Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Wolne miejsce na Mroza, znikął wrak land rovera

2017-04-27 15:35:43 (ost. akt: 2017-04-27 16:06:24)

Autor zdjęcia: Straż miejska

Kolejny wrak zniknął z ulic Olsztyna. Straż miejska odholowała land rovera, zajmującego od jakiegoś czasu miejsce na parkingu przy ulicy Mroza. Zatłoczone parkingi są jednym z głównych problemów mieszkańców stolicy Warmii i Mazur.

Brak wolnych miejsc parkingowych na olsztyńskich osiedlach coraz bardziej doskwiera mieszkańcom stolicy Warmii i Mazur. Kiedyś na jedną klatkę w bloku przypadały dwa lub trzy samochody. Teraz ta sama ilość potrafi przypadać tylko na jedno mieszkanie. Samochodów z roku na rok przybywa, i jest ich znacznie więcej niż nowych miejsc parkingowych.

W środę około godziny 11, straż miejska usunęła kolejny wrak blokujący miejsce. Tym razem był to land rover z ulicy Mroza. Funkcjonariusze sprawdzili pojazd, który nie miał nawet powietrza w oponach i ustalili, że nikt z pojazdu nie korzysta. Dlatego auto trafiło na parking strzeżony. Zgodnie z art. 50a Ustawy prawo o ruchu drogowym pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez Straż Gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza.

W większości przypadków strażnikom udaje się dotrzeć do właścicieli i zmusić ich do usunięcia pojazdu. Są jednak tacy, do których nie można dotrzeć lub pomimo wezwań nie usuwają wraku i wtedy strażnicy wystawiają dyspozycję usunięcia takiego pojazdu z drogi publicznej, strefy zamieszkania czy strefy ruchu.

Zatłoczone parkingi to problem, który w Olsztynie jest nie od dziś. Bywa, że kierowcy śpieszą się z pracy, aby zdążyć zaparkować przed blokiem. Emocje narastają i dochodzi już do tego, że kierowcy szukają winy w przyjezdnych. — Proszę, widzi Pan, na tym parkingu tylko kilka samochodów ma olsztyńskie rejestracje, reszta przyjezdni. Nie ma jak zaparkować, bo cały parking jest wypchany takimi autami. Nie chodzi mi o to, aby parkować przed klatką. Czasem pół godziny szukam miejsca, aby zaparkować na swoim osiedlu. Ale najbardziej wkurzają mnie te wraki, które tylko rdzewieją na tym parkingu — powiedział niedawno autorowi tekstu rozemocjonowany mieszkaniec Podgrodzia.

Mieszkańcy niechętnie przestawiają się całkowicie na komunikację miejską, a nowe miejsca parkingowe to spora inwestycja, często kosztem osiedlowej zieleni. Sytuacje na parkingach doskonale znają strażnicy miejscy, którzy nie raz wystawili mandaty za parkowanie w miejscach niedozwolonych i usunęli niejeden wrak blokujący miejsce.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Eldo #2237351 | 94.254.*.* 4 maj 2017 14:55

  My na Wojska Polskiego 82 mamy sporo miejsc parkingowych ale połowa z nich jest tylko dla mieszkanców bloku 83. Załatwili sobie i o. Doprowadza mnie do szalenstwa zemieszkańcy 83 nie parkują na swoim parkingu tylko zajmują miejsca na reszcie parkingu bo mają bliżej do klatki schodowej. Tak oto dwa parkingi są zajęte a jeden siwy dziad z wieżowca nr 83 nie wypuszcza telefonu z rąk, pilnuje i podpie**ala. To dopiero afera.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ul. Maczka, czarny Ford Mondeo kombi #2233604 | 89.228.*.* 28 kwi 2017 12:43

  stoi tam kilka lat

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Piotr #2233438 | 88.156.*.* 28 kwi 2017 09:57

  na Żołnierskiej stoją dwa wraki i zajmują dwa miejsca parking za blokami Nowa Niepodległości 4

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Ela #2233421 | 88.156.*.* 28 kwi 2017 09:40

   7 wrakow stoji na targowisku kolo kolejowej

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. NO #2233262 | 213.73.*.* 28 kwi 2017 06:22

   To nie wraki blokują miejsca parkingowe tylko szroty studentów którzy parkują swoje wieśwageny a potem jeżdżą komunikacją miejską. Studencie nie stać cie na paliwo, boisz się jeździć po mieście zostaw swoją padlinę na wiosce i przyjedz PKSem.

   Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages