środa, 18 lipca 2018. Imieniny Kamila, Karoliny, Roberta

Mariusz Sieniewicz i jego Polacja - spotkanie w Planecie 11

2017-06-26 14:28:37 (ost. akt: 2017-06-26 15:40:41)

Autor zdjęcia: Mat. organizatora/MBP w Olsztynie

W połowie czerwca do rąk czytelników trafiła najnowsza powieść Mariusza Sieniewicza - "Plankton". To opowieść o wyobrażonym świecie roku 2092. O szczegóły dotyczące książki zapowiadanej jako powieść "futuro-katolicko-popowa", będzie można zapytać autora już 30 czerwca o godz. 18 w Planecie 11.

Mariusz Sieniewicz kojarzony jest nie tylko ze sprawnym piórem i rozmachem językowym, ale i z wyobraźnią, która pozwala mu z niezwykłą lekkością kreować kolejne światy. I nie jest ważne, czy decyduje się przyjrzeć miejscu zawieszonemu pomiędzy jawą i snem czy raczej nietuzinkowemu bohaterowi, jego literacka wyobraźnia zawsze gra pierwsze skrzypce. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej książki olsztyńskiego pisarza. "Plankton" przenosi nas do roku 2092. Roku, w którym Olsztyn jest stolicą Polacji - federacji miast i państwa kościelnego. Bohaterem tej dystopijnej opowieści jest kapucyn. Ukarany za nieposłuszeństwo brat Artur zostaje odesłany do zniszczonego w wyniku zamachu terrorystycznego Krakowa.

Mariusz Sieniewicz spotka się ze swoimi czytelnikami 30 czerwca o godz. 18 w Planecie 11. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Joanna Wilengowska.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages