Niedziela, 22 kwietnia 2018. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Półkolonie z robotami – trwają zapisy!

2017-05-16 00:02:50 (ost. akt: 2017-05-15 16:05:56) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Akademia Robotyki i Informatyki COODI

To nieprawda, że tylko Japończycy potrafią budować roboty. W Olsztynie, dzięki np. warsztatom organizowanym przez Akademię Robotyki i Informatyki COODI, potrafią to robić nawet przedszkolaki. Akademia organizuje także 'Półkolonie z robotami'. To propozycja dla dzieci w wieku od lat 6 do 13. Do wyboru są cztery terminy: 26-30 czerwca, 17-21 lipca, 31 lipca – 4 sierpnia oraz 21-25 sierpnia, a zajęcia odbywać się będą w SP nr 3 w Olsztynie. Zapisy właśnie ruszyły!

Do rodziców
Jeśli twoje dziecko lubi bawić się klockami lego, interesuje się robotami, urządzeniami mechanicznymi, to 'Półkolonie z robotami' są właśnie dla niego. Chłopcy i dziewczynki uczestniczące w takich warsztatach mają duże szanse zostać w przyszłości inżynierami czy programistami, gdyż zajęcia na półkoloniach ukierunkowują i otwierają drogę do zdobycia takich zawodów.

Do rodziców, dzieci i młodzieży
Półkolonie z robotami w SP nr 3 w Olsztynie mają już wieloletnią tradycję. Organizowane są od 2011 roku i przyciągają rzesze rezolutnych dzieciaków.
- Z całą pewnością zajęcia nie będą nudne – zapewnia Michał Gardziejewski z Akademii Robotyki i Informatyki COODI, organizator półkolonii. — Ponieważ mamy tu do czynienia z naukami ścisłymi, więc, aby nie zniechęcić dzieci, musimy umiejętnie łączyć naukę z zabawą. Patrząc na dotychczasowe rezultaty – udaje nam się to robić — dodaje Michał Gardziejewski.

Podczas półkolonii zajęcia odbywać się będą w grupach podzielonych na 2-osobowe zespoły. Każdy zespół będzie mieć do dyspozycji zestaw do budowy robota lub konstrukcji mechanicznej — LEGO WeDo 2.0 i LEGO Mindstorms EV3 plus oczywiście nowoczesny komputer do programowania i tablet.
- Stopień trudności zajęć zawsze dostosowujemy do wieku i możliwości uczestników – zapewnia organizator. — Każdego dnia młodzi programiści, pod okiem profesjonalnej kadry, będą budować i programować roboty. Nie zabraknie też czasu na zabawę i gry planszowe np. w Lego: Strzyżenie owiec, Lego Creationary, Triominos, Skubane kurczaki, Dobre i złe duchy czy Qwirkle i i Hej, to moja ryba! O Scrabblach już nie wspomnę. Dodatkową atrakcją z pewnością będzie konsola xbox z kontrolerem kinect i dużą ilością gier takich jak Lego: Minecraft, Star Wars Przebudzenie Mocy, Hobbit, Władca Pierścieni, Batman, Piraci z Karaibów, Indiana Jones i w końcu Harry Potter – dodaje.

25 tysięcy klocków
To oczywiście nie wszystko. Półkoloniści będą mieć do dyspozycji ponad 25 tysięcy klocków Lego. To nie pomyłka – 25 tysięcy! Klocki posłużą do tworzenia własnych konstrukcji lub rozbudowy konstrukcji istniejących. Po takich zajęciach budowanie urządzeń mechanicznych będzie prawdziwą frajdą.

Poznawanie świata i nowych przyjaciół
Nic lepiej nie kształtuje dziecięcej wyobraźni niż tego typu naukowe warsztaty. — W czasie zajęć dzieci poznają i lepiej rozumieją otaczający je świat, samodzielnie szukają rozwiązań, uczą się pracy w zespole, przewidywania rezultatów swoich działań, a także poznają nowych kolegów. Stają się też bardziej pewni siebie i odpowiedzialni. To ważne aspekty wychowawcze, mające wpływ na rozwój ich osobowości i charakteru – podkreśla Michał Gardziejewski.

Kto może się zapisać
Już teraz można zapisywać dzieci na wakacyjne zajęcia. Organizatorzy półkolonii czekają na dzieci w wieku od 6 do 13 lat Zajęcia prowadzić będą profesjonalni trenerzy z wykształceniem pedagogicznym. Dzieci będą miały zapewnione całodniowe wyżywienie: drugie śniadanie, obiad, owoce, słodkie i słone przekąski oraz napoje.

Pod nadzorem kuratorium oświaty
'Półkolonie z robotami' odbywają się pod nadzorem Kuratorium Oświaty w Olsztynie, a warsztaty prowadzone przez Akademię Robotyki i Informatyki COODI mają certyfikat Produkt Warmia Mazury, co świadczy o wysokim poziomie merytorycznym prowadzonych zajęć.
Tegoroczne 'Półkolonie z robotami' odbywać się w siedzibie SP nr 3 w Olsztynie, przy ul. Kołobrzeskiej 13 m, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-16.30. Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Gdzie i jak zapisać dziecko
Zapisy i informacje dotyczące półkolonii: biuro@coodi.pl, tel.: 608 775 709
I termin: 26.06-30.06 (g. 7:30-16:30)
II termin: 17.07-21.07 (g. 7:30-16:30)
III termin: 31.07-4.08 (g. 7:30-16:30)
IV termin: 21.08-25.08 (g. 7:30-16:30).

Więcej na >>> www.coodi.pl oraz >>> www.facebook.com/robotykaolsztyn

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages