środa, 20 czerwca 2018. Imieniny Bogny, Rafaeli, Rafała

Studenci zmienią olsztyńskie podwórka

2017-04-25 18:39:04 (ost. akt: 2017-04-25 16:10:24)

Autor zdjęcia: Źródło: UM Olsztyn

Grupy sąsiedzkie spotkały się na swoich podwórkach ze studentami UWM, którzy zaproponowali, jak można przebudować przestrzeń wokół ich domów. Inicjatywa odbyła się w ramach programu "Podwórka z natury".

Zobacz także: Brzydsza twarz miasta: Gdzie jest tak brzydko? Odpowiedź was nie zaskoczy Brzydsza twarz miasta: Gdzie jest tak brzydko? Odpowiedź was nie zaskoczy Miasto zmienia się w plac budowy nowych dróg. Są jednak miejsca, które — zdaniem naszych czytelników — niszczeją, wyglądają strasznie, ale...
Wśród pomysłów na ożywienie podwórek znalazły się m.in. ścianki wspinaczkowe, hamaki, trampoliny, murale, szachy naziemne, a przede wszystkim rozmaite gatunki roślin spełniających różnorodne funkcje: oprócz dekoracyjnej, także ochronną, organizującą przestrzeń i ułatwiającą praktycznie wykorzystane obszaru podwórek.

Ostateczne koncepcje zagospodarowania podwórek gotowe będą w czerwcu. Spotkanie przysłużyło się również integracji społeczności sąsiedzkiej. Dyskusje odbywały się przy muzyce i smakołykach przygotowanych między innymi przez samych mieszkańców.

Program "Podwórka z Natury" jest realizowany w ramach wdrażania Miejskiego Programu Rewitalizacji Olsztyna 2020. Celem programu jest wzmocnienie integracji oraz pobudzenie aktywności mieszkańców oraz wykształcenie poczucia wpływu na najbliższe otoczenie, stanowiące miejsce zamieszkania. Rezultatem ma być również utworzenie atrakcyjnych przestrzeni pełnych zieleni, spełniających funkcje otwartego miejsca spotkań i integracji sąsiedzkiej.

Źródło: UM Olsztyn
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Adamos #2231471 | 178.235.*.* 26 kwi 2017 00:12

  Koncepcje zagospodarowania. A gdzie plany techniczne?, a gdzie plany kosztów? Kolorowanki z CAD-u to nie wszystko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. OMG #2231258 | 78.88.*.* 25 kwi 2017 19:43

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Zmienią podwórka w pijackie slamsy!

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages