Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Pilnikiem i pędzlem - warsztaty dla dzieci i młodzieży

2017-06-06 00:50:42 (ost. akt: 2017-06-05 09:54:00) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Monika Wysocka-Kawa

Zapraszamy placówki oświatowe do udziału w projekcie "Pilnikiem i pędzlem - cykl warsztatów modelarskich dla dzieci i młodzieży".

W ramach projektu odbędą się nieodpłatne warsztaty modelarskie w 36 klasach (grupach) szkół podstawowych (poziomy IV-VII) i gimnazjalnych powiatu olsztyńskiego. 

Terminy: czerwiec, wrzesień, październik 2017 roku.

Ważna jest kolejność zgłoszeń
Do projektu mogą się zgłaszać wszystkie chętne placówki oświatowe. Liczba warsztatów jest ograniczona, w związku z tym o wzięciu udziału w projekcie (maksymalnie trzy 25-osobowe grupy z jednej gminy) będzie decydować kolejność zgłoszeń szkół.

Darmowe warsztaty
Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów związanych z uczestnictwem ich uczniów w projekcie. Zajęcia obejmować będą m.in.: podstawy pracy z modelami, przygotowanie warsztatu pracy, zasady BHP, opanowanie podstawowych technik malarskich, posługiwanie się farbami specjalistycznymi, przygotowanie finalne modelu.

Cel 
Głównym celem projektu jest zainteresowanie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie powiatu olsztyńskiego, niezwykle interesującym hobby, jakim jest modelarstwo figurkowe. 

Modelarstwo powoduje rozwój zdolności manualnych, uczy cierpliwości, odpowiedzialności, kreatywności, a także wzbogaca wiedzę teoretyczną oraz praktyczną. Uczy także współpracy w zespole. Zdobyta wiedza procentuje nie tylko w każdym zawodzie, ale także w życiu codziennym człowieka, zwłaszcza młodego. 

Konkurs i wystawa
Podsumowaniem projektu będzie konkurs modelarski, połączony z wystawą pokonkursową (przełom październik/listopad 2017 roku) zorganizowaną w lokalu Fundacji w Olsztynie przy ul. Kołobrzeskiej 30.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego”


Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages