środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Prof. Jan Kiciński wyróżniony tytułem honoris causa [ZDJĘCIA]

2017-06-02 15:22:46 (ost. akt: 2017-06-02 15:42:23)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski ma 18 lat. W piątek (02.06) nadał tytuł doktora honoris causa prof. Janowi Kicińskiemu.

Olsztyński uniwersytet obchodzi swoje coroczne święto, które zostało ustanowione na pamiątkę 1 czerwca 1999 roku, kiedy rząd przyjął projekt ustawy w sprawie utworzenia UWM.
W tym roku głównym punktem obchodów uczelnianego święta było nadane tytułu doktora honoris causa prof. Janowi Kicińskiemu, jak też promocje doktorskie, czyli wręczenie dyplomów doktorów habilitowanych i doktorów grupie naukowców.
Na uroczystość, która odbyła się wczoraj w Centrum Konferencyjnym, przybyło wielu znamienitych gości, w tym politycy, samorządowcy, duchowni, jak też rektorzy uczelni zaprzyjaźnionych z olsztyńskim uniwersytetem.

Prof. Jan Kiciński jest kolejnym naukowcem wyróżnionym przez UWM tytułem doktora honoris causa. Naukowiec został uhonorowany za znaczący wkład w rozwój nauki polskiej w dziedzinie nauk technicznych w szczególności w dyscyplinach: energetyka oraz budowa i eksploatacja maszyn. 

Prof Kiciński ma 69 lat. Studia wyższe ukończył na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Gdańskiej. Tytuł profesora nauk technicznych uzyskał w 1995 roku. Wykłada też na Wydziale Nauk Technicznych UWM.

Tradycyjnie już częścią tegorocznych obchodów święta było wręczenie dyplomów doktorów habilitowanych i doktorów. W tym roku dyplomy doktora habilitowanego odebrało 49 naukowców, a doktora — 95. Obecnie na UWM uprawienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego ma 14 wydziałów w 16 dyscyplinach, a doktora 16 wydziałów w 24 dyscyplinach naukowych.


Natomiast w sobotę odbędzie się sportowe święto UWM, czyli IV Bieg Uniwersytecki, na który uczelnia zaprasza wszystkich miłośników biegania. Impreza jest przeznaczona dla całych rodzin. Przed startem głównym na stadionie w Kortowie o godz. 11.30 odbędzie się bieg dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych klasy 1-3, 4-6 i gimnazjaliści. W trakcie imprezy na stadionie zostaną przeprowadzone zabawy rekreacyjno-sportowe dla dzieci pod hasłem „Lekkoatletyka dla każdego”. Podczas biegu głównego do pokonania będzie około 10-kilometrowa trasa po malowniczym terenie Kortowa. Start o godz. 12.
am

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mariano #2258511 | 95.41.*.* 2 cze 2017 16:13

    banda darmozjadow

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages