Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Popularny lokal na starówce jednak będzie sprzedawać alkohol. Sprawie znów przyjrzą się urzędnicy

2017-07-01 18:00:00 (ost. akt: 2017-07-01 18:59:18)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Jeszcze do niedawna nie było wiadomo, czy popularny lokal na starówce utrzyma zezwolenie na sprzedaż alkoholu. O cofnięcie koncesji wnioskowali ci mieszkańcy Starego Miasta, którym przeszkadzał hałas dochodzący z Pijalni Wódki i Piwa. Obecnie Samorządowe Kolegium Odwoławcze uznało skargę firmy prowadzącej pijalnię, której urzędnicy miejscy cofnęli zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Urzędnicy sprawą Pijalni Wódki i Piwa zajmują się od kilku miesięcy. Sprawę zapoczątkowały skargi tych mieszkańców, którym przeszkadzały hałasy dochodzące z tego konkretnego lokalu. Nietrzeźwe osoby wychodzące lub będące w pijalni miały się zachowywać tak głośno, że miało to uniemożliwiać spokojny sen mieszkańcom. Często była więc wzywana policja, a część skarg znalazła swój finał w sądzie. Pracownicy odpowiedzialni za działalność lokalu otrzymywali wyroki skazujące na karę grzywny. Czasem mandaty dostawali sami klienci. To jednak nie zmieniało sytuacji, więc skarga, pod którą podpisało się ok. 40 osób trafiła w końcu do prezydenta. A ten w kwietniu cofnął firmie zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Urzędnicy tłumaczyli, że na tę decyzję wpłynęły pismo z policji o interwencjach podejmowanych w tym lokalu oraz informacje ze straży miejskiej.

Wydawałoby się, że to koniec sprawy i że pijalnia w wyniku tych zdarzeń po prostu się podda. Prowadzący lokal jednak obstają przy swoim i skorzystali jednak z przysługującej im procedury odwoławczej. Niedawno sprawie przyjrzało się więc Samorządowe Kolegium Odwoławcze. Decyzja o o cofnięciu zezwolenia na sprzedaż alkoholu w lokalu została uchylona, a sprawa ma być ponownie rozpatrzona w olsztyńskim ratuszu. Sprawa będzie więc miała swój dalszy ciąg.

Jedno jest pewne: zamykanie się lokali z pewnością nie ożywi starówki, do czego dąży wiele osób i organizacji. Z drugiej strony wszyscy też zdają sobie sprawę, że na Starym Mieście też mieszkają ludzie, którzy potrzebują wypoczynku.

Co sądzicie o tej sprawie? Piszcie w komentarzach!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (86) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Na Starówce same KEBABY będą #2277670 | 88.156.*.* 3 lip 2017 11:04

  Olsztyniacy żryjcie KEBABY

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Aldona #2277626 | 188.125.*.* 3 lip 2017 10:12

   Starówka mogłaby być miejscem pełnym ludzi, także wieczorami. Miejscej spokojnym, bezpiecznym, pozwalającym na wypoczynek w dobrej restauracji czy kawiarni. Jednak nie dojdziemy do takiego stanu otwierając sklepy monopolowe i lokale serwujące głównie alkohol. Teraz idąc wieczorem przez główną ulicę starówki jest się narażonym na zaczepki słaniających się osób, słucha się wulgaryzmów kierowanych bez powodu pod naszym adresem, nierzadko jest się świadkiem bójki lub można paść ofiarą rozboju. To na pewno nie przyciąga ludzi. Może pewien element dobrze się bawi w takiej atmosferze, ale zdecydowana większość mieszkańców tego miasta omija starówkę.

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Edi #2277600 | 188.125.*.* 3 lip 2017 09:43

    Mam mieszkanie na starówce. Kupiłem je za ciężko zarobione pieniądze. Nikt nie będzie mi mówił, że mam się wyprowadzić, jak chcę mieć cicho. Będe miał cicho tu na strówce, bo konstytucja gwarantuje mi ochronę mieszkania, a kodeks wykroczeń (art. 51) nakładę karę na tego, co chce mi zakłócić spoczynek nocny. Starówka nie jest żadną specjalną strefą. Obowiązuje tu taki sam kodeks wykroczen. A więc jak będzie hałas, to będę wzywać Policję. A jak ta nie wyekzekwuje przestrzegania prawa, to złożę zażąlenie do wyższej instancji Policji. I tak do skutku. Tak długo, jak jest ta konstytucja i ten kodeks wykroczeń, będę walczył o swoje prawa.

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Mieszkaniec #2277596 | 5.172.*.* 3 lip 2017 09:35

     Problemem nie jest sprzedaż alkoholu. Problem stanowi nadmierne spożywanie alkoholu i darcie ryja. Inaczej tego nie można określić.

     Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    2. Andzela lat 16 :))) #2277557 | 195.136.*.* 3 lip 2017 08:47

     Mi już zęby wypadają od chlania w tej pijalni wódy

     ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (86)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages