Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Czy na przejściu między ul. Andersa i Sucharskiego w Olsztynie będzie w końcu czysto?

2017-05-22 08:00:00 (ost. akt: 2017-05-20 20:41:20)
Po sprzątaniu, jednak niezbyt dokładnym.

Po sprzątaniu, jednak niezbyt dokładnym.

Autor zdjęcia: Hanna Łozowska

Mimo, że straż miejska zapewnia, że przejście między ul. Andersa a Sosnkowskiego i Sucharskiego jest sprzątnięte, śmieci znów (lub nadal) tam leżą.

Przed tygodniem pisaliśmy o brudzie na os. Generałów. Mowa o okolicach kanału odprowadzającego deszczówkę pomiędzy ulicami Andersa a Sosnkowskiego i Sucharskiego, w sąsiedztwie tzw. terenów rekreacyjnych. Mieszkańcy przez lata zdążyli już przywyknąć do widoku pustych butelek i plastikowych reklamówek.
O tym, że po naszym tekście tereny zostały sprzątnięte, straż miejska powiadomiła nas telefonicznie i mejlowo. Czytamy m.in., że „teren jest oczyszczony, a rów udrożniony”. Tę informację wysłano nam 16 maja. 17 maja znów odwiedziliśmy to miejsce. Czysto jednak nie było. Zniknęły reklamówki i śmieci pływające w rowie, ale dookoła, tak jak i przed tygodniem, krajobraz szpecą potłuczone butelki, niedopałki papierosów, puszki po piwie. W pobliżu nadal znajduje się też nasyp z ziemi, prawdopodobnie pozostałość po remoncie.

Jarosław Lipiński, komendant straży miejskiej w Olsztynie, zapewnia, że poinformowano już Wydział Inwestycji Miejskich o potrzebie regularnego sprzątania. I zapowiada także, że ten teren zostanie objęty nadzorem straży miejskiej. A wszystko po to, aby wyeliminować śmiecenie.

Wygląda na to, że przed strażnikami miejskimi nie lada wyzwanie, bo jak twierdzą sami mieszkańcy, nie pamiętają, że by w tym miejscu kiedykolwiek było czysto.
Łukasz Grican, dzielnicowy, mandatów za zaśmiecanie wystawiać nie planuje, choć zapewnia, że ze złapanymi na gorącym uczynku mieszkańcami (i nie tylko) zamierza „ostrzej rozmawiać”. Czy dzięki temu na os. Generałów będzie czyściej? Trzymamy rękę na pulsie.
hl
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. generał #2250362 | 81.190.*.* 22 maj 2017 18:36

  ten nasyp to jest po remoncie tarasu 100m dalej wzieli kase za remont

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Olo #2250232 | 89.228.*.* 22 maj 2017 15:59

  A może pracownik urzędu miasta ruszy du..... i osobiście sprawdzi w jakim stanie są rowy melioracji. Jedne, przy placu zabaw, zasypane aby rowerzyści mogli wygodnie przyjeżdżać. Drugie zasypame przez właścicieli przyległych działek aby ...... . Nie wiem dlaczego.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Madej #2250201 | 88.156.*.* 22 maj 2017 15:18

   Nikt tam z Zatorza czy Gutkowa Wam śmieci nie narzucał. Jak dbacie tak macie

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Olsztynianka #2250023 | 81.190.*.* 22 maj 2017 11:05

   Ten teren od lat jest zanieczyszczany jest przez brudasów, bo mają na to przyzwolenie !!!. Nic nie czyniła spółdzielnia, rada spółdzielni, ani miasto, aby mieszkańcy nauczyli się czystości. Nikomu też nie przeszkadzało wyrzucanie odpadów do pobliskiego rowu z przydomowych ogrodów. Jeśli nie zaczniemy walczyć skutecznie i częściej sprzątać teren, damy przyzwolenie na dalsze jego zanieczyszczanie.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Adaś Niezgódka #2250021 | 213.184.*.* 22 maj 2017 11:04

   Dzielnicowy tam butelek nie potłukł i papierów nie narozrzucał. Skoro wkółko jest syf to mieszkają tam same brudasy, którzy nie umieją zadbać o porządek tylko najlepiej dzwonić na straż. A okoliczne Sebixy i Karyny siedząc i pijąc wina i browary zamiast zabrać butle to jebut w krzaki. Straż posprząta. Dno i wodorosty i wiadro mułu na koniec/

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages