Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Po świętach rusza remont ul. Pieniężnego. Będą kolejne utrudnienia w ruchu

2017-04-10 16:13:28 (ost. akt: 2017-04-10 14:44:43)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

W środę (12 kwietnia) podpisana zostanie umowa na przebudowę ulicy Pieniężnego w Olsztynie. Prace mają ruszyć po Świętach Wielkanocnych.

Zobacz także: Nocne prace w centrum Olsztyna. Uwaga na utrudnienia w ruchu! Nocne prace w centrum Olsztyna. Uwaga na utrudnienia w ruchu! W weekend, 8-9 kwietnia, kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami w centrum miasta. Powstaną dwa ronda, a te już istniejące, Ofiar Katastrofy...
Zobacz także: Uwaga na korki! Kolejne zmiany na Towarowej w Olsztynie Uwaga na korki! Kolejne zmiany na Towarowej w Olsztynie W związku z prowadzonymi pracami na ul. Towarowej w Olsztynie wprowadzone zostaną kolejne zmiany w organizacji ruchu. Od wtorku (11 kwietnia) zamknięte...
- W najbliższą środę podpisujemy umowę z firmą Skanska na modernizację ulicy Pieniężnego - poinformował prezydent Piotr Grzymowicz na swoim blogu. - Oznacza to, że krótko po świętach rozpoczną się na niej prace – tym samym zostanie wyłączona z ruchu.

Po przebudowie ul. Pieniężnego będzie miała podobny przebieg do obecnego. W każdym z kierunków ruchu będzie po jednym pasie. Dodatkowo w stronę al. Piłsudskiego ma być poprowadzony buspas. Nowy most pozwoli połączyć parki Centralny i Podzamcze specjalnym przejściem pod konstrukcją. Poza mostem zmodernizowana zostanie droga w kierunku pl. Jana Pawła II, która jednak zachowa dotychczasowy charakter (trzy pasy ruchu w tym jeden wydzielony na potrzeby komunikacji zbiorowej, wiodący do al. Piłsudskiego). Wzdłuż murów katedry św. Jakuba powstaną planty.

Projekt obejmuje przebudowę ul. Pieniężnego, ul. Szrajbera, przebudowę ul. Staszica, rozbiórkę i budowę mostu św. Jakuba, budowę murów oporowych oraz wzmocnienie skarp, budowę przystanków komunikacji publicznej, budowę i przebudowę odwodnienia, budowę i przebudowę oświetlenia terenu, przebudowę kolizji sieci uzbrojenia terenu, zagospodarowanie zieleni. Projekt obejmuje wejścia i trakty piesze, pieszo-rowerowe do parku Centralnego, przedłużenie i nowe zagospodarowanie wału znajdującego się po zachodniej stronie jezdni oraz zagospodarowanie terenów zieleni oraz nieużytków w rejonie skrzyżowania ul. Pieniężnego z ul. Staszica.

Most św. Jakuba zostanie wyniesiony na wysokość około 80 cm ponad poziom istniejącego obiektu. Umożliwi to zaprojektowanie traktu pieszo- rowerowego pod mostem św. Jakuba, który połączy park Centralny z Parkiem Podzamcze.

Inwestycja ma kosztować ok. 24 miliony złotych. Dofinansowanie unijne to 85 procent.


źródło: UM Olsztyn
Przypomnijmy, w związku z przebudową ulicy drogowcy zmienili organizację ruchu w centrum Olsztyna. Powstały dwa ronda: pierwsze na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Emilii Plater, drugie na skrzyżowaniu ulic Reja, 22 Stycznia i Emilii Plater. Zmiany nastąpiły także na rondzie Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, gdzie wprowadzono elementy tzw. ronda turbinowego. Niestety, nie wszyscy kierowcy poradzili sobie z tymi zmianami. W poniedziałek rano tworzyły się tam ogromne korki >>> Rondo Ofiar Katastrofy Smoleńskiej zakorkowane
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Rafał #2221238 | 89.228.*.* 11 kwi 2017 14:21

  te ciągi pieszo-rowerowe to niech sobie decydenci w tylną część ciała wsadzą!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Ja WIEM! #2221124 | 213.73.*.* 11 kwi 2017 12:15

  Zabierzcie ziemię z tej górki, wytnijcie drzewa i pokażcie pięknie oświetloną katedrę i mury Starego Miasta od drogi. Akurat tam drzewa nie są potrzebne, a atrakcja dla turystów i mieszkańców przechodzących czy przejeżdzających ulicą Pieniężnego byłaby ogromna. Odkryjcie walory naszego miasta!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aaaa #2220924 | 11 kwi 2017 08:20

  Miał być park i planty. A ja widzę w wizualizacjach beton, beton i tylko beton..... Szkoda słów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Złomiarz #2220831 | 188.146.*.* 11 kwi 2017 05:47

  Oczywiście że takie inwestycje cieszą - super że są tylko dla czego wszystkie na raz, teraz pieniężnego jesienią partyzantów i pewnie to najgorsze czyli wizja chorego człowieka - tramwaje. Na wiosnę przyszłego roku będzie tak źle jak jeszcze nie było a przez to że nie ma ludzi myślących i potrafiących zaplanować inwestycje.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Super Panie Prezydencie #2220699 | 37.47.*.* 10 kwi 2017 21:36

  Kolejna wyczekiwana inwestycja. Będzie można rowerkiem po parkach pośmigać bez wąchania tego smrodu z samochodów.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (20)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages