Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

"Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Zamiast mandatu, próba w symulatorze dachowania

2017-07-25 07:40:53 (ost. akt: 2017-07-25 10:00:00)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po raz dwunasty odbędzie się dziś „Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. W dniu imienin patrona kierowców — św. Krzysztofa — prowadzone są ogólnopolskie działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach.

We wtorek na parkingu przy ulicy Leonharda (obok stadionu Stomilu) w Olsztynie obchodzony będzie "Dzień Bezpiecznego Kierowcy". Wezmą w nim udział policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej w Olsztynie, Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej, Służby Więziennej i Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz WORD Olsztyn.

"Kierowcy, którzy popełnią drobne wykroczenia, zamiast mandatu wezmą udział w próbach w symulatorze dachowania, mającym uświadomić, jak ważne jest zapinanie pasów przed podróżą" — zapowiada policja.

Z kierowcami porozmawiają także funkcjonariusze i duszpasterz kierowców ks. dr Marian Midura, który wraz z przedstawicielami Fundacji „Kierowca Bezpieczny” wręczać też będzie gadżety związane z tematyką bezpieczeństwa ruchu drogowego, m. in. znaczki „KRZYŚ” przypominające o zachowaniu trzeźwości i rozwagi na drodze wraz z Dekalogiem Kierowcy.

W tym roku do akcji „Dzień bez mandatu” organizatorzy zaprosili także Służbę Więzienną i więźniów z aresztu przy ul. Opolskiej w Olsztynie, którzy są osadzeni w związku z przestępstwami w ruchu drogowym i będą mówić o tym, jak kończy się brawura, nietrzeźwość i łamanie przepisów ruchu drogowego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. s!dk #2294675 | 5.172.*.* 25 lip 2017 10:36

    Niech wylapia od razu tych gadajacych przez telefon bo ostatnio mam wrazenie ze wiekszosc kierowcow pracuje w call center za kolkiem

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages