Piątek, 19 października 2018. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Olsztyn po zmianach. Sprawdź jak jeździć po nowych rondach [FILM]

2017-04-10 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-10 19:21:21)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

W weekend 8-9 kwietnia drogowcy wprowadzili nową organizację ruchu w mieście. W poniedziałkowym, porannym szczycie komunikacyjnym kierowcy mieli trudności w poruszaniu się po rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, które zamieniło się w turbinowe oraz po dwóch nowych rondach w centrum miasta.

W poniedziałkowy poranek stanęła aleja Szumana, ulice Grunwaldzka, Bałtycka i Artyleryjska. Jednym słowem wszystkie te, które łączy rondo OKS. Kierowcy nieprzyzwyczajeni do nowej organizacji ruchu jeździli na pamięć myśląc, że z obu pasów dojazdowych do ronda pojadą prosto.

Zobacz, jak można poruszać się po rondzie turbinowym:Sytuacja w tym rejonie miasta uspokoiła się około południa. Ok. godz 15 jednak znów powstały tam spore korki.W centrum kierowców zaskoczyły dwa nowe ronda. U zbiegu ulic 22 stycznia, Reja i E.Plater oraz Kościuszki i E.Plater. Tam także powstały spore korki.

Obejrzyj film i zobacz, jak jeździ się teraz w centrum:Mała zmiana czeka także na kierowców na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Konopnickiej. Jadąc od ronda OKS ulicą Grunwaldzką, będzie można skręcić w górę w ulicę Marii Konopnickiej i w ten łatwy sposób dostać się na Stare Miasto.

Tak zmieniła się organizacja ruchu w tym miejscu:Jeszcze kilka dni zajmie kierowcom przyzwyczajenie się do nowej organizacji ruchu w mieście. Prawdziwy sprawdzian czeka nas jednak po przerwie świątecznej, kiedy drogowcy zamkną ulicę Pieniężnego.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (44) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. planista #2261471 | 31.0.*.* 7 cze 2017 09:59

  Nie ogarniam jak można było tak zepsuć Olsztyn. Kiedyś wszystkim chwaliłem się, że wszędzie w Olsztynie samochodem można dojechać w 15 - 20 min. Teraz dojazd do pracy zajmuje mi 40! To jest kurwa jakiś skandal!! Kto pracuje w tych urzędach. Wypieprzyłbym wszystkich na zbity pysk! Trzeba coś z tym zrobić koniecznie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Bożena #2225105 | 185.138.*.* 18 kwi 2017 13:40

  Jeszcze nigdy Olsztyn nie byl tak zakorkowany, jak obecnie. Przejechałam calą Polskę i zawsze mówiłam, że mamy najładniejsze miasto, przejezdne wspaniale. przyszedl pan prezydent G i zmajstrowal tak, że nienawidzę Olsztyna. Okropne miasto, zakorkowane, dziury, bezmyślne przejścia, co kilka metrów światla. Okropność. Prowincja. Pikutkowo.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Krzysztof #2224543 | 92.217.*.* 17 kwi 2017 08:43

  Polecam inżynierowi projektującemu "dobrą zmianę" zasad ruchu na rondzie OKS aby wybrał się do Warszawy w okolice Centrum Handlowego Arkadia (206 km od centrum Olsztyna) i tam na Rondzie Zgrupowania AK Radosław pojeździł tak z godzinkę i przemyślał swoje rewelacyjne rozwiązanie !!!! Tam nie ma zapór przeciw czołgowych a dla utrudnienia są trzy pasy ruchu i na dodatek tramwaje ! Aby ułatwić wjazd na rondo zastosowano system sygnalizacji świetlnej ..... A ty filmik https://www.youtube.com/watch?v=_Yh1bN9n 6Y0

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ooo... #2222574 | 83.6.*.* 13 kwi 2017 10:56

  .. a co to jest za pokaz jazdy w końcówce ostatniego filmu? Niezastosowanie się do znaku STOP? I kto uczy jazdy po rondach

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Przemysław #2222286 | 37.248.*.* 12 kwi 2017 20:43

  Zmian organizacji ruchu na tym rondzie to jest jedno wielkie NIEPOROZUMIENIE. Nie wiem czym kierowali się urzędnicy wraz z inżynierami, ale tak zakorkowanego ronda to w życiu nie było. Jak można było zamknąć pas (Bałtycka- rondo) (Artyleryjska- Rondo, Schumanna-Rondo i Grunwaldzka) ,że z jednego pasa można jechać tylko prosto. Trzeba być totalnym pustakiem by nie spojrzeć ile samochodów jeździ tymi drogami codziennie do pracy i z powrotem. Korki jakie tworzą się z tego tytułu zapełniają cały jeden pas od początku ronda do końca ulicy. Mój czas ostatniego przejazdu z bałtyckiej od elektronika do ronda - 40 minut. Na piechotę szybciej człowiek dojdzie. Zamiast stawiać tam na "bezpieczeństwo" jak to w mniemaniu tępych urzędników jest lepiej postawić patrol który będzie nadzorował w godzinach szczytu jak przebiega ruch na rondzie- za coś w końcu wszyscy płacimy,a nie za tak bezsensowne, głupie, nieprzemyślane pomysły Urzędu miasta. Nikt przy zdrowych zmysłach by takiego planu nie zaproponował kosztem regulacji ruchu. Głupota raz jeszcze ,a ludzie za to odpowiedzialni powinni rozpędzić się i głową w ścianę przyłożyć!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (44)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages