Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Ulica Pieniężnego zamknięta. Sprawdź jak jeździć [MAPA]

2017-04-20 06:57:00 (ost. akt: 2017-04-20 16:08:29)

Od dzisiejszego (20.04) poranka kierowcy muszą na ponad pół roku pożegnać się z ulicą Pieniężnego. W nocy ze środy na czwartek jedna z najważniejszych arterii Olsztyna, położona w ścisłym centrum miasta, została wyłączona z ruchu.

Most św. Jakuba i cała ulica Pieniężnego zostały zamknięte w środę około godz. 23.40, po przejeździe ostatniego autobusu MPK. Dziś rozpocząć ma się frezowanie asfaltu. Jak się okazało kierowcy przygotowali się na zmiany i wybrali objazdy. Po godz. 7 ulice w centrum miasta były przejezdne. Na części z nich ruch był mniejszy niż zwykle. W korkach trzeba było postać natomiast na Schumana, Bałtyckiej w kierunku ronda OKS oraz na Artyleryjskiej. Jak informowali nas czytelnicy nie było także problemów z komunikacją miejską. Autobusy, które zmieniły trasę, kursowały bez większych opóźnień.


Ulica Kościuszki - około godz. 8

Ul. Schumana - około godz. 8


Po godzinie 15 przetestujemy trzy trasy:

* Dworzec Główny - Dworcowa - Synów Pułku - Krasickiego - Wilczyńskiego -
Jaroty (parking koło sklepu RAST)

* Dworzec Główny - Kosciuszki - Niepodległości - Sikorskiego - Wilczyńskiego -
Jaroty (parking koło sklepu RAST)

* Dworzec Główny - Partyzantów - Artyleryjska - Schumana - Armii Krajowej - Warszawska - Tuwima - Sikorskiego - Wilczyńskiego -
Jaroty (parking koło sklepu RAST)


***


Ulica Pieniężnego to pewna oś wyznaczająca centrum. Codziennie przejeżdża tędy 20 tys. samochodów. Teraz korzystać z niej mogą w ograniczony sposób tylko mieszkańcy i przedsiębiorcy z ul. św Wojciecha, korzystający z przedszkola i Kurii Metropolitalnej, a pozostały ruch będzie musiał znaleźć inne ujście.Zobacz dojazdy do posesji:


Ci, którzy do centrum podróżowali ul. Pieniężnego od strony al. Warszawskiej mają teraz do wyboru kilka wariantów podróży ulicami okalającymi Pieniężnego. Jeden z nich to skręcić w lewo w ul. Mochnackiego i Grunwaldzką i ulicami Konopnickiej (drogowcy na odcinku przy targowisku umożliwili ruch w stronę centrum) i Nowowiejskiego dojechać do Pl. Jedności Słowiańskiej i ul. 22 Stycznia (przekraczając jedyny fragment ul. Pieniężnego niewyłączony z ruchu). Drugi — ul. Grunwaldzką dojechać do Ronda Ofiar Katastrofy Smoleńskiej (od niedawna turbinowego) i ulicą Artyleryjską dotrzeć do ul. Partyzantów. Trzeci to objechanie Pieniężnego ulicami Niepodległości i Kościuszki (dojechać do ul. 22 Stycznia będzie można także otwartą dla ruchu ul. Emilii Plater, na której dwóch końcach drogowcy umieścili tymczasowe ronda, mające usprawnić ruch, jednak nie polecamy tego kierowcom samochodów ciężarowych — jest dość wąsko, bo po obu stronach wąskiej Emilii Plater wyznaczone są parkingi).

Nie stój w korku i znajdź swój objazd. Zobacz schemat ulic:


Sprawdź też jak jeździć po zmianach:
>> Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej w Olsztynie turbinowe - jak jeździmy
>> Nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Konopnickiej z Grunwaldzką w Olsztynie
>> Minironda na ul. E. Plater w Olsztynie - jak jeździmy


Ze zmianami muszą się również liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Trasy zmieniły autobusy linii kursujących dotychczas ul. Pieniężnego. Artyleryjską pojadą: 101, 136 i 309, natomiast ulicą Kościuszki: 105, 107, 109, 111, 113, 116 i 128.

Zobacz przebiegi objazdowych tras:
Prace na ul. Pieniężnego mają się zakończyć w połowie grudnia tego roku


Zobacz, jak zmieniała się organizacja w tym miejscu:

Od rana obserwujemy ruch w centrum po zamknięciu ul. Pieniężnego. Wkrótce na naszej stronie relacja z olsztyńskich ulic.

łw/bc
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (68) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. asfgwfs #2227701 | 176.221.*.* 21 kwi 2017 22:17

  A wiecie co jest w tym wszystkim najgorsze? Że karmi się nas obietnicą wyremontowanych dróg... a tu niestety, po remoncie Pieniężnego, Partyzantów przyjdzie kolej na następne, następne i następne a później przyjdzie kolej na Pieniężnego, Partyzantów, i następne i następne i tak naprawdę do usranej śmierci będziemy mieć korki... teraz nie remontuje się dróg na dziesiątki lat tylko na "lat kilka".... i takie pie....enie, że to dla dobra mieszkańców.....sranie w banie...ruch w interesie musi być....

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. MPK DO ŚMIECIA! #2227484 | 94.254.*.* 21 kwi 2017 18:14

   Olsztyn to debilne miasto pod względem komunikacji. Nie chcesz bulić, jeździć po prostu komunikacją albo najnormalniej w świecie nie możesz, to stoisz. W tym powalonym mieście robi się remonty dróg, po których są większe korki niż były wcześniej. Sygnalizacja na trasie tramwaju to po prostu skandal. Wystarczy, że przyjedzie jeden tramwaj i koniec, cała trasa (Sikorskiego jest tu najlepszym przykładem, ale i Kościuszki też) jest dla samochodów "czerwona" (tak samo jak komuchy z urzędu miasta). Kolejnym ewenementem na skale światową są sygnalizacje jak np na skrzyżowaniu ulic Wańkowicza z Orłowicza, gdzie jedna strona prowadzi na PARKING! Do tego brak "zielonej strzałki" na co drugim skrzyżowaniu powoduje, że po Olsztynie najlepiej jeździ się rowerem. Skandal, jak utrudnia się życie kierowcom. Tak, tak już słyszę jak was boli dupsko, bo tramwaje przecież i sra ta ta ta.... Nie zgadzam się z taką polityką, że budujemy system połączeń komunikacji miejskiej, a na resztę to już kładziemy lachę...Sam stan dróg w Olsztynie woła o pomstę do nieba. W niektórych miejscach (Partyzantów, Piłsudskiego, Lubelska i Partyzantów i milion innych) asfalt ma 17 kolorów (nie chcę wiedzieć, który był kładziony jako 1). Miasto komuszego absurdu komunikacyjnego, nad którym panuje pewnie stadko starych dziadów, którzy uważają, że im bardziej coś skomplikują tym lepiej.

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. mario #2227099 | 195.136.*.* 21 kwi 2017 10:40

    Wczoraj od Hotelu Warmińskiego do skrzyżowania z Kętrzyńskiego korek, wjazd na Bema po 2 góra 3 samochody. Al. Wojska Polskiego od skrzyżowania 1 Maja do tego jeb... ronda turbinowego cała stała, wszyscy na lewym pasie. Pojechałem prawym w Bałtycką zawróciłem i spokojnie w kierunku Dajtek i do Warszawskiej bez problemu. Generalnie te remonty to chu...nia, wszystko na raz i oczywiście jak zaraz się zacznie sezon turystyczny.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Wasz PAN #2226694 | 20 kwi 2017 18:41

    stać w korkach i płakać, patrze na wasze powyginane z nerwów twarze jak Smigam obok was tramwaikiem HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAH

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. kancelaria prezia #2226568 | 88.156.*.* 20 kwi 2017 16:06

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Największy problem z dojazdem do centrum mają wsiuny z okolicznych wioch i nowobogaccy,którzy wyprowadzili się na wiochy!Chyba prezydent Olsztyna nie ma obowiązku martwic się o obcych!

    Pokaż wszystkie komentarze (68)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages