Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Pierogi przełamały bariery

2017-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-12 17:12:22)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Kuchnia ukraińska ma wiele wspólnego z polskimi smakami. Doświadczyły wczoraj tego dzieci podczas warsztatów kulinarnych. Lepiły pierogi, żeby przełamać kulturowe bariery.

— Dlaczego Ukraina? Od grudnia do naszej szkoły chodzi nowy uczeń z Ukrainy. Nie mówi jeszcze po polsku, nie rozumie poleceń na lekcji i zostawił swoje rodzinne strony — mówi Joanna Mieszczyńska, nauczycielka z gimnazjum nr 13 w Olsztynie. —  W naszym regionie mamy bardzo liczną społeczność ukraińską. Dlatego chcieliśmy zaangażować Polaków i Ukraińców do wzajemnego poznawania swoich kultur. To na pewno nas wzmocni i zmniejszy bariery, które są często nie wokół nas, a w naszych głowach.W warsztatach uczestniczyła też Ukrainka Iryna Samchenko, która przyjechała do Olsztyna pół roku temu. Jest wolontariuszką Fundacji Borussia.
— Na początku miałam wielkie problemy z językiem polskim, ale to już przeszłość — przyznaje Iryna. — Dzisiaj radzę sobie bardzo dobrze. Nasze języki są podobne. W ogóle mamy wiele wspólnego. Chociażby to, że lubimy pierogi i barszcz ukraiński…

ar
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. banda #2222517 | 89.228.*.* 13 kwi 2017 10:01

    banderowska

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages