Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Forum Rozwoju Olsztyna: stop "tępym ryjom"

2017-08-29 08:28:45 (ost. akt: 2017-08-29 08:56:25)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Forum Rozwoju Olsztyna powiadomiło prokuraturę o popełnieniu przestępstwa polegającego na "nawoływaniu do popełnienia występku". Sprawa dotyczy gorącej dyskusji o pomyśle wpisania Dworca Olsztyn Główny do rejestru zabytków.

Zobacz także: Co dalej z dworcem w Olsztynie? "Przeprowadzenie procedury leży w interesie społecznym" Co dalej z dworcem w Olsztynie? "Przeprowadzenie procedury leży w interesie społecznym" "Nasz wniosek nie blokuje możliwości renowacji dworca" - podkreślają przedstawiciele Forum Rozwoju Olsztyna. Właśnie trwa postępowanie, które rozstrzygnie,...
Zobacz także: Olsztyński dworzec główny jednak zostanie zabytkiem? Olsztyński dworzec główny jednak zostanie zabytkiem? Wiele wskazuje na to, że budynek dworca głównego w Olsztynie jednak zostanie zabytkiem. Walczą o to m. in. członkowie Forum Rozwoju Olsztyna. Choć...
Forum Rozwoju Olsztyna to jedna z organizacji walczących o wpisanie Dworca Olsztyn Główny do rejestru zabytków. Gorąca dyskusja zwolenników i przeciwników pomysłu przeniosła się na fora internetowe i media społecznościowe. W końcu FRO postanowiło zareagować na obraźliwe komentarze zgłaszając sprawę do prokuratury.

"W ostatnich dniach, pod artykułami na temat naszych działań dotyczących Dworca Głównego w Olsztynie pojawiło się mnóstwo obraźliwych komentarzy. Niektóre z nich są zwykłymi insynuacjami, jak ten dotyczący naszych rzekomych powiązań z centrum handlowym „Dekada”. Ponadto, jeden z internatuów zachęcał, aby "obić te tępe ryje za głupie pomysły". Oczywiście chodzi o pomysł wpisania Dworca Głównego do rejestru zabytków - czytamy na profilu FRO.

"Wielokrotnie znosiliśmy różne obelgi. Tym razem zostały przekroczone pewne granice. Nigdy wcześniej nie spotkaliśmy się z tak dużą agresją i chamstwem. Nie będziemy tolerować języka nienawiści" - twierdzą społecznicy.Przypomnijmy, o wpisanie budynku Dworca Głównego w Olsztynie do rejestru zabytków walczą trzy organizacje: Stowarzyszenie Architektów Polskich, Stowarzyszenie Konserwatorów Zabytków oraz Forum Rozwoju Olsztyna. Po ich zażaleniu na decyzję Warmińsko-Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, który odmówił wszczęcia postępowania w sprawie wpisania Dworca Głównego do rejestru zabytków, postępowanie w sprawie dworca i tak ruszyło. Te, jak wiadomo, potrwa nawet kilka miesięcy.

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie zbiera właśnie materiały archiwalne dotyczące dworca oraz nawiązuje kontakt z autorytetami architektury modernistycznej. Przy ocenie w postępowaniu merytorycznym zamierzają posiłkować się ich opinią.

agn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (152) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #2323072 | 95.160.*.* 8 wrz 2017 01:32

  To samo robił Grzybowicz, zastraszał internautów którzy musieli chodzić na komende Policji i tłumaczyć się ze swoich komentarzy. Ciężko znieść krytykę co?

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Tom #2321886 | 145.237.*.* 6 wrz 2017 14:35

  Do członków tej "organizacji społecznej": nie reprezentujecie mieszkańców Olsztyna tylko jakieś dziwne swoje pomysły, które nie są pomysłami Olsztynian.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. dik #2317940 | 79.190.*.* 31 sie 2017 17:26

  Niezależnie od oceny merytorycznej propozycji FRO lub kontrpropozycji mały prcesik pohamowałby chamów na forum, niezależnie z której strony piszą

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zbyk #2317215 | 37.47.*.* 30 sie 2017 20:29

  Daliście radę odmówić dworzec zachodni to i dacie radę odnowić główny bez wyburzenia a czy Ty to jest zabytek czy nie w dupie to mam bo mi to zabytki nie przypomina tylko zaniedbane śmierdzące gowno.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. halina mymłon #2316784 | 95.160.*.* 30 sie 2017 09:53

   Jak jedna celna uwaga potrafi zaboleć. Najstraszniejsze jest to, że zamiast doszukać się przesłania w stwierdzeniu to wrażliwcy z FRO grożą sądem, pozwami etc, etc. Wspaniały materiał na polityków, nieważne jak i co byleby było głośno. I nic nie daje im do myślenia fakt iż każda myśl, pomys,ł członków z FRO jest krytykowana ( żeby nie napisać zmieszana z błotem) przez mieszkańców. Straszni ludzie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (152)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages