Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Co z inwestycją nad jeziorem Ukiel? Wkrótce decyzja wojewody

2017-05-10 09:09:34 (ost. akt: 2017-05-10 09:21:37)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne Link Invest

Za kilka dni decyzja wojewody da odpowiedź na to, czy Urząd Miasta w Olsztynie zgodnie z prawem nie zatwierdził projektu budowlanego i odmówił wydania pozwolenia na budowę trzech budynków nad jeziorem Ukiel.

Zobacz także: Pensjonat nad Zatoką Miłą w Olsztynie jednak nie powstanie? Pensjonat nad Zatoką Miłą w Olsztynie jednak nie powstanie? Mimo usilnych starań inwestora miasto zablokowało budowę pensjonatu nad jeziorem Ukiel. Urzędnicy tłumaczą się, że plan zagospodarowania obejmuje...
Chodzi o teren między ulicą Sielską a Zatoką Miłą nad jeziorem Ukiel w Olsztynie. To właśnie tam prywatny inwestor zamierza wybudować pensjonat. Mają tam powstać trzy dwupiętrowe budynki z podziemnym garażem. W sumie 60 lokali o powierzchni ok. 3500 mkw.

Według planów olsztyńskiej firmy ma to być tzw. condohotel, czyli znana nie tylko na Zachodzie, ale też w Polsce, forma zabudowy hotelowej w miejscach turystycznych. Polega na tym, że deweloper buduje obiekt i sprzedaje lokale firmom oraz osobom prywatnym. Przy czym właściciele mogą sami z nich korzystać lub wynajmować, jak w hotelu. W takim pensjonacie jest też recepcja czy restauracja.

Przypomnijmy, że na marcowej sesji olsztyńscy radni zadecydowali, że na turystycznym obszarze nad jeziorem Ukiel na Dajtkach nie powstaną mieszkania. W uzasadnieniu do uchwały zmieniającej miejscowy plan zagospodarowania otoczenia jeziora Ukiel na Dajtkach czytamy, że celem jest „wykluczenie obiektów pod pretekstem usług turystycznych, ale tak naprawdę funkcjonujących jako zabudowa wielorodzinna”.

Władze miasta boją się, że zamiast pensjonatu nad jeziorem powstaną zwykłe mieszkania, a to zakłóciłyby atrakcyjne walory tych terenów. — W naszej ocenie mógłby to być obiekt niespełniający warunków planu miejscowego — tłumaczy Patryk Pulikowski z Urzędu Miasta.

I dodaje: — Formy condohotelu ten plan również nie przewiduje. Poza tym obiekt miałby więcej kondygnacji niż zezwalają na to lokalne przepisy. Uważamy, że najwyższa część będzie kondygnacją techniczną, a nie nadbudówką.

Z taką opinią nie zgadza się inwestor. — Nasz kameralny projekt jest odpowiedzią na brak atrakcyjnej oferty apartamentów turystycznych w Olsztynie, powstaje dla turystów, jak i dla mieszkańców miasta. Nie rozumiem, dlaczego pan prezydent próbuje hamować innowacje i rozwój miasta zasłaniając się nieistotnymi pretekstami — mówi w rozmowie z nami Krzysztof Zawadzki, inwestor.

Ratusz odmówił wydania pozwolenia na budowę pod koniec lutego, a inwestor zaskarżył ten fakt do wojewody. W Urzędzie Wojewódzkim usłyszeliśmy, że wojewoda przygotuje decyzję do poniedziałku.

Mateusz Przyborowski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (36) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tekla #2242622 | 83.14.*.* 11 maj 2017 13:23

  BRAWO dla urzędników z UM !!! Nie dajcie się, trzymajcie swojej decyzji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. veno #2241907 | 81.190.*.* 10 maj 2017 16:56

  Teraz wszędzie w Olsztynie budują takie same bloki, różnią się tylko ilością pięter - prawie jak "wielka płyta' ? Brak weny ? Może i dobrze ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Zdzichu #2241882 | 176.221.*.* 10 maj 2017 16:28

  po co zmieniać plan miejscowy skoro wg urzędu miasta obowiązujący plan nie przewiduje takiego obiektu ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. nino #2241840 | 178.42.*.* 10 maj 2017 16:04

   Ktoś w łapę dostanie i budowa ruszy! Na Miłej tylko ryba nie bierze !

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Edmund #2241818 | 188.125.*.* 10 maj 2017 15:48

    W tym mieście nie można się doprosić o podłączenie wody i kanalizacji do działki w śródmieściu a ten chce budować condohotele na przedmieściu ?. Szukaj szczęścia w innych miastach. Tam się buduje. Tu się wegetuje.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (36)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages