środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Remont Partyzantów w Olsztynie rozpocznie się już w lipcu?

2017-06-13 08:46:23 (ost. akt: 2017-06-13 10:18:02)
Ul. Partyzantów

Olsztyn - Ul. Partyzantów- miejsce w, którym ma powstać centrum przesiadkowe.

Ul. Partyzantów Olsztyn - Ul. Partyzantów- miejsce w, którym ma powstać centrum przesiadkowe.

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Drugi odcinek ul. Partyzantów i węzeł przesiadkowy zrealizuje firma Skanska. Jego remont być może rozpocznie się już w lipcu. Nieznany jest natomiast wykonawca pierwszego odcinka ulicy od skrzyżowania z 1 Maja do ronda Bema.

Miasto przeznaczyło na przebudowę całej ul. Partyzantów ponad 50 mln zł. Pierwszy odcinek od skrzyżowania z ul. 1 Maja do ronda Bema miał kosztować 25,9 mln zł, drugi od ronda do ul. Lubelskiej z budową węzła przesiadkowego przy dworcu niecałe 25 mln zł. Inwestycja ma dofinansowanie unijne.

Dzisiaj wiemy już, kto zmodernizuje fragment Partyzantów i wybuduje węzeł, mimo że koperty z ofertami na ten odcinek zostały otwarte prawie trzy tygodnie później niż na pierwszy. Przetarg wygrała Skanska, która zaoferowała najniższą kwotę ze wszystkich pięciu firm, czyli nieco ponad 22,9 mln zł.

Wykonawca został wybrany w piątek, a pozostałe firmy mają 10 dni na odwołanie. Jeśli ich nie będzie, Urząd Zamówień Publicznych będzie miał dwa tygodnie na zajęcie stanowiska. Jeżeli nie wpłyną żadne uwagi, ratusz będzie mógł podpisać umowę ze Skanską. — Myślę, że podpiszemy ją na początku lipca — mówi nam Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.
Zaraz potem powinna rozpocząć się przebudowa drugiego odcinka Partyzantów wraz z budową węzła przesiadkowego przy dworcu. Od dnia podpisania umowy wykonawca będzie miał 350 dni na realizację zadania.

Ratusz wstrzymał jednak rozstrzygnięcie przetargu na pierwszy odcinek Partyzantów. Wszystko przez zieleń miejską, którą wykonawca również będzie musiał urządzić. Przypomnijmy, że przebudową tego odcinka ulicy zainteresowanych było sześć firm, a najtańszą ofertę złożyło konsorcjum Balzola.
Polsko-hiszpańska spółka wyceniła zadanie na nieco ponad 22 mln zł, ponad 8,5 mln zł mniej niż najdroższa oferta firmy z Mińska Mazowieckiego. Dodatkowo Balzola zobowiązała się do przejęcia wszelkiego ryzyka związanego z realizacją zadania, jak chociażby w przypadku znalezienia pod ziemią cennych przedmiotów sprzed lat.

Zdaniem jednej ze startujących w przetargu firm Balzola zaproponowała jednak zbyt niską kwotę na urządzenie zieleni. — Balzola zadeklarowała na ten cel ok. 600 tys. zł, my oszacowaliśmy, że prace mogą kosztować około 1,7 mln zł, z kolei pozostałe firmy wyceniły swoje usługi na ok. 1,3 mln zł — tłumaczy prezydent Piotr Grzymowicz.

W tej sytuacji ratusz poprosił firmy o przedstawienie dokładnych kosztorysów urządzenia zieleni przy Partyzantów. — Oferenci zapewnili, że za pieniądze, które uwzględnili w swoich ofertach, są w stanie wykonać te prace. Balzola także i również zgodnie z przedstawionymi przez nas warunkami w specyfikacji zamówienia — tłumaczy prezydent.

Komisja konkursowa ma podjąć decyzję w środę (14.06). Później będzie 10 dni na ewentualnie odwołanie konkurencji. Jeśli wpłyną, podpisanie umowy z wykonawcą, a tym samym przebudowa pierwszego odcinka Partyzantów może się opóźnić.

Jeśli odwołań nie będzie i przeszkód nie dostrzeże Urząd Zamówień Publicznych, umowa na ten odcinek również może zostać podpisana w lipcu. Partyzantów ma być gotowa do końca 2018 r.
mp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. szwagier #2271053 | 95.160.*.* 22 cze 2017 18:22

  czyli znów mamy hiszpanską firme a właściciel większościowy kuzyn prezydenta pan R. Centk..... znów coś spieprzy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Xyz #2265503 | 88.156.*.* 13 cze 2017 22:14

  Pierwszy odcinek będzie budowalo konsorcjum piłkarzy Stomilu jako wkład w nowy stadion.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Asd #2265250 | 94.254.*.* 13 cze 2017 16:43

  Ciekawe co teraz spier...lą. A juz widziałem jak szwagier w gruszce beton miesza

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. ja #2265189 | 13 cze 2017 15:17

  najgorsze jest to że jak się doczekamy normalnego prezydenta to nic nie będzie mógł zrobić bo niudacznik G tak zadluzy miasto że przez sto lat nie będzie na nic pieniędzy

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. jaaa #2265180 | 83.6.*.* 13 cze 2017 15:00

   utoniemy w bagnie zgotowanym nam przez prezydenta

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages