Czwartek, 6 sierpnia 2020. Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego

Ostatnia godzina życia wszy

2017-09-22 00:00:01 (ost. akt: 2017-09-01 12:24:15) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Szkoła

Mycie rąk, zębów, włosów, to podstawowe czynności chroniące nasze zdrowie i sprawiające, że wyglądamy ładnie i schludnie. Jednak, mimo przestrzegania zasad higieny, zdarza się, że atakują nas wszy. I nie jest to nasza wina. Wszy lubią duże skupiska ludzkie, więc najbardziej narażone na wszawicę są dzieci w szkołach i przedszkolach. Ale bez paniki. Są już dostępne preparaty, dzięki którym możemy się pozbyć problemu w ciągu jednej godziny.

W Polsce, niestety, problem wszawicy nadal jest powszechny. Wszy lubią ludzi i ich duże skupiska, zatem biwaki, kolonie, przedszkola, szkoły są ich ulubionymi miejscami czatowania na żywiciela. Jakie są pierwsze objawy wszawicy i co robić, gdy zauważymy u siebie lub członka rodziny te pasożyty?

Działaj szybko i skutecznie
Należy jak najszybciej rozpocząć ”leczenie”. Wszy głowowe mogą być przyczyną różnego rodzaju reakcji alergicznych. Ale od razu uspokajamy — wszy nie przenoszą żadnych groźnych chorób. Dobranie odpowiedniego środka nie jest już teraz problemem. Pamiętajmy tylko o jednym — preparat nie powinien zawierać podrażniających skórę neurotoksycznych insektycydów i powinien działać szybko na wszystkie stadia rozwojowe pasożyta. Warunki te spełnia “Nyda plus”, która działa już w godzinę po aplikacji.


Najpierw rozpoznanie
Wszy najczęściej atakują dzieci, gdyż to one przebywają w dużych grupach, kontaktują się ze sobą. Pierwszym objawem wszawicy jest swędzenie skóry głowy. Świąd jest tak uporczywy, że w wyniku drapania, na głowie dziecka powstają strupki, a w skrajnych przypadkach dziecko może zacząć wyrywać sobie włosy.
Kolejnym objawem jest pojawienie się gnid (jaja wszy). Gnidy wyglądem przypominają łupież, lecz w przeciwieństwie do niego — trudno je usunąć. Wszy składają jaja w “ciepłych” miejscach głowy — za uszami i nad karkiem, więc te miejsca powinniśmy szczególnie obserwować.
Aby wyczesać gnidy trzeba użyć specjalnego tzw. gęstego grzebienia. Jeżeli zamiast łupieżu na ząbkach grzebienia pozostaną gnidy — możesz być pewien, że masz do czynienia z wszawicą. Usunięcie jaj jest bardzo ważne, gdyż zapobiega nawrotom i rozprzestrzenianiu się wszawicy.

Pobierz poradnik>>> W PDF

Jak skutecznie zniszczyć wszy i gnidy
Działać trzeba szybko. “Nyda plus” niszczy wszystkie stadia rozwojowe pasożyta (dorosłe wszy, ich stadia larwalne oraz jaja) i eliminuje je bez użycia neurotoksycznych insektycydów, które mogą być szkodliwe i wywołać odczyn alergiczny na skórze głowy. Zniszczenie gnid jest ważne, gdyż zapobiega nawrotowi wszawicy. Preparat zwalcza pasożyty już po pierwszej aplikacji, co hamuje przenoszenie się wszy na inną osobę.


Bezpieczne dla mam i dzieci
• “Nyda plus” może być stosowana przez kobiety w ciąży, mamy karmiące oraz dzieci bez ograniczeń wiekowych.
• Preparat nie zawiera podrażniających skórę, szkodliwych neurotoksycznych insektycydów.
• Badania dowodzą, że już pierwsza aplikacja działa na wszystkie stadia rozwojowe wszy.
• Unikatowa receptura preparatu ułatwia rozczesywanie włosów oraz wyczesywanie
pasożytów, dzięki czemu kuracja nie męczy dzieci.
• Nyda plus dostępna jest w aptekach.

Kr

Więcej na stronie: http://www.wszyzglowy.pl/

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. melma #2339419 | 195.205.*.* 29 wrz 2017 15:34

  jestem w trakcie stosowania hedrinu ochrona, już pojawiły się pierwsze przypadki dzieci z wszami w przedszkolu córki, była chora co prawda ale nadal może je złapać także próbujemy się uchronić, mam nadzieję że zadziała.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. No cóż .... #2333858 | 88.156.*.* 22 wrz 2017 10:36

  Wesz to też stworzenie Boże i żyć chce. A poza tym zawsze może liczyć na wsparcie hominidów - zwłaszcza tych wyższego sortu

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sokrates #2333776 | 83.6.*.* 22 wrz 2017 08:50

  Już od samego czytania wszystko mnie swędzi !!!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Małgosia #2318200 | 94.254.*.* 31 sie 2017 22:34

  Wszawica jest straszna, wyczesywanie jest udręką dla rodzica, ale na szczęście jest preparat ochronny, stosuje teraz u córki bo już nie chce powtórki z wszami.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages