środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Marszałek szefem strażaków

2017-05-28 20:20:16 (ost. akt: 2017-05-28 20:36:10)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Zarząd wojewódzki Ochotniczej Straży Pożarnej na Warmii i Mazurach ma nowe władze. Szefem został marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. — To zaszczyt — mówił nowy prezes OSP w województwie.

Wybory nowego prezesa zarządu wojewódzkiego OSP w regionie odbyły się w sobotę w olsztyńskim Kortowie. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i nowy szef OSP, zajął stanowisko po Jacku Protasie, który po dwóch kadencjach zrezygnował z ponownego ubiegania się o tę funkcję.

— To zaszczyt — powiedział marszałek Brzezin, na co dzień członek OSP Turznica w powiecie ostródzkim. — Wspaniałe działania ochotników zapewniają w regionie bezpieczeństwo. Nie byłoby to możliwe bez kooperacji z samorządami, państwową strażą pożarną i szeregiem instytucji. Dobra współpraca w szczytnym celu jest wartością. Dziękuję za zaufanie!

Jacek Protas został jednym z wiceprezesów zarządu. Podobne funkcje objęli także Andrzej Ochlak, członek OSP Tereszewo i jednocześnie starosta nowomiejski, Ryszard Janusz z OSP Milejewo w powiecie elbląskim oraz Radosław Król z OSP Wydminy w powiecie giżyckim.

Grzegorz Matczyński, dyrektor zarządu wykonawczego oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP w Olsztynie, ma nadzieje, że taki skład nowego zarządu pozwoli na dalszy rozwój jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na Warmii i Mazurach.

— Chciałbym, aby udało się utrzymać jednostki OSP w dobrej kondycji, ale także trzeba zewrzeć bardziej szeregi — przyznaje Matczyński. Jak mówi, ochotnicy podjęli uchwałę w sprawie planów rządu. Zjazd uchwalił stanowisko krytyczne wobec tego, co zamierzają zrobić politycy. Chodzi m.in. o zmiany w finansowaniu strażaków ochotników. Uchwała trafi wkrótce do zarządu głównego OSP, a także do Sejmu i przedstawicieli rządu.

mk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. :) #2258301 | 46.229.*.* 2 cze 2017 11:20

  a Król to się wszędzie musi wepchać

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zigi #2256405 | 213.184.*.* 31 maj 2017 09:12

  Żenujące i prostackie komentarze. Marszałek nie jest od trzymania sikawki tylko od załatwiania kasy. Dzięki poprzedniemu Prezesowi i Marszałkowi była kasa z RPO, kasa z WFOŚiGW oraz z UM z przeznaczeniem na sprzęt dla straży. Ciekawy jestem ile kasy dostaniecie od PISiorów, - kasy mówią że jest więcej tylko nikt tej kasy nie widział. Żenada i propaganda PISowska. Wśród zaprzyjaźnionych jednostek OSP nie słyszałem żeby któraś była zadowolona z faktu zabrania dotacji Związkowi OSP, wszyscy narzekają na obecny podziału dotacji. My korzystaliśmy z dotacji Związku i dzięki temu kupiliśmy sporo sprzętu. Najwięcej narzekają Ci co nic nie robią - jak zawsze.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. heniek #2255772 | 81.219.*.* 30 maj 2017 10:23

   Czy nawet na takie stanowiska muszą się pchać politycy. Dajcie podziałać pasjonatom, ludziom żyjącym tym do czego ta formacja jest powołana. Członek Pro forma, na akcji nikt go nie widział od dekad, albo nigdy, ale ma kwalifikacje ...

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. W #2255535 | 188.146.*.* 29 maj 2017 22:43

   przyszłym sezonie Pawlak ma występować z Poniedzielskim.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. I #2255521 | 188.146.*.* 29 maj 2017 22:19

   oni we czterech przyjadą do mnie gasić pożar? No niech mnie ktoś uszczypnie!

   Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (34)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages