Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Winnica w dolinie prajeziora

2017-09-01 00:00:10 (ost. akt: 2017-09-04 10:15:22) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Ważne wydarzenia z naszego życia powinny mieć specjalną oprawę, odbywać się w szczególnie pięknych, oryginalnych miejscach. Świętowanie urodzin czy rocznicy ślubu wcale nie musi być nudne i ograniczać się do wręczenia kwiatów. Wesele, urodziny, rocznicę ślubu, zaręczyny, chrzciny czy spotkanie z przyjaciółmi można zorganizować na Warmii w... Warmińskiej Winnicy w Skajbotach.

Nie trzeba jechać do Francji, Włoch czy Kalifornii, aby degustować świetne wina w miejscu ich wytwarzania. A wieczór i noc spędzone w winnicy z pewnością będą szalenie romantyczne.
Na Warmii i Mazurach jest sporo winnic. Lokowane w wyjątkowo pięknych dolinach, dysponują też komfortowo urządzoną bazą noclegową oraz wieloma atrakcjami. No i oczywiście własnej produkcji winem.

Jesienny enoturysta
Enoturystyka, czyli turystyka winiarska jest obecnie bardzo modna. Szczególnie przepiękna jest Warmińska Winnica — położona u ujścia rzeki Kiermas, w sąsiedztwie lasów, na obszarze 5-hektarowej doliny jeziora Bogdańskiego. Nocleg w Apartamencie Niebieskim, Kłobukowej czy Herkusowej Chacie z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia. Pełne wyposażenie pokoi i łazienek oraz wifi to już standard.

Słówko o winie
— W zależności od pory roku goście mogą uczestniczyć w winobraniu i szeregu atrakcji z tym związanych, między innymi obserwować poszczególne etapy winifikacji oraz zwiedzać piwniczkę, degustując nasze wina. Szczególnie polecam “Herkus Monte” produkowaną ze szlachetnych szczepów winorośli — mówi Krzysztof Lenkiewicz, właściciel Warmińskiej Winnicy.

W czasie deszczu nikt się nie nudzi
W razie niepogody goście mogą spędzać czas w nagłośnionej sali rozrywkowej z barem, stołem do bilardu i rzutkami. Wędkarze i miłośnicy kwiatów też znajdą tu coś dla siebie — na terenie winnicy znajdują się zarybione stawy i ogrody. Na dzieci czeka plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, kolejka amerykańska „Tyrolka", a na wszystkich — altany, sad i łąka.
— Zapraszamy na jesienne wędrówki, wycieczki krajoznawcze, a zimą na szalone, konne kuligi — mówi Milena Jajkowska, menadżer Winnicy Warmińskiej. — Organizujemy także wesela, przyjęcia komunijne, chrzciny oraz wszelkie inne wydarzenia okolicznościowe czy spotkania integracyjne — dodaje.

Dla kajakarzy, przyrodników i chodziarzy
Wieś Skajboty graniczy z Jeziorem Bogdańskim, przez które przepływa rzeka Kiermas — szlak spływów kajakowych. Okolica słynie też ze śródpolnych oczek wodnych i bagien, które stanowią naturalną ostoję dla dzikich zwierząt. Przy odrobinie szczęścia, goście Warmińskiej Winnicy, mogą zobaczyć tu łosie, wilki, jelenie, sarny, dziki, wydry, a nawet jenoty. Również miłośnicy ptaków też mają na czym zawiesić oko. Na tutejszym niebie można zaobserwować: orła bielika, rybołowy, jastrzębie, czaple siwe, kosy, sójki, kuropatwy i oczywiście dostojne żurawie. Rodzinne wyprawy na łąki i do lasów, wspólne oglądanie ptaków może rozbudzić w dziecku nowe zainteresowania, np. ornitologią.

Szlaki brzegiem jeziora są idealnym miejscem do uprawiania (pod okiem instruktora) Nordic Walking. W ten aktywny sposób nie tylko poprawimy ogólną kondycję swojego ciała, ale także wydolność serca. No i zrzucimy kilka kilogramów. KrWięcej na stronie: http://warminskawinnica.pl/
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages