środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Porwali i pobili przechodnia na ul. Mazurskiej w Olsztynie. Za ten czyn czeka ich odsiadka

2017-03-28 14:00:42 (ost. akt: 2017-03-29 13:37:54)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał wyrok skazujący w sprawie Adriana K. i Łukasza G. oskarżonych o uprowadzenie i dotkliwe pobicie 41-letniego mężczyzny.

Czyn, którego dopuścili się wobec pokrzywdzonego, sąd zakwalifikował, jako pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem.

Szokującą akcję na ulicy widział przypadkowy świadek, który zadzwonił na policję. Sprawą zajęli się kryminalni z KMP i KWP w Olsztynie oraz funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji.

Liczył się czas. Trzeba było się dowiedzieć, kim był zabrany samochodem mężczyzna, gdzie mógł zostać wywieziony i jak najszybciej do niego dotrzeć. Wielogodzinne działania operacyjne, skrupulatna weryfikacja zebranych informacji i śladów, dały podstawy do tego, by podejrzewać, że uprowadzony mężczyzna najprawdopodobniej został przewieziony w okolice Warszawy i tam może być przetrzymywany.

26-letni Adrian K. oraz 28-letni Łukasz G. byli oskarżeni o to, że 16 czerwca ubiegłego roku na ul. Mazurskiej w Olsztynie zaczepili 41-letniego Piotra G., bijąc go pięściami i aluminiową pałką, wepchnęli do samochodu. Napastnicy zabrali mu portfel z pieniędzmi, telefon komórkowy i łańcuszek. Z aktu oskarżenia wynikało, że bili go również w trakcie długiego przejazdu autem z Olsztyna aż do lasu w okolicy Warszawy, gdzie ostatecznie pozostawili pokrzywdzonego. Mężczyzna w wyniku tego pobicia doznał obrażeń w postaci m.in. stłuczenia głowy ze złamaniem kości nosa i zatoki szczękowej. Natomiast motywem takiego działania oskarżonych miały być rozliczenia finansowe między nimi a pokrzywdzonym.Adrian K. oraz Łukasz G., którzy w przeszłości byli już karani za podobne przestępstwa, zostali zatrzymani 19 czerwca ubiegłego roku, a następnie tymczasowo aresztowani. W dniu 14 marca Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał obu oskarżonych winnych uprowadzenia i pobicia Piotra G., przy czym zakwalifikował ten czyn, jako pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem.

Adrian K. został skazany na karę 4 lat i 6 miesięcy więzienia, a Łukasz G., który częściowo przyznał się do winy i wyraził skruchę, na karę 3 lat i 9 miesięcy więzienia. Obaj mężczyźni zostali ukarani także grzywną w wysokości po 400 zł. Od obu oskarżonych na rzecz pokrzywdzonego Piotra G. zostało zasądzone również odszkodowanie w kwocie 500 zł oraz zadośćuczynienie za doznaną krzywdę w wysokości 10 tys. zł.

Sąd podając ustne motywy wyroku zwrócił uwagę, że pokrzywdzony Piotr G. w trakcie całego zdarzenia nie stawiał żadnego oporu. Tymczasem oskarżeni, zwłaszcza podczas przejazdu samochodem z Olsztyna w okolicę Warszawy, niemal bez przerwy zadawali mu serie ciosów, co jest już szczególnym udręczeniem.

Wyrok nie jest prawomocny.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Prawnik #2211709 | 79.184.*.* 29 mar 2017 09:33

  Prezydenta uprowadzili ?????????

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. § #2211606 | 37.201.*.* 29 mar 2017 08:07

  Za nic nie porywali , widocznie zasluzyl . Powinien oddac co wzial. Jak w naszym kraju nie mozna dostac tego co sie pozyczylo bo ktos cwaniaczy to i dali mu nauczke. Nie pozyczaj bo to zly obyczaj, zwlaszcza jak nie oddasz to co pozyczyles. tez znam takiego Krzysia z rodziny co pozyczyl i juz 5 lat sie nie melduje z pozyczona forsa.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. życzę zdrowia #2211452 | 109.241.*.* 28 mar 2017 22:10

  Pieniążków nie należy pożyczać, kierować potrzebujących do banku !

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Ar #2211392 | 94.254.*.* 28 mar 2017 21:23

  Jak sie pozycza pieniazki to sie oddaje

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olsztynianin #2211178 | 88.156.*.* 28 mar 2017 18:41

  Powiem tak..Jeżeli pożyczył kase i nie oddawał to dali mu nauczkę a w innym przypadku jest to niedopuszczalne. Znam takich cwaniaków kasy napozyczają a poźniej nie oddają.Sam takiego wywiózłbym do lasu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (12)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages