środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Najczęściej toną ludzie po 50. Statystyki utonięć w Olsztynie

2017-06-09 13:00:00 (ost. akt: 2017-06-09 13:27:15)
pokazy ratownictwo

Olsztyn-pokazy ratownictwa wodnego na plaży za hotelem Omegą

pokazy ratownictwo Olsztyn-pokazy ratownictwa wodnego na plaży za hotelem Omegą

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W ciągu ostatnich dwóch lat w powiecie olsztyńskim utopiło się 14 osób. Lato sprzyja nierozważnym zachowaniom nad wodą. dlatego powinniśmy zwracać uwagę na siebie i swoich najbliższych.

Zobacz także: Kolejna taka tragedia w regionie: 4-letni chłopiec utonął w oczku wodnym Kolejna taka tragedia w regionie: 4-letni chłopiec utonął w oczku wodnym Czteroletni chłopiec utonął w przydomowym stawie. To kolejna taka tragedia w naszym regionie w ciągu ostatnich dwóch dni. W czwartek w Jedwabnie w...
Zobacz także: Tragedia w Jedwabnie. W stawie utonął 2-letni chłopczyk Tragedia w Jedwabnie. W stawie utonął 2-letni chłopczyk W Jedwabnie (powiat szczycieński) do stawu wpadło małe dziecko. Mimo reanimacji chłopiec zmarł. Do tragedii doszło w czwartek wieczorem.
Lato to czas, kiedy spędzamy więcej czasu nad akwenami. Nie tylko nad jeziorami czy rzekami, ale także stawami przydomowymi. Szczególnie, właśnie w ciepłych miesiącach, powinniśmy zwracać szczególna uwagę na nasze bezpieczeństwo nad wodą.

W 2015 roku w powiecie olsztyńskim utonęło 12 osób (10 mężczyzn i dwie kobiety). Najwięcej osób (sześć) miało powyżej 50 lat. Dziewięć osób utonęło w jeziorach. W 2016 roku utonęły cztery osoby - dwóch mężczyzn i dwie kobiety. Trzy spośród wszystkich ofiar miały więcej niż 50 lat. Dwie osoby z nich utopiły się w stawach.

Bardzo ważne jest zabezpieczenie przydomowych zbiorników wodnych. Nad jeziorami, na kąpieliskach pracują ratownicy, małe oczka wodne pozbawione są takiej ochrony.

W tym roku doszło już do dwóch tragedii nad takimi zbiornikami wodnymi. w obydwu przypadkach ofiarami były dzieci. W Jedwabnie (powiat szczycieński) do stawu wpadło małe dziecko. Mimo reanimacji chłopiec zmarł. Natomiast w Lidzbarku Warmińskim czteroletni chłopiec utonął w przydomowym stawie.


Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że więcej wolnego czasu spędzamy na działkach i w pobliżu zbiorników wodnych. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność rodziców. Jak pokazują ostatnie tragiczne zdarzenia wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia. Należy pamiętać, że to na rodzicach ciąży szczególny obowiązek sprawowania opieki nad pociechami.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. H2O #2263105 | 37.47.*.* 9 cze 2017 19:04

  Piłeś - nie jedź. Piłeś - nie wchodź do wody (zamoczyć się OK).

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ma opinia #2262961 | 195.136.*.* 9 cze 2017 14:38

  JAK POLACY CHLEJĄ CHLEJĄ CHLEJĄ ,TONĄ MENELICHA

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages