Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Przebudowa ul. Pieniężnego w Olsztynie idzie zgodnie z planem [FILM]

2017-08-28 20:41:44 (ost. akt: 2017-08-28 20:52:22)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Jedna z najważniejszych inwestycji w mieście jest już na półmetku. Ulica Pieniężnego i jej okolice zmienią swój wygląd nie do poznania. Oprócz nowej nawierzchni i organizacji ruchu, wykonawca przebuduje most nad Łyną tak, by można było pod nim przejść i przejechać rowerem. Inwestycja ma zakończyć się pod koniec tego roku...

Zobacz także: Nie ma już mostu św. Jakuba w Olsztynie [FILM, ZDJĘCIA] Nie ma już mostu św. Jakuba w Olsztynie [FILM, ZDJĘCIA] Piesi w Olsztynie nie mają łatwo. Szczególnie w Śródmieściu, gdzie od kilku tygodni trwa remont ulicy Pieniężnego, której jednym z symboli był most nad...
... i wszystko wskazuje na to, że tak się stanie. Miasto zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem i ulica Pieniężnego będzie przejezdna w grudniu tego roku.

Do tej pory większość prac skupionych była na najtrudniejszych elementach inwestycji: wymianie mostu św. Jakuba i infrastrukturze podziemnej.

— Most św. Jakuba to strategiczny punkt tej części miasta — mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Przez most przejeżdżało niemal 20 tys. pojazdów na dobę, a w ciągu największego nasilenia ruchu, 1,5 tys. pojazdów na godzinę. Przez most św. Jakuba wiodło także 10 linii autobusowych jadących przez centrum miasta. Bez budowy nowego, stary most musielibyśmy bezwzględnie wyłączyć z użytkowania z uwagi na jego zły stan techniczny, czy nawet zagrożenie katastrofą — zaznacza Piotr Grzymowicz.

Teraz prace będą bardziej widoczne. Zakończono wbijanie pali żelbetowych oraz rozpoczęto prace betonowe nowego mostu. Obiekt będzie podniesiony o dwa metry w stosunku do starej konstrukcji, dzięki czemu będzie możliwość utworzenia bezkolizyjnej trasy dla spacerowiczów i rowerzystów, która połączy park Centralny i Podzamcze.

Innym istotnym elementem inwestycji, który pochłonął bardzo dużo czasu i nie był widoczny dla osób z zewnątrz to przebudowa sieci gazowej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej oraz przełączanie kabli telekomunikacyjnych i elektroenergetycznych.

Zobacz także: Kolejne odkrycie podczas remontu ul. Pieniężnego w Olsztynie. Odkopano fundamenty po dawnym browarze Kolejne odkrycie podczas remontu ul. Pieniężnego w Olsztynie. Odkopano fundamenty po dawnym browarze Mijają trzy miesiące odkąd robotnicy weszli na ulicę Pieniężnego w Olsztynie. W tym czasie zdemontowano m.in. stary most św. Jakuba i odkryto trzy cenne...
— Są to prace, których efektów nie widać na pierwszy rzut oka — mówi kierownik Jednostki realizującej projekt, Andrzej Karwowski. — Są one jednak niezwykle istotne w aspekcie całej inwestycji — zaznacza Karwowski.

Teraz czas na roboty związane z konstrukcją i nawierzchnią drogi oraz chodnikami i ścieżkami rowerowymi. Zmodernizowana ulica Pieniężnego będzie miała dwukierunkową jezdnię o dwóch pasach w kierunku śródmieścia, z czego jeden będzie wyłącznie dla autobusów oraz po jednym pasie w kierunku mostu św. Jakuba i pl. Roosevelta. Pomiędzy ulicą i murami katedry powstaną także miejskie planty.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Robota wre .... #2320200 | 88.156.*.* 4 wrz 2017 10:04

  I to ponoć pełną parą . Tylko jakoś pracusiów nie widać .

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pol #2318953 | 88.156.*.* 2 wrz 2017 08:40

  Dziwne bo o godź. 15 nikt tam już nie pracuje.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. serpiko #2316296 | 5.172.*.* 29 sie 2017 15:18

  jak można no stop ble ble - być zgorzkniałym ....... a jak będzie wszystko zrobione to co znów ble ble ..................

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. A jaki jest plan #2315948 | 79.184.*.* 29 sie 2017 07:46

  bo na foto widać tylko 7 osób pracujących? Zrobić most w siedmiu wspaniałych?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tadek #2315934 | 176.221.*.* 29 sie 2017 07:35

   No rzeczywiscie robota wre...Jedna koparka, jedna ladowarka , pompa do betonu i parę chłopków.Jesli po takim widoku p.prezydent twierdzi że wszystko jest ok,to obawiam się cz zanim jest ok.

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (12)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages