulicą Siewną a Promenadą.

To miałby być pierwszy etap stworzenia systemu parków wewnątrzosiedlowych. W kolejnym zagospodarowany zostałby teren za sklepem Rast. Jest tam miejsce na ścieżki, ławeczki, rabaty. Cały teren byłby też oświetlony. W trzecim etapie pomiędzy ulicami Żytnią i Siewną zaplanowano budowę m.in. boiska do tenisa.

— Osiedle zyskałoby teren do spacerów położony w samym centrum Dajtek. Skorzystaliby starsi mieszkańcy, byłoby to również doskonałe miejsce, gdzie czas spędzałyby matki z dziećmi — wyjaśniają pomysłodawcy na stronie OBO.
A co na to zwykli mieszkańcy? — Jasne, że pomysł mi się podoba. Mieszkam w pobliżu, a nie zawsze mogę z małym dzieckiem pójść aż nad jezioro. Nasz ogród jest maleńki, a czasem chciałoby się wyjść do ludzi i porozmawiać — uważa Iwona Lewko, mama 6-miesięcznej Helenki. — Więc mogłoby być to fajne miejsce na spotkania ze znajomymi. Będę na pewno głosować na ten projekt.

Plany w sprawie tego miejsca ma również rada osiedla. — To mógłby być idealny teren na organizowanie osiedlowych festynów — mówi Lucyna Koper, szefowa rady osiedla Dajtki.

I dodaje: — To nie jest jedyny projekt zgłoszony do tegorocznego budżetu obywatelskiego. Jeśli jednak ktoś chce zapoznać się z projektami i zgłosić swoje uwagi, zapraszam na spotkanie rady osiedla, które odbędzie się 19 września o godz. 18 w naszej siedzibie.

kajot

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. N. #2323542 | 176.221.*.* 8 wrz 2017 18:15

  Las, jezioro, placyk k. kościoła i jeszcze park? No i każdy po ogródku przydomowym. Widać, że już pomysłów brakuje na ten nadmiar pieniędzy, nie swoich...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. "wyż demograficzny" #2323413 | 83.9.*.* 8 wrz 2017 15:00

   Ten teren do spaceru to 10 na 15m. Dużo się nie pospaceruje. Lepsza by była siłownia odkryta a dla dzieci plac zabaw. Tak żeby mama sobie mogła coś ćwiczyć a dziecko bezpiecznie pobaraszkowało.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. mylo #2323296 | 83.18.*.* 8 wrz 2017 11:55

    No to żulerka zyska nowe ławeczki do przesiadywania całymi dniami. Tak jak się dzieje teraz z ławeczkami pomiędzy kościołem a apteką.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Ona #2323285 | 83.12.*.* 8 wrz 2017 11:36

    Zielen potrzebna. Niestety kazda nowa rabata , ktora powstała w Olsztynie natychmiast jest zapominana przez służby porządkujące zieleń. Chwasty przerastają krzewy i nasadzenia. Patrz Bałtycka od ronda. Koszmar. Nie jest lepiej na Witosa. Płytki poprzerastana chwastami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. Ja popieram #2323205 | 88.156.*.* 8 wrz 2017 09:25

    parków u nas nie za dużo. W każdym bądź razie co raz mniej. Zieleni i drzew nigdy nie za dużo w mieście. Pochłaniają spaliny, dają tlen.

    Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (11)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages