Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Prezydent wyjaśnia, dlaczego inwestycje w Olsztynie robione są w jednym momencie

2017-08-29 07:00:00 (ost. akt: 2017-08-29 10:46:14)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Wielu olsztynian zadaje sobie pytanie, dlaczego remont ul. Partyzantów oraz przebudowa ul. Pieniężnego z nowym mostem św. Jakuba realizowane są w tym samym czasie. Prezydent Piotr Grzymowicz postanowił odpowiedzieć.

Zobacz także: Niedługo rusza remont ulicy Partyzantów w Olsztynie. Czekają nas duże zmiany Niedługo rusza remont ulicy Partyzantów w Olsztynie. Czekają nas duże zmiany W nocy z 2 na 3 września rozpocznie się remont ulicy Partyzantów. Wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.
Zobacz także: Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w związku z zamknięciem Partyzantów [FILM] Zmiany w rozkładzie jazdy autobusów w związku z zamknięciem Partyzantów [FILM] W nocy z soboty na niedzielę (z 2 na 3 września) zamknięty zostanie fragment ulicy Partyzantów w Olsztynie. Zmieni się przez to rozkład jazdy autobusów.
Wszyscy, którzy poruszają się po Olsztynie - czy to jako kierowcy, czy jako pasażerowie komunikacji miejskiej wiedzą, że nie jest łatwo. Liczne remonty sprawiają, że przejazd przez miasto zajmuje znacznie więcej czasu niż kiedyś. Zdenerwowani tą sytuacją mieszkańcy często pytają, czy można było tego uniknąć, inaczej planując w czasie przebudowy ważniejszych ulic. Prezydent Piotr Grzymowicz odpowiada: nie można było.

- Zaczynamy najtrudniejszy okres przebudowy układu drogowego centrum Olsztyna - pisze Piotr Grzymowicz na swoim blogu. - Czy nie można było rozłożyć tych prac w czasie, żeby uniknąć spiętrzenia wyłączeń z ruchu tak ważnych ulic? Otóż, nie można było! Alternatywą było odstąpienie od tych inwestycji i pozostawienie wspomnianych ulic w obecnym stanie oraz zamknięcie mostu św. Jakuba dla ruchu. Zatem wybór był oczywisty - tłumaczy.

Dalej opisuje, że "o kolejności i terminie realizacji tak dużych i niezbędnych inwestycji nie decyduje prezydent miasta i urzędnicy, ale Minister Rozwoju jako Instytucja Zarządzająca Programem Operacyjnym Polska Wschodnia wraz z Instytucją Pośredniczącą, którą jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, którzy to wyznaczyli terminy konkursów na ubieganie się miast wojewodzkich o środki unijne na rozwój ekomobilności i transportu publicznego i jednocześnie wyznaczyli ostateczny termin wykorzystania przyznanych pieniędzy".

Przypomnijmy, że w nocy z soboty na niedzielę zamknięty zostanie środkowy odcinek ulicy Partyzantów, pomiędzy ulicami Samulowskiego i Kajki. Zmieni się przez to rozkład jazdy autobusów. Nowa ulica Partyzantów ma zostać otwarta w połowie 2018 roku.
Z kolei na ul. Pieniężnego drogowcy od kwietnia pracują pełną parą. Modernizacja ulicy Pieniężnego i budowa nowego mostu na Łynie są już na półmetku. Jeszcze w tym roku powinna się skończyć przebudowa ul. Leonharda.

ez

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (70) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. unijny #2323213 | 213.73.*.* 8 wrz 2017 09:33

  do wszystkich zarzucających Grzymowiczowi brak kompetencji w planowaniu inwestycji itp., zadajcie sobie pytanie skąd ratusz bierze mamonę na te remony - nie wiecie ???, to podpowiem, ze żródełka zdajdującego się w Warszafce, bo Warszafka dostaje od UE. A więc jeśli Warszafka zdecyduje, że chce tej mamony przekazać samorządom na remonty, to chwalebnie taką możliwość wszem i wobec ogłasza, ale jednocześnie stawia warunki, czyli kiedy Grzymowiczu możesz złożyć prośbe o pieniążki, i w jakim terminie je możesz wydać. Dlatego nie zarzucajcie dordzy oponenci, że bajzer i brak odpowiedniego planowania, bo planowanie inwestycji w Olsztynie uzależnione niestety jest wyłącznie od Warszafki, która decyduje kiedy dać kasę, bez niej dalej bysmy byli 40 lat za Ostródą . Poczytajcie troszę o funduszach, zasadach i obowiązkach i może troszkę Wam się rozjaśni. Wtedy może wasze stanowisko ciut złagodnieje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Maniek #2323130 | 5.172.*.* 8 wrz 2017 08:10

  Gdzie ten gość się tak nauczył kłamać ... To wynik bajzlu i baraku kompetencji w planowaniu. Połowę urzedasów zwolnić bo za dużo ich tam

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kandydaci #2316614 | 31.0.*.* 30 sie 2017 00:48

  na przyszłych prezydentów Olsztyna powinni być badani wykrywaczem kłamstw i mieć zaświadczenie od psychiatry o poczytalności.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Andrzej #2316562 | 176.221.*.* 29 sie 2017 21:50

  A kiedy powstanie nowy stadion STOMILU?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Kibic #2316526 | 217.99.*.* 29 sie 2017 21:10

   I tak będzie przepraszał przed wyborami. I co i znowu ludzie mu uwierzą?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (70)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages