Czwartek, 13 grudnia 2018. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Rondo turbinowe jednak bezpieczniejsze? Tak twierdzi olsztyńska policja

2017-05-15 18:00:41 (ost. akt: 2017-05-17 11:13:17)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Minął ponad miesiąc, od kiedy jeździmy po zmienionym rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. W związku z zamknięciem ulicy Pieniężnego, drogowcy wprowadzili na nim elementy ronda turbinowego. Według policji nowa organizacja ruchu na rondzie poprawiła bezpieczeństwo.

Zobacz także: Nieoczekiwane utrudnienia na rondzie OKS. Samochód "przestawił" bariery Nieoczekiwane utrudnienia na rondzie OKS. Samochód "przestawił" bariery Sporo zamieszania narobił samochód, który w środę po południu uderzył w bariery dzielące pasy ruchu na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie....
— Bezpieczeństwo na rondzie OKS uległo znacznej poprawie. Sześciokrotnie zmniejszyła się ilość zdarzeń drogowych — informuje Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. — W ciągu ostatniego miesiąca odnotowaliśmy dwie niegroźne kolizje, zaś w analogicznym okresie w ubiegłym roku było ich aż 12 — dodaje Prokopczyk.

Opinie na temat wprowadzenia zmian na rondzie w większości są negatywne. Kierowcy stoją w długich korkach niezależnie od godzin szczytu. — Na rondzie turbinowym tworzy się jeden pas ruchu, który odgrodzony jest separatorami. — tłumaczy Rafał Prokopczuk. — Z tego powodu na wjazd na rondo trzeba dłużej poczekać. Na przemieszczanie się po nim ma także wpływ samo zachowanie kierowców i ich agresywna jazda. Apelujemy o to, żeby kierowcy byli dla siebie bardziej życzliwi i umożliwiali sobie płynniejszą jazdę— mówi Prokopczyk. — Odrobina życzliwości na rondzie zaprocentuje tym samym na następnym skrzyżowaniu — dodaje.

Rondo OKS od dłuższego czasu budzi wiele wątpliwości wśród kierowców. Dochodziło tam też do wielu niebezpiecznych zdarzeń. W związku z tym policjanci systematycznie monitorują sytuację w tym miejscu i starają się reagować na niebezpieczne zachowania bez zwłoki.

bc

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (100) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gutek #2249512 | 217.99.*.* 21 maj 2017 14:09

  Zastanawiam się, kiedy w końcu przestaniecie traktować ludzi jak debili, karmiąc ich bzdurną i tendencyjną statystyką o spadku ilości kolizji. Poczekajcie jeszcze trochę, bo już widzę coraz więcej śmiałków, którzy zaczynają zmieniać pasy przez ograniczniki. Wkrótce ilość kolizji dojdzie to tego samego poziomu - wspomnicie moje słowa. Najgorsze jest to, że pan redaktor z "GO" łyka jak kaczka te kity z policji zamiast zadać decydentom z UM kilka konkretnych pytań: Ile użytkownicy tego ronda tracą miesięcznie dodatkowo czasu dojeżdżając do pracy czy jeżdżąc rondem w czasie pracy? Dlaczego decyzja o wprowadzeniu ronda turbinowego została podjęta na podstawie opinii kompletnie nie reprezentatywnej garstki przedstawicieli jakiegoś mało znaczącego Forum Rozwoju Olsztyna? Kto tym ludziom dał prawo reprezentowania innych mieszkańców Olsztyna oraz dziesiątek tysięcy innych użytkowników ronda spoza Olsztyna, przejeżdżających je jadąc np. od strony Ostródy do Dobrego Miasta czy Mrągowa? Kiedy w końcu ktoś z decydentów się uderzy w pierś, przyzna do błędu i pozdejmuje te idiotyczne ograniczniki na rondzie? Jeszcze nie jest za późno - do wyborów ludzie Wam to zapomną...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Samozadowalacz #2247234 | 83.28.*.* 17 maj 2017 19:07

  Ażeby uszczęśliwić Policjantów z KMP proponuję wprowadzić całkowity zakaz poruszania się po rondzie OKS. Wówczas liczba kolizji na tym "skrzyżowaniu o ruchu okrężnym" spadnie do ZERA. Ach jakby było cudownie :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. sam #2246467 | 95.160.*.* 16 maj 2017 16:47

  z lewego pasa prosto i w lewo z prawego pasa prosto i w prawo ot i cała filozofia

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Adam #2246459 | 37.248.*.* 16 maj 2017 16:39

  Każde RONDO jest skrzyżowaniem które ma ZWIĘKSZYĆ przepustowość u zbiegu ulic. Ci którzy je OZNACZALI są dyletantami w temacie przepisów ruchu drogowego. Na tym rondzie stoimi i tracimy cenny czas oraz pieniądze dostawiając coraz to nowe znaki i barierki. DYLETANCIE !!! Usuń wszystkie znaki poziome barierki itp zostaw tylko znak informacyjny rondo - ruch okrężny i znak ustąp pierwszeństwa. Sami kierowcy (nie mówię o woźnicach wozów drabiniastych z Rej NOL) zweryfikują to miejsce. A tak od początku dyletanci tak jak na innych rondach tego miasta próbują tworzyć przepisy ruchu specjalnie dla Olsztyna. Jeśli zaś policja twierdzi że jest mniej wypadków to ja bym zakazał jazdy samochodem po mieście, wtedy nie będzie wogole wypadków !!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mistrz kierownicy #2246450 | 213.73.*.* 16 maj 2017 16:28

  Nazwa tego ronda powinna być zmieniona na ,,Za czyje grzechy cierpią Olsztyniacy?,,

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (100)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages