środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Collegium Baccalarum zaśpiewało w ogrodach ambasady

2017-08-12 13:12:23 (ost. akt: 2017-08-12 15:33:32)
chór Collegium Baccalarum

chór Collegium Baccalarum

Autor zdjęcia: archiwum

Chórzyści Collegium Baccalarum wrócili z Czech. Dali koncert w polskim kościele i polskiej ambasadzie. W tym roku chór obchodzi 30-lecie istnienia.

Olsztyńscy chórzyści pojechali do Czech na początku sierpnia. W ubiegły weekend 30-osobowy zespół dał koncert w ambasadzie polskiej w Pradze. W ogrodach ambasady zaprezentował m.in. polskie utwory ludowe, kompozycje Feliksa Nowowiejskiego, a także polskie i zagraniczne utwory rozrywkowe.
W koncercie na zaproszenie ambasady uczestniczyło około stu osób.

— To było dla nas bardzo ciekawe przeżycie — mówi Agata Wilińska, dyrygentka chóru Collegium Baccalarum. — Publiczność również czynnie uczestniczyła w trakcie koncertu, śpiewając z nami niektóre utwory.
Wcześniej olsztyński chór wystąpił z oprawą muzyczną podczas mszy świętej prowadzonej dla Polaków w języku polskim przez ojców dominikanów w barokowym kościele św. Idziego, który znajduje się na praskim Starym Mieście. Po nabożeństwie również odbył się koncert. Nasi artyści zaprezentowali muzykę z różnych epok.

Collegium Baccalarum obchodzi w tym roku 30-lecie istnienia, a wyjazd do Pragi był częścią tego jubileuszu. Uroczystości z tej okazji odbędą się 21 października w Olsztynie.
— Przez śpiew nasza grupa cieszy się życiem, co jest dodatkowym i również ważnym aspektem naszej działalności. Podczas wyjazdów i koncertów poznajemy nowych ludzi, nowe kultury, poznajemy świat. Nasi chórzyści mają więc coś i dla duszy, i coś dla ciała — zaznacza Agata Wilińska.
W sierpniu przyszłego roku Collegium Baccalarum wystąpi na Międzynarodowym Konkursie Chóralnym, który odbędzie się w Chorwacji. — Traktujemy to jako przedłużenie naszego jubileuszu — dodaje dyrygentka.
mp
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages