Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Stań przed Komisją Kwalifikacyjną i zdobądź uprawnienia zawodowe

2017-06-13 07:01:00 (ost. akt: 2017-06-12 14:45:04) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: mat.prasowe

Chcesz potwierdzić swoją wiedzę i kwalifikacje do zawodu - stań przed Komisją Kwalifikacyjną. Po zdaniu egzaminu, otrzymasz świadectwo, które otworzy ci drzwi do pracy w najlepszych firmach. Dotyczy to pracowników zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci elektroenergetycznych, cieplnych i gazowych na stanowiskach dozoru i eksploatacji. W Olsztynie Komisja Kwalifikacyjna Nr 51 działa przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Mechaników Polskich.

Komisja Kwalifikacyjna Nr 51 została powołana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i jako jedna z nielicznych w Polsce posiada uprawnienia do egzaminowania pracowników we wszystkich grupach energetycznych.
Przewodniczącym Komisji jest mgr inż. Lech Perczyński, który funkcję tę piastuje od 1962 r.
- Początkowo Komisja powoływana była przez Państwowy Inspektorat Gospodarki Energetycznej, a naszą pracę nadzorował organ kontrolny Okręgowego Inspektoratu Gospodarki Energetycznej w Bydgoszczy - wspomina Lech Perczyński. - Trzeba podkreślić, że Komisja zawsze umiejscawiana była przy stowarzyszeniach naukowo-technicznych. Pozwalało nam to pozyskiwać do pracy najlepszych specjalistów z danej dziedziny. W roku 1998 zostaliśmy przyjęci w gościnne progi Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich (SIMP) w Olsztynie. Od tego też momentu ściśle ze sobą współpracujemy - dodaje przewodniczący.

Współpraca między Komisją a SIMP układa się wzorowo. - Działamy ramię w ramię już 19 lat — mówi Stanisław Kowalczuk, prezes Zarządu Oddziału SIMP w Olsztynie. — Nasze Stowarzyszenie użycza Komisji lokalu oraz zapewnia obsługę biurowo-księgową uzyskując w zamian środki finansowe na działalność statutową Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc Komisji w wykonywaniu ważnej pracy na rzecz rozwoju gospodarki i społeczeństwa Olsztyna, Warmii i Mazur, a także kraju — dodaje prezes Kowalczuk. Poszerza się jednocześnie krąg osób fizycznych i instytucji, które lepiej poznają Stowarzyszenie i rozumieją jego rolę w społeczeństwie.

Od początku istnienia Komisji jej skład stanowią wyselekcjonowani, wybitni specjaliści.
— Wysoki poziom wiedzy i doświadczenia naszych specjalistów sprawiły, że Komisja Kwalifikacyjna Nr 51 jest jedną z nielicznych w Polsce, która ma uprawnienia we wszystkich grupach energetycznych — podkreśla mgr inż. Lech Perczyński. — To prawdziwa rzadkość w skali kraju. Tym samym jesteśmy bardzo atrakcyjnym partnerem dla film szkolących. Zdanie egzaminu i zdobycie świadectwa kwalifikacyjnego sygnowanego przez członków naszej Komisji otwiera drzwi do wykonywania danego zawodu, zdobycia dobrej pracy. Komisja Kwalifikacyjna Nr 51 jest więc progiem, który warto i trzeba przejść, by móc wykonywać dany zawód czy pracować na określonym stanowisku — wyjaśnia Lech Perczyński.

Skład Komisji Egzaminacyjnej powoływany jest zawsze z klucza kompetencyjnego czyli pod konkretne potrzeby. — Jako Komisja nigdy nie ulegaliśmy żadnym wpływom czy naciskom — zapewnia przewodniczący Perczyński. - Satysfakcjonujące jest więc to, że to zakłady szkolące wybierają nas na egzaminatorów, a nie odwrotnie. Przez dziesiątki lat naszej działalności nie zdarzyło się, aby ktoś złożył na nas skargę. To dowodzi, że dobrze wykonujemy naszą pracę, a nasi adepci są cenionymi i poszukiwanymi specjalistami — dodaje.

Obecnie w wielu zakładach zatrudniani są obcokrajowcy. Na to nasza Komisja też jest przygotowana. W przypadku obcokrajowca, egzamin zawsze odbywa się w obecności tłumacza.

Olsztyńska Komisja Kwalifikacyjna ma wszystkie rodzaje uprawnień, w każdej grupie: elektrycznej, cieplnej i gazowej i współpracuje z następującymi firmami szkolącymi: Krysko (Olsztyn), HIRPOL Radosław Hir, Centrum Kształcenia Kadr w Ostródzie, NOT (Olsztyn), TECHPAL (Olsztyn), Placówka Kształcenia Zawodowego (Olsztyn), ELTA Elbląg.


UWAGA ENERGETYCY
Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich informuje, że Komisja Kwalifikacyjna nr 051 powołana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki przy Oddziale SIMP w Olsztynie z dniem 22.04.2015r. uzyskała rozszerzone uprawnienia do egzaminowania i wydawania świadectw kwalifikacyjnych dla osób zajmujących się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowiskach dozoru D i eksploatacji E we wszystkich 3 grupach urządzeń, instalacji i sieci, a mianowicie:
Grupa 1: Urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające energię elektryczną — pkt. 1-10;
Grupa 2: Urządzenia wytwarzające, przetwarzające, przesyłające i zużywające ciepło oraz inne urządzenia energetyczne — pkt. 1-10;
Grupa 3: Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające, magazynujące i zużywające paliwa gazowe — pkt. 1-10.
Szczegółowy wykaz urządzeń, instalacji i sieci w grupach 1, 2, 3 podane są w Załączniku nr 1 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dn. 28.04.2003r. Dz. U. Nr 89 z 2003r. poz.828 oraz we wzorach wniosków, umieszczonych na stronie internetowej www.olsztyn.simp
Zgłoszenia przyjmujemy i informacji udzielamy w biurze Oddziału SIMP w Domu Technika NOT w Olsztynie Pl. Konsulatu Polskiego 1, pok. 203 w godzinach 8:00-12:00, tel./fax 89 527 70 20; e-mail: simp.olsztyn@neostrada.pl, www.olsztyn.simp.pl
ZAPRASZAMY!
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. starfucker #2268354 | 94.254.*.* 18 cze 2017 14:00

  Na emeryturę dziadki.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages