Sobota, 17 listopada 2018. Imieniny Grzegorza, Salomei, Walerii

Kiedy ruszy przebudowa ul. Partyzantów? Przedsiębiorcy zdziwieni dezinformacją

2017-08-21 07:07:00 (ost. akt: 2017-08-20 18:06:17)
Wizualizacja nowej ul. Partyzantów na odcinku od 1 Maja do ronda Bema

Wizualizacja nowej ul. Partyzantów na odcinku od 1 Maja do ronda Bema

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Na przedsiębiorców z ul. Partyzantów przed weekendem padł blady strach. Dowiedzieli się, że remont ulicy rozpocznie się 25 sierpnia. Ratusz jednak szybko informację zdementował: konkretna data rozpoczęcia prac jest jeszcze nieznana.

Zobacz także: Tak wyglądają okolice Dworca Głównego w Olsztynie [FILM i ZDJĘCIA] Tak wyglądają okolice Dworca Głównego w Olsztynie [FILM i ZDJĘCIA] Kierowcy od początku sierpnia zmagają się ze zmienioną organizacją w okolicach Dworca Głównego w Olsztynie. Kto ostatnio nie był w tych okolicach, może...
W piątek rozdzwoniły się nasze redakcyjne telefony. — Przedstawicielki Urzędu Miasta poinformowały nas, że przebudowa ul. Partyzantów od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ronda Bema rozpocznie się w piątek 25 sierpnia i tego dnia zostanie zamknięta ulica. Czyli już za tydzień, a my nic nie wiemy — powiedział nam jeden z przedsiębiorców z Partyzantów.

Przy ulicy znajduje się kilkadziesiąt firm i instytucji i wiele z nich w piątek odwiedziły przedstawicielki ratusza. — Zostawiły jeszcze informator o zmianach na olsztyńskich skrzyżowaniach i ulotkę portalu Bezpieczny Olsztyn — powiedział nam pracownik salonu samochodowego. — Zdziwiliśmy się, że znany jest już termin rozpoczęcia robót, a nie ma jeszcze tymczasowej organizacji ruchu. A to jest dla nas bardzo ważne, ponieważ musimy poinformować przede wszystkim tych naszych klientów, którzy korzystają z naszego serwisu.

Urzędowa wiadomość zelektryzowała przedsiębiorców, więc o wyjaśnienia poprosiliśmy ratusz. Okazuje się, że informację przekazały praktykantki, a ich głównym zadaniem było zebranie adresów e-mailowych potrzebnych do poinformowania o zmianach i utrudnieniach związanych z przebudową ulicy.
Musiało dojść do nieporozumienia, jeśli chodzi o termin rozpoczęcia prac, ponieważ nie jest jeszcze znany dokładny termin rozpoczęcia robót — tłumaczy Karolina Kamińska z ratusza.

Przedsiębiorcy nie kryją jednak zdziwienia dezinformacją. — Nie chodzi o to, że narzekamy na remont, bo wiemy o planach władz miasta i cieszymy się, że nawierzchnia nie będzie dziurawa — mówi nam jeden ze sprzedawców. — I musi być gorzej, żeby później było lepiej. Chodzi jednak o to, że pojawiło się niepotrzebne zamieszanie.
— Musiało dojść do nieporozumienia, jeśli chodzi o termin rozpoczęcia prac — tłumaczy Karolina Kamińska z ratusza
Termin rozpoczęcia robót nie jest znany, ponieważ wykonawca, czyli polsko-hiszpańskie konsorcjum, którego liderem jest Balzola, nie uzgodnił jeszcze z komisją bezpieczeństwa ruchu drogowego tymczasowej organizacji ruchu. A czas ucieka, ponieważ umowa na realizację inwestycji została podpisana w ratuszu 14 lipca i od tego dnia wykonawca ma 350 dni na realizację zadania. Zegar więc tyka.

Wśród przedsiębiorców krąży też opinia, że Balzola nie jest przygotowana do inwestycji. — Minął miesiąc od podpisania umowy, a robotników wciąż nie widać. Moim zdaniem organizacja ruchu powinna zostać przedstawiona jeszcze przed podpisaniem umowy — uważa kolejny przedsiębiorca. — Przy dworcu robotnicy (drugi odcinek realizuje Skanska — red.) weszli na plac budowy kilka dni po podpisaniu umowy. Można? Można.

Dzisiaj wiemy tyle, że wykonawca musi m.in. zapewnić dojazd do zakładów, firm i posesji. Wiadomo też, że na skrzyżowaniu 1 Maja z Partyzantów i rondzie Bema wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i zamknięte zostaną wloty w ul. Partyzantów. Pozostaje również kwestia tras autobusów miejskich.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca ratusz poinformował nas, że przebudowa odcinka Partyzantów od ul. 1 Maja do ronda Bema rozpocznie się na przełomie sierpnia i września. Jak udało nam się w piątek ustalić, prace rozpoczną się najprawdopodobniej na początku września. Co ważne, nie zostanie zamknięta cała ulica. Prace mają się odbywać etapami.

Na początek z ruchu ma zostać wyłączony odcinek między ul. Mazurską i Samulowskiego, gdzie prowadzone będą prace rozbiórkowe i budowana będzie kanalizacja deszczowa. Zapewniony zostanie jedynie dojazd do posesji. — Zalecane objazdy prowadzić będą ul. Partyzantów, Kajki, Dąbrowszczaków, Mickiewicza i Lanca, przy czym wyjazd z ul. Lanca zostanie dostosowany tak, aby był możliwy skręt w lewo w ul. Partyzantów — tłumaczy Karolina Kamińska.

mp

***
Przebudowa ul. Partyzantów

Inwestycja zakłada przebudowę na odcinku od ul. 1 Maja do pl. Bema (o długości ok. 815 m) oraz przebudowę ul. 1 Maja na odcinku od ul. Partyzantów do przejścia pod torami kolejowymi.

Jezdnia Partyzantów ma mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku bez wyspy dzielącej, wydzielone pasy dla autobusów oraz bezzatokowe przystanki dla autobusów. Wykonawca ma także wykonać obustronne chodniki, jednostronną ścieżkę rowerową, miejsca parkingów i uporządkować zieleń.

Koszt inwestycji to około 25 milionów złotych, z czego 85 procent do pieniądze unijne.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zółty Kamaz Team #2314294 | 25 sie 2017 20:18

  Jeszcze zatęsknimy za Banditten Strasse sprzed remontu jak nam uszyją buty.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bopo #2312165 22 sie 2017 23:02

  Jeśliby urzędnicy w olsztyńskim ratuszu mieli trochę oleju w głowie, to natychmiast rozwiązaliby umowę z firmą Balzola. W Poznaniu nawet kamery nadzorujące jej pracę i brak jej pracowników na budowie nic nie pomogły z opóźnianiami robót : https://poznan.onet.pl/hiszpanska-fir ma-balzola-bedzie-placic-40-tys-zl-dzien nie-kary-za-opoznienie/zw9eh5 Już dawno Jan Kochanowski napisał: "Polak mądry po szkodzie,lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie. Nową przypowieść Polak sobie kupi,że i przed szkodą, i po szkodzie głupi"

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Mr. P #2311425 | 213.73.*.* 22 sie 2017 07:53

   W 17-stej sekundzie wizualizacji żółte auto z ul Kajki skręca w prawo prosto na buspas ;) Rozumiem że to ukryty instruktarz i recepta na korki po przebudowie ;)

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kierowca taxi #2311406 | 80.48.*.* 22 sie 2017 07:02

   A kogo w tym mieście to obchodzi? Ratusz i Ci wszyscy odpowiedzialni za ten stan rzeczy maja mieszkańców ............... Pewnie jeszcze na jesieni zamkna jedną część Leonharda?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. burdel i burdel..... #2311304 | 176.221.*.* 21 sie 2017 21:41

   Jakieś jaja??? Jak można na raz zamknąć dwie strony Partyzantów?? Czy prezydent chce znowu sparaliżować całe miasto jak przy tramwajach?? Po drugie po co na Partyzantów Bus pas?? Teraz jest dobra przepustowość wyjazdu z Partyzantów. Po takiej zmianie nie będzie tak dobrze ta część ylicy do skrzyżowania z 1-Maja zakorkuje się. Wszystkie auta z jednego pasa. Panie ogarnij się Pan póki nie jest za późno......

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (40)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages