Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Uwaga! Woda w Ługwałdzie, Brąswałdzie i Redykajnach nie nadaje się do picia!

2017-08-24 11:31:21 (ost. akt: 2017-08-24 11:44:07)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje o braku przydatności wody do spożycia w wodociągu publicznym Ługwałd. Wodociąg zaopatruje w wodę trzy miejscowości - Ługwałd, Brąswałd, Redykajny.

Zobacz także: Nadal obowiązuje zakaz spożywania wody Nadal obowiązuje zakaz spożywania wody Znane już są wstępne wyniki badań 13 próbek wody z sieci wodociągu publicznego w Działdowie pobranych przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w...
Woda z ww. wodociągu nie odpowiada wymaganiom rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Administrator wodociągu został zobligowany do poinformowania o braku przydatności wody do spożycia i zapewnienia wody o właściwej jakości z innego, zastępczego źródła.

Komunikat dotyczy wodociągu publicznego Ługwałd. Wodociąg zaopatruje w wodę 3 miejscowości - Ługwałd, Brąswałd, Redykajny – 1015 osób.

Według stanu na dzień 23 sierpnia 2017 r. brak przydatności wody do spożycia z uwagi na zanieczyszczenie mikrobiologiczne obowiązuje w następujących wodociągach zaopatrujących miejscowości:

powiat ostródzki:
wodociąg lokalny OW Osada Danków w Wielimowie – brak przydatności z uwagi na wysoki wzrost ogólnej liczby mikroorganizmów w 22ºC po 72h.
powiat ełcki:
wodociąg Prostki – brak przydatności z uwagi na wysoki wzrost ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C po 72h; zaopatruje w wodę 2 miejscowości – Prostki i Bogusze (2835 osób). Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu Bobry o dobrej jakości wody.

powiat iławski:
Wodociąg Franciszkowo - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli.
Wodociąg zaopatruje w wodę 10 miejscowości: Franciszkowo, Franciszkowo Dolne, Borek, Pikus, Stanowo, Przejazd, Mątyki, Urwisko, Gramoty, Dąbrowa (1529 osób).
Administrator wodociągu podjął decyzję o wyłączeniu z eksploatacji SUW we Franciszkowie i przełączeniu sieci wodociągowej na SUW we Frednowy i Kałduny.

powiat olsztyński:
wodociąg lokalny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie przy
ul. Warszawskiej 30.

Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu w Olsztynie o dobrej jakości wody.

wodociąg Szpitala Powiatowego w Biskupcu. Powodem stwierdzenia braku przydatności była obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody.
Administrator wodociągu zapewnił pacjentom zastępcze źródło wody poprzez przyłączenie do wodociągu Biskupiec o dobrej jakości wody.

wodociąg Ługwałd - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli.
Wodociąg zaopatruje w wodę 3 miejscowości - Ługwałd, Brąswałd, Redykajny – (1015 osób).

powiat piski:
wodociąg Karpa – brak przydatności z uwagi na wysoki wzrost ogólnej liczby mikroorganizmów w 22°C. Wodociąg zaopatruje w wodę miejscowości: Karpa, Hejdyk i Ciesina (210 osób).

powiat lidzbarski:
• wodociąg Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim. Powodem stwierdzenia braku przydatności była obecność bakterii grupy coli w pobranych próbkach wody. Administrator wodociągu zapewnił pacjentom zastępcze źródło wody poprzez przyłączenie do wodociągu Lidzbark Warmiński o dobrej jakości wody.

powiat działdowski:
wodociąg Działdowo - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli i Enterokoków. Wodociąg zaopatruje w wodę 8 miejscowości: Działdowo, Pierławki, Wysoka, Księży Dwór, Prusinowo, Komorniki, Rudolfowo, Malinowo – (22876 osób).

powiat nowomiejski:
wodociąg Bagno - brak przydatności z uwagi na obecność bakterii grupy coli. Wodociąg zaopatruje w wodę 8 miejscowości - Bagno, Jamielnik, Pustki, Radomno, Chrośle, Gryźliny, Lekarty, Nowy Dwór Bratiański – 2696 osób.
Woda do miejscowości Chrośle, Nowy Dwór Bratiański, Pustki, Lekarty oraz część Gryźlin będzie dostarczana z ujęcia w Mszanowie. Do miejscowości Jamielnik, Radomno, Bagno i pozostałej części Gryźlin będzie dostarczana beczkowozami.

Ponadto z uwagi na utrzymujące się ponadnormatywne stężenia parametrów fizykochemicznych w wodzie, zakaz spożywania wody obowiązuje w:

powiat ostródzki:


wodociąg OW STANICA WODNA – jon amonowy; nie zaopatruje w wodę stałych mieszkańców, jest wykorzystywana w ośrodku turystycznym.

powiat lidzbarski:

wodociąg Wilczkowo – żelazo, mangan, jon amonowy; zaopatruje 4 miejscowości: Ełdyty Małe, Ełdyty Wielkie, Wilczkowo, Zajączki – 751 osób. Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu w Lubominie o dobrej jakości wody.

powiat ełcki:
wodociąg Kobylin – mangan; zaopatruje 13 miejscowości: Glinki, Kobylinek, Kobylin, Sokółki, Długochorzele, Gorczyce, Guty Rożyńskie, Kurzątki, Marchewki, Wojtele, Krupin, Popowo, Sołtmany – 1086 osób. Administrator wodociągu podjął decyzję o przełączeniu sieci wodociągowej na zasilanie z wodociągu Bobry o dobrej jakości wody.

powiat bartoszycki:


wodociąg Smodajny – chlorki. Wodociąg zaopatruje w wodę 7 miejscowości: Smodajny, Dobroty, Dzietrzychowo, Lipica, Romaliny, Gaje, Majmławka (651 osób).
wodociąg Gierkiny – żelazo, jon amonowy; wodociąg zaopatruje 1 miejscowość: Gierkiny –127 osób.
wodociąg Masuny – jon amonowy; wodociąg zaopatruje 1 miejscowość: Masuny – 165 osób.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marcyś #2313717 | 94.254.*.* 24 sie 2017 21:27

  a może ktoś się domysli i ten przypadek powiaże z wylewanie gnoju przez rolników na pola. mieszkam pod Olsztynem i obecny smród nie daje oddychać.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bywatel #2313629 | 82.139.*.* 24 sie 2017 18:50

  Tylko głupi pije "mineralną" z kranu z ecoli w gratisie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. anitaanitamta #2313610 | 94.254.*.* 24 sie 2017 18:31

  Dlatego ja wolę kupić butelkowaną cisowiankę, która spełnia normy bezpieczeństwa i mieć pewność, że się jakimś paskudztwem nie zarażę. Czasem zachęcają do picia kranówki w różnych akcjach, ale ja dziękuję bardzo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages