środa, 8 lipca 2020. Imieniny Arnolda, Edgara, Elżbiety

Olsztyński amfiteatr z własnym dachem i mobilną sceną?

2017-04-24 18:58:50 (ost. akt: 2017-04-24 19:01:07)
Zdjęcie jest ilustracją treści

Zdjęcie jest ilustracją treści

Autor zdjęcia: archiwum GO

Na wynajęcie zadaszenia sceny w amfiteatrze Miejski Ośrodek Kultury przeznaczy w tym roku 84 tys. złotych. Radny Tomasz Głażewski uważa, że miasto powinno mieć własną wiatę i własną scenę mobilną.

Stare zadaszenie sceny w amfiteatrze na starówce jest zniszczone i niebezpieczne, dlatego Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie znowu musi je wynająć. Chociażby po to, by mogły się tam odbyć imprezy tegorocznego Olsztyńskiego Lata Artystycznego.
MOK planuje przeznaczyć na ten cel 84 tys. zł, czyli tyle samo, co w 2016 r. Dodajmy tylko, że za takie pieniądze w Olsztynie mogłyby zagrać dwa polskie zespoły z wysokiej półki.

Radny Tomasz Głażewski na ostatnim posiedzeniu komisji kultury skierował do prezydenta wniosek, by miasto zakupiło swoje zadaszenie (koszt ok. 200 tys. zł).
— Ta inwestycja zwróciłaby się po niecałych trzech latach, dlatego mam nadzieję, że w budżecie uda się wygospodarować pieniądze na ten cel — mówi.
Głażewski wnioskuje także o zakup sceny mobilnej — taka o wymiarach 8x6 m kosztuje od 150 do 180 tys. zł). Zdaniem radnego ze sceny nie korzystałby tylko MOK.

— Mamy rady osiedla i stowarzyszenia, które organizują imprezy, a jednym z problemów jest m.in. właśnie brak sceny — stwierdza radny.
Podobny wniosek do władz miasta, w imieniu Organizacji Pozarządowych, jakiś czas temu zgłosiła też Zdzisława Łukaszewska, prezes stowarzyszenia Nasze Jakubowo. — 28 maja organizujemy kolejny festyn Magiczny Park Jakubowo, nie mamy sceny mobilnej, ale możemy ją wynająć. Za 2500 zł. Zadaszenia również nie mamy, bo do tej pory otrzymywaliśmy je od MOK — mówi Łukaszewska. — Członkowie stowarzyszenia i wolontariusze pracują za darmo, zaprzyjaźnione zespoły występują za małe pieniądze, a my nabijamy portfel prywatnej firmie za wynajęcie zadaszenia lub sceny. Gdzie tu logika?
mp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (22) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. z Olsztyna k. Częstochowy do Olsztyna k. Gąg #2231074 | 83.6.*.* 25 kwi 2017 16:41

  • W Olsztynie (k. Częstochowy) można... SMOG STOP!!! O dofinansowanie w formie dotacji do wymiany źródła ciepła (piece) mogą się ubiegać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Warunkiem koniecznym uzyskania dotacji w ramach Programu SMOG STOP jest wymiana źródła ciepła w oddanym do użytkowania i ogrzewanym obiekcie, tj. fizyczna likwidacja dotychczasowego źródła ciepła opalanego paliwem stałym pracującego na potrzeby centralnego ogrzewania, zabudowa nowego źródła oraz dostarczenie wraz z wnioskiem: http://www.wfosigw.katowice.pl/smog-stop .html

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. http://www.olsztyn-jurajski.pl/ #2231028 | 83.6.*.* 25 kwi 2017 15:48

  Miasto nie tylko amfiteatr ale i całą Starówkę i Śródmieście doprowadziło do ruiny! To postkomunistyczny skansen. Już lepiej wygląda Olsztyn k. Częstochowy (nb. wrzuć w GPS "Olsztyn - szukaj" to najpierw wyskakuje tamten. I słusznie... popatrz: http://www.olsztyn-jurajski.pl/

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Lolo #2230630 | 87.49.*.* 25 kwi 2017 08:40

  Uważam, że za tą kasę powinni płot podwyższyć i podłączyć prąd bo nie daj Boże jeazcze ktoś będzie chciał sobie tam przysiąść.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Wstyd ... #2230589 | 89.228.*.* 25 kwi 2017 08:07

  .....Żeby miasto wojewódzkie miało amfiteatr bez zadaszenia widowni, a już nie wspomnę o scenie. Radni Olsztyna może jedzcie do Ostródy i zobaczcie jak powinien wyglądać prawdziwy amfiteatr!!!!? Zbierzcie fundusze i zróbcie w końcu zadaszenie całości dla całości amfiteatru....

  Ocena komentarza: warty uwagi (22) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. ula #2230540 | 89.228.*.* 25 kwi 2017 07:14

  Nie chodzę na imprezy w tym amfiteatrze.Nie sposób wysiedzieć wiecej niż kwadrans na niewygodnych,twardych, bez oparcia siedzeniach.Raz jeden byłam i to mi wystarczy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (21) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Pokaż wszystkie komentarze (22)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages