Piątek, 21 września 2018. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Na ul. Pieniężnego pracują pełną parą

2017-08-20 08:03:00 (ost. akt: 2017-08-19 17:55:18)

Autor zdjęcia: Paweł Jaszczanin

Na ul. Pieniężnego w Olsztynie drogowcy pracują pełną parą. Często przeszkadza im pogoda, ale zapewniają, że do zimy zdążą. Mieszkańcy do robót już się przyzwyczaili.

Zobacz także: Kolejne odkrycie podczas remontu ul. Pieniężnego w Olsztynie. Odkopano fundamenty po dawnym browarze Kolejne odkrycie podczas remontu ul. Pieniężnego w Olsztynie. Odkopano fundamenty po dawnym browarze Mijają trzy miesiące odkąd robotnicy weszli na ulicę Pieniężnego w Olsztynie. W tym czasie zdemontowano m.in. stary most św. Jakuba i odkryto trzy...
Na plac budowy robotnicy weszli pod koniec kwietnia, a nowa jezdnia wraz z nowym mostem św. Jakuba mają być gotowe do 13 grudnia tego roku. Czasu jest zatem coraz mniej, ale...

— Prace idą w dobrym tempie — zapewnia Grzegorz Orłowski z firmy Skanska, kierownik budowy. — Chociaż przyznam, że jest ciężko. Nie pomaga nam na przykład pogoda.

I nie chodzi tutaj o upały. — Tu, gdzie pracujemy, jest duży spadek terenu — tłumaczy Grzegorz Orłowski. — Wystarczy, że spadnie deszcz. Ulewy nas po prostu zalewają. Mimo tego, że harmonogram jest bardzo napięty, to walczymy, żeby wyrobić się przed zimą.

Pieniężnego jest zamknięta dla ruchu, ale wykonawca zapewnia przejazd z pl. Jedności Słowiańskiej w ul. 22 Stycznia. Mimo tych utrudnień w ruchu kierowcy i pasażerowie nie narzekają.

— Często tędy chodzę, bo mieszkam całkiem niedaleko. Podpatruję postęp prac — mówi pan Kamil. I dodaje, że... — To potrzebna zmiana, bo były problemy z tym mostem. Mam nadzieję, że zdążą, bo pracy mają jeszcze sporo, wszystko jest rozkopane, a zbliża się termin. Ludzie jednak za bardzo nie narzekają na tę budowę. Rozmawiam ze znajomymi, którzy twierdzą, że dałoby się to wszystko zrobić szybciej, ale to nie jest mała, osiedlowa uliczka.

Podobnie myśli Malwina Kamińska. — Ludzie się już przyzwyczaili, że w Olsztynie nie ma dnia bez przebudowy — śmieje się. — Osobiście bardziej czekam na remont ul. Partyzantów. Bo tamtędy częściej jeżdżę.

Wartość inwestycji wynosi 16,7 mln zł, z czego budowa nowego mostu św. Jakuba będzie kosztowała 13,8 mln zł.
pj

Po przebudowie ul. Pieniężnego będzie miała podobny przebieg do obecnego. W każdym z kierunków ruchu będzie po jednym pasie. Dodatkowo w stronę al. Piłsudskiego ma być poprowadzony buspas. Nowy most pozwoli połączyć parki Centralny i Podzamcze specjalnym przejściem pod konstrukcją. Poza mostem zmodernizowana zostanie droga w kierunku pl. Jana Pawła II, która jednak zachowa dotychczasowy charakter (trzy pasy ruchu w tym jeden wydzielony na potrzeby komunikacji zbiorowej, wiodący do al. Piłsudskiego). Wzdłuż murów katedry św. Jakuba powstaną planty.Most św. Jakuba zostanie wyniesiony na wysokość około 80 cm ponad poziom istniejącego obiektu. Umożliwi to zaprojektowanie traktu pieszo- rowerowego pod mostem św. Jakuba, który połączy park Centralny z Parkiem Podzamcze.

Inwestycja ma kosztować ok. 16,7 miliony złotych z czego budowa mostu 13,8 miliona złotych.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do "olo" #2310976 | 83.9.*.* 21 sie 2017 13:59

  Jestem ciekawy kto płaci temu "olo" za te liczne, chamskie i idiotyczne komentarze..? A może go tylko po prostu "pojebało" i to zwykły zboczek..? Ciekawe..? Zdrowia dziadku...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pełną parą #2310911 | 88.156.*.* 21 sie 2017 11:44

  Za pier da la ją tak PEŁNĄ PARĄ ,że nawet kamera reportera nie była w stanie ich uchwycić przy tej pracy PEŁNĄ PARĄ . I ZAPEWNE CAŁA PARA POSZŁA W GWIZDEK

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pełną parą jak na foto? #2310774 | 79.184.*.* 21 sie 2017 07:57

  ani nowoczesnego szpadla, ani nowoczesnej taczki?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. na tych wizualizacjach #2310672 | 81.190.*.* 20 sie 2017 22:23

  są czarni ludzie

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. pan sreberko #2310662 | 88.156.*.* 20 sie 2017 21:53

  "Na ul. Pieniężnego pracują pełną parą" - a na zdjęciu żywego ducha, o parze nie wspominając...

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (46)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages