Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Brzydsza twarz miasta: Gdzie jest tak brzydko? Odpowiedź was nie zaskoczy

2017-04-21 09:27:51 (ost. akt: 2017-05-05 08:16:40)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Miasto zmienia się w plac budowy nowych dróg. Są jednak miejsca, które — zdaniem naszych czytelników — niszczeją, wyglądają strasznie, ale nikt z tym nic nie robi. Dowodem nadsyłane zdjęcia i adresy. To ta brzydsza twarz Olsztyna.

Tym razem przed mieszkańcami Olsztyna postawiliśmy naprawdę trudne zadanie. Wymyślił je nasz czytelnik, podsuwając adres.
Widząc zdjęcie dziury w drodze, których przecież w mieście nie brakuje, nasi rozmówcy mogli podać kilkanaście nazw ulic. Z pomocą przyszła im jednak charakterystyczna zabudowa i mała podpowiedź, że ulica znajduje się na... Zatorzu.

— Ale na pierwszy rzut oka trudno to stwierdzić — mówi Agnieszka Brzezińska. — Ale tu jest chyba osiedle domów jednorodzinnych...
— To chyba gdzieś na Emilii Plater — zastanawia się jej mama Izabela Seliga. — Jeśli zdjęcie jest aktualne, to muszą to być obrzeża miasta. W centrum przecież tak nie ma. No, może Partyzantów.

— W centrum faktycznie są trochę inne ulice, ale jeśli chodzi o ich stan, to jest bardzo podobny do tego na zdjęciu — dodaje Agnieszka Brzezińska. — Dziury są wszędzie, ale to mi wygląda na odcinek za stacją paliw na wylotówce do Dywit. Bywam tam na spacerach z córką. Fałata? Chyba tak nazywa się ta ulica. To na pewno tam — przekonuje. I dodaje: — To skandal, że takie rzeczy zostawia się samym sobie. Razem z mężem doszliśmy do wniosku, że nie będziemy naprawiać zawieszenia w samochodach, bo miasto, które dziur nie łata, nie daje na to pieniędzy. A przecież płacimy podatki.

Pan Ryszard, który od wielu lat mieszka na Zatorzu, co prawda miejsca nie rozpoznał, ale przyznaje, że... — U nas nie brakuje dziur w drogach. Przecież Zatorze zawsze było w Olsztynie traktowane jako ta gorsza dzielnica — podkreśla. — Wszędzie coś się poprawia, a u nas? Nie ma się co dziwić, że takie „perełki” są właśnie na Zatorzu.

Problemu z rozpoznaniem miejsca nie miały natomiast Wiktoria Dojnik i Patrycja Ulatowska. — Na pierwszy rzut oka to wygląda jak okolice Olsztyńskiej Szkoły Wyższej — mówi Patrycja Ulatowska. — Chodziłam tamtędy na zajęcia. Ten płot jest dosyć charakterystyczny.

— Fałata? Oficerska? Na pewno w tamtym rejonie — nie ma wątpliwości Wiktoria Dojnik, siostra Patrycji. — Często tam bywam na spacerach. Ale z tym coś trzeba robić, bo spacerować jeszcze się tam jako tako da. Jeździć samochodem bym jednak tamtędy nie chciała. A raczej bym się bała.
Tych, którzy miejsca ze zdjęcia jeszcze nie rozpoznali, informujemy, że zdjęcie zrobiliśmy na ul. Oficerskiej, niedaleko ul. Fałata.
Nasze spotkanie z przechodniami można zobaczyć na filmie na stronie gazetaolsztynska.pl.pj


Trwa nasza akcja „Brzydsza twarz miasta”. Chcemy ją zmieniać, bo zależy nam, żeby Olsztyn piękniał. Dlatego czekamy na zgłoszenia takich miejsc. Będziemy je fotografowali, a potem olsztyniaków prosili o komentarz. Żeby władza wiedziała, co się ludziom nie podoba.
Piszcie państwo na adres: ro@gazetaolsztynska.pl i dzwońcie pod numer 89 539 74 83 lub 89 539 76 40.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mazurskie #2229979 | 213.73.*.* 24 kwi 2017 15:05

  A ktoś widział co się dzieje na oś. Mazurskim. To jakiś żart. XXI wiek a tam ulice brukowe a i z płyty. Wstyd!!! O chodnikach nie wspomnę bo te wołają o pomstę do nieba. Przyjdźcie, zobaczcie- polecam obejrzeć ulicę Ustronie lub Spacerową.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. AntyGrzym #2228781 | 88.156.*.* 23 kwi 2017 10:26

  Te dziury to zapewne miejsce na składowanie arbuzów . Po najbliższych wyborach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wielbiciel miseczki #2228409 | 95.41.*.* 22 kwi 2017 18:11

  Popatrzyłem na załączony filmik- wypowiadająca się panna naprawdę ma wszelkie powody, żeby nazywać się Dojnik

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Gosia #2228117 | 83.9.*.* 22 kwi 2017 13:13

  Gdzie w Olsztynie jest brzydko..? WSZĘDZIE!!! Olsztyn to postkomunistyczna ruina, skansen, wiocha, jaskrawy przykład i odzwierciedlenie Władz Miasta z czerwonym "burakiem" na czele!!! P.S. Dzisiaj mało się nie zabiłam na Lubelskiej...

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Robin Hood #2227974 | 93.210.*.* 22 kwi 2017 10:37

  Jak Amerykańce jechali do Orzysza i przejezdzali przez to podobno zatrzymali się już na Leonharda bo myśleli, że już dojechali na poligon.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (35)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages