Poniedziałek, 21 stycznia 2019. Imieniny Agnieszki, Jarosława, Nory

Rusza remont Leonharda. Drogowcy zamkną jej fragment [ZDJĘCIA i SCHEMAT]

2017-09-05 13:00:00 (ost. akt: 2017-09-05 13:18:09)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

W nocy z wtorku na środę (5-6 września) drogowcy zamkną fragment ulicy Leonharda. To pierwsza część remontu jednej z głównych ulic Olsztyna.

Jeszcze w tym tygodniu ruszy przebudowa kolejnej ulicy w Olsztynie. Po zamknięciu w ostatni weekend części Partyzantów, teraz przyszedł czas na Leonharda, gdzie w pierwszym etapie prac wyremontowany zostanie odcinek od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do zjazdu do garaży na wysokości stacji benzynowej. Zanim jednak drogowcy rozpoczną pracę, we wtorek 5 września miasto podpisze umowę na realizację inwestycji "Remont nawierzchni ulic Leonharda i Wyszyńskiego na odcinku od zjazdu do OBI do skrzyżowania z ul. Pstrowskiego".Kolejnym krokiem będzie zamknięcie fragmentu ulicy. Nastąpi to zaledwie kilka godzin później, bo w nocy z wtorku na środę. — W pierwszym etapie prac z ruchu wyłączone zostaną dwa pasy na jezdni położonej bliżej stadionu Stomilu. Samochody zostaną przekierowane na prawą część ulicy. Ruch będzie się odbywał po jednym pasie w każdym kierunku — mówi Paweł Pliszka z Zarządu Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Ponadto w związku z remontem od 6 września (środa), do odwołania, zmianie ulegnie lokalizacja przystanku autobusowego "Michelin-Biuro". Zostanie on przeniesiony o około 50 metrów w stronę al. Piłsudskiego.

Na czym będą polegały prace na ulicy Leonharda? — Na wykonaniu nowej podbudowy drogi (z częściową wymianą gruntu), położeniu asfaltu, wykonaniu nowych chodników i dróg rowerowych — precyzuje Pliszka.

Remont ulicy Leonharda będzie kosztował około 3,2 mln złotych. Ponad 1,25 mln to dofinansowanie z subwencji rządowej. Jest to inwestycja, na której szczególnie zależało miastu. — O tym, że jest niezbędna (modernizacja Leonharda - red.) nie trzeba mieszkańców Olsztyna przekonywać. Jej remont, w połączeniu z nowo budowaną ulicą Towarową, daje szansę na dobre rozwiązanie drogowe, komunikujące dogodny wyjazd na obwodnicę i dojazd do części przemysłowej miasta — przekonywał w sierpniu Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Kuch

Schemat organizacji ruchuPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Slav #2321995 | 88.156.*.* 6 wrz 2017 17:59

  Nie robią to źle, robią też źle. Uspokójcie się Janusze bo wam żyłki popękają.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tommy #2321732 | 37.47.*.* 6 wrz 2017 10:40

  Pytanie podstawowe - ile czasu będzie to trwało? Często jeżdżę do Warszawy, remontują teraz drogę między Płońskiem a Wawką, wszystko idzie sprawnie, szybko, kładą w ciągu tygodnia po kilka km asfaltu...Podejrzewam, że u nas potrwa to dużo, dużo dłużej....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tom #2321617 | 145.237.*.* 6 wrz 2017 09:03

   Jakim trzeba być bezmózgowcem żeby zamykać wszystkie drogi dojazdowe do Olsztyna. Ludzie, którzy mieszkają na przedmieściach i w innych miejscowościach a pracują w w tym chlewie płaczą.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. GG #2321615 | 81.219.*.* 6 wrz 2017 09:01

    A czy nie można było zaczekać z tak potężnym remontem do uruchomienia obwodnicy??? Można było zrobić kolejny remont cząstkowy, który potrwałby 1-2 tygodnie i jakoś byśmy ten rok (niecały) przeżyli .

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. jon #2321606 | 176.221.*.* 6 wrz 2017 08:52

    Objazd przez poligon - zamknięty. Droga przez Stary Olsztyn - Szczęsne - Klewki - zamknięta. Partyzantów, Pieniężnego - zamknięte. Dworzec - zamknięty. Kościuszki - niby otwarte, ale i bez remontów tam korki na ok godzinę stania. Krasickiego i Sikorskiego - stoją. Jakie miłościwy ratusz proponuje alternatywy? Zamiast zwykłej, 10 minutowej jazdy dzisiaj (i pewnie przez następne pół roku) spędziłem w korkach ponad godzinę. Jeżeli wizja budowy tramwaju na Krasickiego i pozostawienie tam jednego pasa dla samochodów (jak w centrum i na Partyzantów) się ziści, to taki stan utrzyma się już na stałe.

    Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (70)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages