środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

W Olsztynie powstanie centrum nowoczesnego systemu bezpieczeństwa

2017-06-28 12:26:52 (ost. akt: 2017-06-28 14:54:43)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W środę (28.06) w urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na dofinansowanie realizacji nowoczesnego systemu bezpieczeństwa obejmującego swoim zasięgiem Barczewo, Dywity, Stawigudę, Jonkowo, Purdę i Gietrzwałd.

29,7 miliona złotych. Tyle wyniosło dofinansowanie projektu zakładającego poprawę bezpieczeństwa w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym. MOF swoim zasięgiem obejmuje Olsztyn, Barczewo, Dywity, Stawigudę, Jonkowo, Purdę i Gietrzwałd. W środę umowę na dofinansowanie z prezydentem Olsztyna podpisał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa.

Prace nad koncepcją systemu zapewniającego bezpieczeństwo dla Olsztyna i okolic podjęto już w 2014 roku. Projekt zakłada poprawę efektywności służb i usprawnienie systemu monitoringu i ostrzegania w sześciu gminach graniczących z Olsztynem.

Według założeń w ramach projektu służby mają m.in. być wyposażone w mobilne centrum kierowania. W ramach projektu planuje się zakup dwóch pojazdów łączności i dowodzenia, każda z przyczepą i dronem.

W ramach projektu ma powstać również Regionalny Magazyn Kryzysowy (RMK), który zapewni najpotrzebniejsze środki na wypadek klęsk żywiołowych i zdarzeń nadzwyczajnych. Magazyn zostanie wyposażony w sprzęt taki jak: pilarki, sorbenty, agregaty prądotwórcze, pompy, koce, kamizelki odblaskowe, kalosze, peleryny, rękawice ochronne, kaski, łomy, kilofy, łopaty, szpadle, namioty ratownicze, zapory przeciwpowodziowe, itp.

Realizacja całego projektu będzie kosztować niemal 35 milionów złotych. Koszt całego dofinansowania to 29,7 miliona złotych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages