środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Od maja strajki ratowników medycznych w całej Polsce [FILM]

2017-04-26 09:00:43 (ost. akt: 2017-04-26 14:16:52)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Po fiasku rozmów w Warszawie pomiędzy związkowcami i ministerstwami zdrowia oraz finansów, ratownicy medyczni zdecydowali, że zorganizują ogólnopolski protest. Na razie nie podają szczegółów.

We wtorek (25.04) odbyło się spotkanie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych w Warszawie z przedstawicielami ministerstw zdrowia i finansów, którego celem była kwestia wyrównania stawek płacowych ratowników medycznych z płacami pielęgniarek. Krótkie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Resorty zaproponowały medykom 400 zł brutto podwyżki od 1 lipca tego roku i kolejne 400 zł od lipca 2018 r.

To nie spotkało się z aprobatą związkowców, którzy porzucili negocjacje. Ratownicy chcieli bowiem wyrównania płac z pielęgniarkami i dostać od lipca tego roku 800 zł brutto podwyżki, i tak jak pielęgniarki we wrześniu kolejne 400 zł brutto i w 2018 r. kolejne 400 zł brutto.

Kolejnym krokiem organizacji związkowych będzie przygotowanie ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.

Dlatego też w środę (26.04) w Centrum Organizacji Pozarządowych w Olsztynie odbyło się spotkanie przedstawicieli ratowników medycznych z naszego województwa, podczas którego planowane było jest zrzeszenie się w jednym, wspólnym związku zawodowym oraz wypracowanie wspólnego stanowiska w kwestii ustalenia formy protestu.

Jak informuje Michał Meler, ratownik medyczny i członek zarządu Konfederacji Pracy, od maja zaplanowane są w całej Polsce protesty ratowników medycznych. — Nie będziemy na razie zdradzali formy tego protestu, jednak mogę zapewnić, że społeczeństwo na tym nie ucierpi — mówi Michał Meler.


ad


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (62) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ala #2259794 | 62.244.*.* 4 cze 2017 22:26

  Jak strajkowaly pielęgniarki które m.in pracują też w kartkach i na sorach (gdzie robią wiecen od rayownikow - mojemu ojcu bad np ekg lub krwi robily pielęgniarkai,leki podawaly same pielęgniarki,monitorowaly go pielęgniari, ratownicy wozili tylko wózkiem na badania)to wszyscy je wyzywali i ponizali a ratownikow sie nagle popiera. Tez popieram to zeby w opiece zdrowotnej byly godne zarobki ale widze ze nierowno sie traktuje pewne gr zawodowe

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ratownik #2233179 | 94.240.*.* 27 kwi 2017 23:22

  O to moje zarobki: 192h w miesiącu,stawka 20zł/h.Pracuję na kontrakcie czyli prowadzę jednoosobową działalność.Muszę sam opłacić ZUS,podatek od wynagrodzenia,kupić sobie specialistyczny strój,opłacić szkolenia (przez 5lat musimy uzbierać 200pun).Nie należą mi się świadczenia typu urlop wypoczynkowy.Proszę policzyć sobie i wyciągnąć wnioski. Mimo wszystko lubię swoją pracę,ale przychodzi taki moment...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Przeczytałem #2232536 | 89.228.*.* 27 kwi 2017 10:52

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. ten artykuł i wysunął mi się jeden wniosek ,żeby zrównać ratownikom pensje do pensji pielęgniarek.Naprodukowało państwo ratowników tyle że nie mogą znaleźć pracy.Ludzie idzcie na pielęgniarstwo i dla was będzie po kłopocie.Dostaniecie te pensje w milionach ,które mają pielęgniarki i w końcu będziecie zadowoleni,ale czy na pewno?Znając was myślę,że nie będziecie.Bo wy z niczego nie jesteście zadowoleni.Zawsze macie pod górkę-biedactwa.Jeden z internautów mądrze napisał-zmieńcie zawód.Jesteście młodzi,całe życie przed wami,żeby wykarmić rodzinę pospłacać kredyty na kupione samochody trzeba dobrze zarabiać-ja to rozumiem.Ale nie chcę żeby ratował mnie ratownik w 25godzinie dyżuru taką mam prośbę.Możecie protestować ,strajkować wasze prawo.tylko pamiętajcie za drzwiami stoją tłumy ratowników bez pracy/wy najlepiej o tym wiecie/

   1. Dżordż #2232433 | 94.254.*.* 27 kwi 2017 09:07

    Od kilku lat ratownicy nie mieli podwyżek , praca jest ciężka, szkolenia które umożliwiają im pracę muszą finansowac sami , obciążenie pracą jest coraz większe z powodu zwiększania się ilości wyjazdów w Pogotowiach Ratunkowych i ilości pacjentów Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych , zwiększają in kompetencje w zakresie medycznych czynności ratunkowych, obciążenie psychicznie i fizyczne pracą jest wysokie, stąd fala protestu gdyż za tym wszystkim brakuje jeszcze godnego wynagrodzenia.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Ja #2232332 | 217.99.*.* 27 kwi 2017 07:20

    W ramach strajku będą wszystkim podawać pavulon :-D

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (62)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages