Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Radni wykreślili mieszkańców Olsztyna

2017-04-03 20:30:00 (ost. akt: 2017-04-04 12:30:27)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Radni przywrócili do statutu miasta zapis pozwalający wystąpić grupie 150 mieszkańców z inicjatywą uchwałodawczą, Wykreślili punkt umożliwiający olsztynianom wystąpienia podczas sesji.

Chodzi o możliwość składania podczas sesji wniosków przez mieszkańców. Żaden radny o jego braku w trakcie dyskusji nad statutem nie wspomniał. Dopiero dzień później ogłosił to radny Tomasz Głażewski, który w sobotę złożył projekt uchwały zmieniający statut, dodając ten brakujący punkt.

— Mieszkańcy Olsztyna mają prawo wypowiadać się na sesji Rady Miasta i jeśli mają wnioski dotyczące spraw ogólnomiejskich, również powinni mieć prawo przedstawiać je na sesji — stwierdza Głażewski.
— Szkoda, że radny nie był aktywny przez ostatnie dwa lata, kiedy zespół pracował nad opracowaniem nowego statutu i kiedy trzeba było pracować w ciszy gabinetu i bez mediów — komentuje to Marian Zdunek, radny i szef zespołu do spraw opracowania nowego statutu.

Uważa też, że jest za wcześnie na poprawianie nieobowiązującego jeszcze statutu, ponieważ musi go zaopiniować wojewoda. — Jeżeli mieszkańcy występowali na sesji, to każdy wniosek i tak był kierowany przez przewodniczącą do odpowiedniej komisji. Ustawa o samorządzie gminnym gwarantuje mieszkańcom składanie wniosków przez radnego, który przedstawia je do rozpatrzenia. Tak więc jest to uproszczona procedura, a droga i efekt jest taki sam — stwierdza radny Zdunek.

mp

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zygzak #2219013 | 89.70.*.* 7 kwi 2017 20:42

  Oligarchizacja władzy

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wyborca #2216833 | 83.9.*.* 4 kwi 2017 19:23

  Panie Zdunek pan jest dla nas a nie odwrotnie

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. jj #2216804 | 83.31.*.* 4 kwi 2017 18:37

  A czego się Zdunek boisz relikcie oraz tobie podobni? Że się parę słów szczerości prosto w oczy usłyszy? Macie coś na sumieniu? Jeszcze by się okazało, że trzeba zrobić coś dla mieszkańców za ich ciężkie pieniądze i zająć się uczciwą robotą, a nie kombinacjami przy przetargach i asfaltowaniem sobie dróg do domów. Pora już na was leśne dziady rodem z zatęchłej komuny! Dość już się nakradliście. Teraz trzeba kogoś mądrego do odbudowywania tego syfu, którego narobiliście. Przeproście i spier....jcie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkaniec #2216489 | 89.228.*.* 4 kwi 2017 10:30

  Przez ostanie dwa lata zespół kombinował, jak tu wykreślić ze statutu możliwość udzielania się społecznego mieszkańców, a jak radny Głażewski to po wprowadzeniu "storpedował" to pan przewodniczący Zdunek ma do niego pretensje, że nie przewidział wcześniej, że radni będą chcieli w taki sposób :olać" wyborców. Oj, panie przewodniczący. Chyba za mocno się pan już przykleił do stołeczka. Czas wyjść z Ratusza na miasto i zobaczyć, że Olsztyn to także mieszkańcy...

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Jadwiga_Misiak #2216474 | 83.3.*.* 4 kwi 2017 10:16

  Olsztyńska "Grupa sprawująca władzę" ;) zapewne uważa, iż żaden mieszkaniec nie ma prawa Im przeszkadzać i zawracać głowy. Oni wiedzą lepiej, Oni są nieomylni, Oni potrafią wszystko. Jeśli My, mieszkańcy Olsztyna nie zaczniemy interesować wszystkim co nas dotyczy, to staniemy się jedynie trybikami maszyny "Radniczej", których jedynym zadaniem będzie płacić podatki.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages