Niedziela, 17 lutego 2019. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Co dalej z superszpitalem w Olsztynie?

2017-07-06 12:47:50 (ost. akt: 2017-07-07 13:25:03)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Władze UWM zostały zaproszone na sierpniową sesję Rady Miasta. Mają przedyskutować z radnymi pomysł utworzenia w Olsztynie superszpitala.

Zobacz także: Dwa olsztyńskie szpitale połączą się w jeden? Jest pomysł na nowoczesny superszpital Dwa olsztyńskie szpitale połączą się w jeden? Jest pomysł na nowoczesny superszpital Pomysł stworzenia supernowoczesnego szpitala olsztyńscy radni znają jak na razie tylko z przekazów medialnych. Mają więc wątpliwości, czy na połączeniu...
Wczoraj zapytaliśmy olsztyńskich radnych, co sądzą o pomyśle przyłączenia Miejskiego Szpitala Zespolonego do
 Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Podobnie jak część mieszkańców, radni mają obawy, że na supernowoczesnym szpitalu stracą pacjenci.

Nie mają więc wątpliwości, że dyskusja z władzami obu szpitali powinna się odbyć, i to jak najszybciej. O wystąpienie na ostatniej sesji Rady Miasta poprosiły władze uczelni, ale do tego nie doszło.

— To była bardzo ważna, bo absolutoryjna sesja, bardzo ważny jest również temat połączenia szpitali, dlatego nie chciałam łączyć tych dwóch spraw — mówi w rozmowie z nami Halina Ciunel, przewodnicząca Rady Miasta. — Władzom uczelni zaproponowałam więc wystąpienie na sierpniowej sesji, i to jako pierwszy punkt obrad. Po niej odbędzie się dyskusja i nie będzie limitu czasowego.

Halina Ciunel dodaje, że do następnej sesji jest jeszcze ponad półtora miesiąca, więc ma nadzieję, że do tego czasu dojdzie do spotkania władz olsztyńskiego uniwersytetu z prezydentem Olsztyna, wojewodą i marszałkiem.

Przypomnijmy, że z pomysłem połączenia szpitala miejskiego z uniwersyteckim wyszły władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Profesor Wojciech Maksymowicz, prorektor UWM ds. uczelni medycznej, przekonuje, że pacjenci na fuzji nie stracą i dodaje, że na superszpital w Olsztynie 350 mln zł może popłynąć z budżetu państwa.

Mniej optymistyczne są jednak władze i personel szpitala miejskiego. Jego dyrektorka Joanna Szymankiewicz-Czużdaniuk w rozmowie z nami stwierdziła, że przez współpracę ze szpitalem uniwersyteckim „wpuściła konia trojańskiego”.
mp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ja #2389660 | 176.252.*.* 3 gru 2017 15:40

  D0bra cienkie Bolki, konserwujcie skansen w Olsztynie (nie w Olsztynku ?) a forsa na na rozwój pójdzie gdzieś indziej. Gospodarka, głupku, gospodarka !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jan #2280701 | 88.156.*.* 7 lip 2017 09:48

   Koń Trojański to jest szpital miejski - nie udziela pomocy poszkodowanym, może jest zle zarządzany?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Kicek #2280650 | 188.125.*.* 7 lip 2017 08:56

   Fotka dobitnie oddaje kondycję olsztyńskich władz. Idą wybory. Podziękujemy w końcu tym dziadkom leśmym. Dość mamy aptek i piekarni.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. cito #2280499 | 188.146.*.* 7 lip 2017 01:11

   Nowa dojarka pilnie potrzebna !

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. Man #2280312 | 176.221.*.* 6 lip 2017 20:26

   Mamy doskonały Szpital Miejski, któremu nie można szkodzić. Kłopoty Szpitala Uniwersyteckiego to nie jest sprawa miasta i jego radnych, lecz rektora i prorektora UWM w osobach prof. Góreckiego i prof. Maksymowicza. Niech sięgają do kieszeni ministra Gowina po fundusze przeznaczone na badania naukowe, tworząc Super Szpital Kliniczny. Radni na pewno będą kibicować takim działaniom, podobnie jak mieszkańcy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (17)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages