Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Nowe sklepy i ... kolejna sygnalizacja na Sikorskiego w Olsztynie

2017-05-19 11:35:51 (ost. akt: 2017-05-19 13:09:09)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Na Sikorskiego w Olsztynie od kilku tygodni trwają prace związane z budową zjazdu do marketu, który ma powstać na działce przy skrzyżowaniu Sikorskiego i Tuwima. Drogowcy przygotowują tam prawo- i lewoskręt. Jest jeszcze jedna ważna informacja, która niekoniecznie ucieszy wszystkich kierowców. Jak się dowiedzieliśmy, planowana jest tam także budowa kolejnej sygnalizacji świetlnej.

Dodajmy, że będzie to już 11 (licząc od skrzyżowania z Pstrowskiego do skrzyżowania z Wilczyńskiego) sygnalizacja na niespełna 3-kilometrowej alei Sikorskiego.

Informację potwierdza Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie. - W związku z budową prawo- i lewoskrętu na ul. Sikorskiego, które będą służyły do obsługi komunikacyjnej obiektów handlowych mających powstać na terenie dawnych sadów, przewidziana jest także budowa sygnalizacji świetlnej. Należy zauważyć, że kierowcy wykonujący manewr skrętu w lewo, będą mieli do pokonania dwa pasy jezdni prowadzące w przeciwnym kierunku oraz dwa torowiska tramwajowe. Ponadto projekt zakłada wyznaczenie przejścia dla pieszych. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego to relacja, która może generować niebezpieczne sytuacje. Niemniej Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu rozważa możliwość uruchomienia sygnalizacji w trybie pulsującego żółtego światła.

Miejsce to byłoby pod stałą obserwacją ZDZiT oraz członków Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. - W przypadku, gdyby dochodziło często do niebezpiecznych zdarzeń drogowych, będzie istniała możliwość przełączenia sygnalizacji w tryb trójkolorowy. Co istotne, zadanie jest realizowane wyłącznie z funduszy inwestora, a miasto nie poniosło wydatków z własnego budżetu - dodaje Paweł Pliszka.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (109) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marcin #2268031 | 81.190.*.* 17 cze 2017 21:16

  najprostrzym rozwiazaniem byloby lewoskret na sikorskiego sprowadzic do tunelu pod torami, przeciez tymi ksztami mozna obciazyc inwestora i sprawa zalatwiona max w 2 miesiace a teraz swiatla beda na lata takie rozwiazania sa powszechnie stosowane w miastach by nie komplikowac ruchu pojazdow

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ollo #2259786 | 83.9.*.* 4 cze 2017 22:09

  Jeszcze kilka lat temu Olsztyn był drugim miastem w Polsce po Katowicach, jeżeli chodzi o średnią szybkość przejazdu przez miasto. Teraz to już nawet nie chcę wiedzieć, na której jest pozycji. Tymi tramwajami i bus-pasami Grzymowicz całkowicie zdemolował układ komunikacyjny Olsztyna. Wcześniej nie robiły się żadne korki. Zostały poniesione gigantyczne wydatki na linie tramwajowe i teraz na utrzymanie tego wszystkiego. Dwadzieścia nowych autobusów całkowicie by rozwiązało potrzeby komunikacyjne Olsztyna. Życzę Grzymowiczowi, aby do końca swojego życia musiał przejeżdżać samochodem przez centrum w godzinach szczytu. A może mam się przesiąść z samochodu do tramwaju z niepełnosprawnym dzieckiem na wózku inwalidzkim, aby dojechać z centrum na Dajtki? Grzymowicz ze swoimi urzędnikami nie tylko mi, ale tysiącom ludzi każdego dnia odbiera część ich życia przez te problemy komunikacyjne, które stworzyli. Teraz jeszcze to rondo katastrofalne. Trzeba mieć nie po kolei w głowie, aby tym turbinowym rondem odbierać kolejne godziny z życia ludziom.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Tom #2256436 | 145.237.*.* 31 maj 2017 09:55

   Nie, no ku*** nie da się tutaj żyć. UWM sprzedał następna działkę, nachapał się. Urząd Miasta to przyklepał a przeciętny Olsztynianin będzie kilka minut dłużej stał w korkach. Dlaczego? Znowu ebane skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ARBUZOWO przyspiesza #2256430 | 31.213.*.* 31 maj 2017 09:50

   ..światla co 10 metrów, z Jarot o godz. 4 w nocy trzeba będzie wyruszać, zeby dotrzeć na 7 do centrum.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. spłakana Krysia #2249162 | 20 maj 2017 12:53

   My z Januszem przyjedziemy po drabinki dla grochu i doniczki na balkon a nasz syneczek (nóżka 47) po trampki z łyżwą.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (109)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages