Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Lewoskręty na Żołnierskiej w Olsztynie. Dopuszczone warunkowo i nie wszędzie

2017-07-14 16:00:41 (ost. akt: 2017-07-14 12:51:23)
To między innymi w tym miejscu na ul. Żołnierskiej kierowcy skracają sobie drogę do domów i akademików

To między innymi w tym miejscu na ul. Żołnierskiej kierowcy skracają sobie drogę do domów i akademików

Autor zdjęcia: Fot. Andrzej Sprzączak

Zmotoryzowani mieszkańcy osiedla przy ulicy Żołnierskiej nadal otrzymują mandaty za łamanie zakazu skrętu. Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego po przestudiowaniu organizacji ruchu w tym miejscu zezwoliła na zmiany, ale nie wszędzie. Znaki mówią wyraźnie, skręt w lewo w osiedle jest zabroniony.

Zobacz także: Kierowcy w końcu mogą skręcać w lewo z Głowackiego Zdjęcie jest ilustracją treści Problem kierowców z ulicy Żołnierskiej, którzy z uwagi na zakaz przekraczania torowiska tramwajowego przy wjeździe i wyjeździe ze swoich posesji...
Kierowcy nadal nagminnie skręcają w osiedle, przecinając linię ciągłą i tory tramwajowe. W kwietniu po licznych apelach mieszkańców do olsztyńskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego skierowano wniosek o zmianę organizacji ruchu w tym miejscu.

Mieszkańcy domagali się możliwości wjazdu i wyjazdu z osiedla w ulicę Żołnierską. Chodziło o wyjazd z drogi osiedlowej i skręt z ulicy Głowackiego w ulice Żołnierską. Aby dojechać do domu lub do pracy mieszkańcy często musieli nadrabiać ponad kilometr drogi.

— Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie po zasięgnięciu opinii Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego zgodził się na umożliwienie wyjazdu z osiedla w lewo w ulicę Żołnierską. Manewr ten został umożliwiony tymczasowo — mówi Paweł Pliszka, rzecznik ZDZiT. — Jeżeli będzie dochodziło niebezpiecznych zdarzeń decyzja będzie cofnięta.

KBRD nie zgodziła się natomiast na wykonywanie analogicznego manewru z Żołnierskiej w osiedlową uliczkę. Kierowcy oczekujący na możliwość skrętu w lewo blokowaliby ruch tramwajowy i samochodowy w kierunku ul. Kościuszki — wyjaśnia rzecznik olsztyńskiego ZDZiT.

Zmiany jednak nie zniechęciły mieszkańców do łamania prawa. Kierowcy nadal jadąc ulicą Żołnierską od szpitala, skręcają w lewo w drogę osiedlową. Przejeżdżają przy tym tory tramwajowe i linię ciągłą. — W czerwcu na wyjeździe z osiedla zdemontowaliśmy znak C-2 „nakaz jazdy w prawo za znakiem”, co umożliwiło kierowcom skręcanie w lewo w ul. Żołnierską. W celu wzmocnienia komunikatu dla kierujących na Żołnierskiej, przed zjazdem w osiedle dostawimy znak C-5 „nakaz jazdy prosto”, by nie była żadnych wątpliwości, że skręt w lewo nie jest dopuszczony — tłumaczy Pliszka.

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego nadal przygląda się rozwiązaniom wokół ulicy Żołnierskiej, jeżeli obecnie wprowadzone zmiany wpłyną negatywnie na bezpieczeństwo, będą cofnięte.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. kris #2287165 | 83.9.*.* 15 lip 2017 20:26

  Tu moje.zdziwienie, czlowiek istota rozumna a sama sobie robi krzywde, wprowadza zakazy i nakazy, wszystko co nas otacza jest dla NAS i nasze , bez sensu wprowadzac cos co szkodzi, ile to poronionych decyzji wydal nasz ratusz, pamietacie zakaz wjazdu dla.tir, ograniczenie do 30, robdo ofiar grzymowicza,

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. henryk #2286959 | 37.47.*.* 15 lip 2017 14:45

  To napewno mój sąsiad wymyślił te lewoskręty. On wszystko zrobił tu na żołnierskiej, nawet agencje towarzyską wymyślił i uczelnie wymyślił i planetarium wymyślił i ta podwójna ciągnła na miniaturce widoczna to też on namalował napewno

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Przecież to było do przewidzenia #2286888 | 178.235.*.* 15 lip 2017 12:23

  że tramwaje wtłoczone na tzw. chama w za ciasne ulice prędzej czy później spowodują chaos i zaczną zbierać krwawe żniwo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. PL #2286882 | 88.156.*.* 15 lip 2017 12:17

  Tramwaje uber alles! To jest polityka arbuza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. xyz #2286813 | 81.190.*.* 15 lip 2017 10:19

  dobry ruch ale szkoda że tylko wyjazd z osiedla znacznie bardzie przyda sie możliwość wjazdu na osiedle z lewoskretu i odblokuje newralgiczne skrzyżowania .

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (20)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages