Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Kto będzie dyrektorem olsztyńskiej filharmonii przez kolejne lata?

2017-08-06 19:00:00 (ost. akt: 2017-08-06 12:37:58)

Autor zdjęcia: mat. GO TV

Zarząd województwa szuka nowego dyrektora Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. Może, ale nie musi, zostać nim kierujący nią do końca czerwca Piotr Sułkowski.

Zarząd województwa ogłoszenie o zamówieniu „na zarządzanie instytucją kultury pod nazwą Warmińsko-Mazurska Filharmonia w Olsztynie” opublikował 18 lipca. W ogłoszeniu napisano, że do podstawowych zadań filharmonii należy zaspokajanie potrzeb i aspiracji kulturalnych społeczeństwa oraz umożliwienie rozwoju jego kultury muzycznej. Ponadto filharmonia jest nastawiona na prezentację muzyki klasycznej i wzmacnianie poczucia lokalnej tożsamości. Od przyszłego zarządcy oczekuje się współpracy z organizacjami pozarządowymi i uczelniami.

Zamówienie na zarządzanie będzie zrealizowane w trybie przetargu nieograniczonego. Oferujący swoje usługi muszą wpłacić 5 tys. zł wadium. Oferty można składać do 9 sierpnia. Kontrakt na zarządzanie jest pięcioletni — rozpocznie się 1 stycznia 2018 i potrwa do 31 grudnia 2022 roku.


Kontrakt Piotra Sułkowskiego skończył się 30 czerwca. Od 1 lipca jest pełniącym obowiązki dyrektora filharmonii i pozostanie na tym stanowisku do końca roku. Dyrektor Sułkowski powiedział nam, że przygotowuje się do udziału w przetargu.
Przypomnijmy, że jest on osobą popularną i lubianą w Olsztynie i regionie. Pod jego dyrekcją w filharmonii gościła nie tylko muzyka klasyczna czy opera, ale też muzyka lżejsza (co niektórzy mu zarzucali) jak przeboje filmowe czy ostatnio musical. Do historii Olsztyna przejdzie inscenizacja z udziałem tancerzy z całego regionu i orkiestry baletu „Dziadek do orzechów”.

Za dyrekcji Sułkowskiego w filharmonii gościli wybitni muzycy, żeby wspomnieć m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Antoniego Wita, Kaję Danczowską, Kate Liu i Szymona Nehringa. Filharmonia z okazji Roku Nowowiejskiego nagrała z udziałem świetnych solistów — takich jak Aleksandra Kurzak, Artur Ruciński, Rafał Siwek i Sebastian Szumski — jego „Quo vadis”. Oratorium Nowowiejskiego usłyszała na żywo publiczność w Barczewie i w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Tegoroczny sezon nasza filharmonia zakończyła znakomitym wykonaniem oratorium „Carmina burana” Carla Orffa. 


— Przedłużenie kontraktu dyrektorowi Sułkowskiemu nie jest, według obecnie obowiązujących przepisów, możliwe — powiedział nam Zdzisław Fadrowski, dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego. — Dyrektor pięć lat temu podpisał kontrakt menedżerski. Żeby działać w zgodzie z przepisami, ogłosiliśmy zamówienie na zarządzanie filharmonią.


Ewa Mazgal
e.mazgal@gazetaolsztynska.pl

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Były Pracownik. #2516863 | 88.156.*.* 11 cze 2018 06:50

  Ale przez 5 czy więcej lat , można sobie przed budynkiem filharmonii połamać na kafelkach betonowych nogi,skręcić kark. A po drugie to przecież mąż radnej z PO z Krakowa czy itp. A kto rządzi w Olsztynie PO i PSL. A najlepszy Pan Piotr jest w mówieniu do pracowników obsługi , ty jamniku czy ty słoniu. A tak lubi niepełnosprawnych pracowników ochrony ze pozwala im pracować po 24 godziny na dobę. Nie do końca ponieważ mają na holu kanapę do spania. Na której rano jak chcesz posiedzieć czuć poty.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość zza Buga #2322168 | 31.0.*.* 6 wrz 2017 22:21

  Wybitny dyrygent......hmm, kontrakt, przetarg, po prostu matrix

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mieszaniec Olsztyna #2302858 | 37.47.*.* 7 sie 2017 10:25

  Maestro Sułkowski-najlepszy Dyrektor jaki byl dotychczas,orkiestra I publicznosc,i wladze samorzadowe stoja za nim murem. Nikt inny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. SZWAGIER SZWAGRA SZWAGRA #2302839 | 94.254.*.* 7 sie 2017 10:04

  ODPOWIEDZ W BETONIARNI

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Lex #2302753 | 37.47.*.* 7 sie 2017 09:10

  Melomani wiedzą, że do czasu objęcia stanowiska przez obecnego dyrektora, nasza filharmonia była instytucją "powiatową". Teraz śmiało można powiedzieć, że prezentuje poziom europejski. Zarząd Województwa powinien raczej prosić dyrektora by został na stanowisku, niż ogłaszać przetarg. No chyba, że nikomu już nie zależy na kulturze.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (16)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages