Piątek, 24 marca 2017. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

"Poziom chamstwa drogowego na olsztyńskich ulicach jest niewyobrażalny"

2017-03-18 18:47:56 (ost. akt: 2017-03-18 19:00:15)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

- Codziennością jest blokowanie skrzyżowań, bo wielmożni państwo muszą wjechać, a ty plebsie stój - pisze w mailu do redakcji nasz czytelnik". Przykłady?

"Skrzyżowanie Rataja/Wojska Polskiego. Trafienie na kogoś, kto patrzy dalej niż czubek własnego nosa graniczy z cudem. Inny przykład to skrzyżowanie Knosały/Niepodległości. Zdarza się, że potrzeba 2-3 zmian świateł, żeby 5 samochodów mogło wyjechać spod McDonald’s.

Następna sprawa: zmiana pasów ruchu bez kierunkowskazów, po linii ciągłej, na skrzyżowaniach. Sądzę, że każdy, kto jeździ samochodem/motocyklem/rowerem po Olsztynie widzi, jak często jest to ignorowane. Jak już znajdzie się jedna myśląca osoba, która nie wjedzie na skrzyżowanie, bo nie ma jak z niego zjechać, to za chwilę znajdzie się cwaniak, który to wykorzysta, zmieni pas na skrzyżowaniu i je zastawi.

Jazda lewym pasem nawet po kilka kilometrów, jazda prawym pasem dokoła ronda itd. Nierzadko widzę jak „kierowca”, wjeżdżający do Olsztyna ulicą Warszawską, zajmuje lewy pas, i trzyma się go do samych Dajtek, gdzie w końcu skręci w lewo. Z resztą wystarczy spojrzeć na jakąkolwiek dwupasmową ulicę, o dowolnej godzinie, żeby zaobserwować kult lewego pasa. Plac Ofiar Katastrofy Smoleńskiej, szerzej znany jako Rondo Schumana jest z kolei idealnym przykładem na to, że internetowe legendy o możliwości wygrania prawa jazdy w płatkach śniadaniowych zawierają ziarnko prawdy. Nieważne skąd i dokąd.

Zawsze prawym! Bo bezpieczniej, bo po co? Bo trudno tym środkowym… Każdy powód jest dobry. Przepisy są delikatnie mówiąc - mizerne i niestety dopuszczają takie zachowanie. A gdzie kultura drogowa?

Pieszy może stać przed przejściem, aż wrośnie w ziemię, bo ciężko przecież zatrzymać samochód. Deszcz pada, wiatr wyrywa drzewa z korzeniami, temperatura oscyluje w okolicach zera absolutnego, ale pan i władca w swoim pancerzu na czterech kołach skutecznie tłumi w sobie resztki człowieczeństwa. Dobrze, jeśli chociaż nie zastawi przejścia dla pieszych. To już nawet nie o kulturę drogową chodzi.

Parkowanie na dwóch/trzech miejscach… Nikt nie pomyśli, że stawiając samochód byle jak, przyczynia się do tego, że nie będzie gdzie i jak zaparkować. Ale już szukając miejsca parkingowego, połowa z tych cudownych kierowców psioczy pod nosem i szuka kartki z karnym kaktusem, za marne parkowanie…

To tylko kilka rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Pisałem już do policji z prośbą o egzekwowanie prawa w zakresie np. wjazdu na skrzyżowanie bez możliwości opuszczenia go, ale nasza drogówka woli ustawić się z suszarką w tak strasznie niebezpiecznych miejscach jak dwupasmówki bez przejść dla pieszych w zasięgu wzroku. Gwarantuję, że godzina pracy patrolu na którymkolwiek skrzyżowaniu przyniesie podobną ilość mandatów."

Artur

Zgadzacie się z autorem? Zapraszamy do komentowania!
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (275) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 33 #2206809 | 88.156.*.* 22 mar 2017 16:54

  W Olsztynie fatalnie się jeździ samochodem ale główną przyczyna są zmiany po wprowadzeniu tramwajów i tragiczny stan dróg. Pnie prezydencie podziękuje za to w zbliżających się wyborach- kierowca.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kass #2206651 | 83.6.*.* 22 mar 2017 12:36

  Biedni olsztynianie....zamiast kulturalnych kierowców i dróg nadających się do jakiejkolwiek jazdy.... Mają tramwaje:-P....

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. J50 #2206403 | 217.99.*.* 22 mar 2017 08:24

  20.03.2017 godz. 15,10 centrum Olsztyna Al. Piłsudskiego przy Dukacie: "pan i władca" w swoim krążowniku szos (Audi) a przed nim jakiś mały nissan micra. Nissan zatrzymał się przed przejściem, żeby przepuścić pieszych a siedzący a audi (specjalnie nie piszę kierowca) trąbi, bo nissan tamuje ruch. Kawałek dalej, przejście na wysokości ul. Kopernika - sytuacja się powtarza. Przypomnę, że na tym odcinku jest ograniczenie do 30 km/godz. Gdzie jest policja i dlaczego nie wykonują swoich obowiązków? Pracują za pieniądze podatników ale nie robią nic dla tych, którzy ich utrzymują. Mają tylko pretensje i żądania płacowe. A co w zamian???

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Sławek #2205913 | 217.99.*.* 21 mar 2017 14:36

  Macie rację ludzie po Olsztynie prowadzą fatalnie też na limanowskiego czy przy rondzie bema nikt nie patrzy na przepisy a przepisy mówią wyraznie że jak nie ma miejsca za skrzyżowaniem to auto nie ma prawa wjechać na skrzyżowanie tylko musi czekać prze skrzyżowaniem i tak samo na żeromskiego jak się wyjeżdża w stronę wiaduktu nie ma świateł jedyna możliwość wyjazdu to im się zapala czerwone ale jak się zapala czerwone wszyscy blokują skrzyżowanie in nikt nie może wyjechać ludzie sami sobie robią pod górę jak by ludzie mieli taką kultury jazdy jak zagranicą to by nie było tych wszystkich korków jedno pytanie do panów z policji czy nie możecie zamiast stać z suszarką i wlepiać mandaty za przekroczenia o 13 km mandaty przecież w całym olsztynie są kamery na każdym srzyżowaniu dlaczego nie mozna zrobić tak jak na zachodzie np na rodzie bema od 7 rano do godziny np 20 przejedzie 2000 aut z tych 2000 aut skrzyżowania będzie blokować 800 aut każdemu wystawić mandat tak jak np w niemczech ze 100 euro to na polskie 400zł razy 800 aut razy 50 skrzyżowan w olsztynie tu niechodzi o zarobek dla państwa ale o przepisy o ruchu drogowym i o kulturę jazdy a jednocześnie miasto natym zarobi tak samo z parkowaniem dla inwalidów kieyś wszystkie zajęte nigdzie nie miejsca teraz jest 500 zł za parkowanie na mjescu dla inwalidów i co wszystkie miejsca dlaczego u nas policja nie może być taka jak na zachodzie tam nie ma tłumaczenia tak samo jak u nas przekroczysz prędkość dostaniesz stówę co to jest stówa jak by ktoś dostał mandat na polskie 1500 zł to by się nauczył a tak stówka czy 150 co to jest dlatego panowie policjanci weżcie się za blokowanie tych skrzyżowań

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. KIEROWCA #2205784 | 195.136.*.* 21 mar 2017 10:59

  ZACHOWANIA WIELU KIEROWCÓW ZMUSZAJĄ INNYCH DO NIEPRAWIDŁOWYCH ZACHOWAŃ. JAKO PRZYKŁAD PODAM ULICĘ SIELSKĄ NA KTÓREJ KIEROWCY NAGMINNIE JADĄ LEWYM PASEM Z PRĘDKOŚCIĄ ZNACZNIE PRZEKRACZAJĄCĄ DOZWOLONE W TYM MIEJSCU 50 KM. JADĄCY PRAWYM PASEM Z DOZWOLONĄ SZYBKOŚCIĄ NIE MAJA ŻADNYCH SZANS NA SKRĘCENIE W KIERUNKU OSIEDLA DAJTKI GDYŻ ŻADEN KIEROWCA Z LEWEGO PASA ICH NIE PRZEPUŚCI. SWOJĄ DROGĄ OGRANICZENIE SZYBKOŚCI NA UL. SIELSKIEJ DO 50 KM JEST ABSURDEM I NIC DZIWNEGO, ŻE WIĘKSZOŚĆ KIEROWCÓW TEJ SZYGKOŚCI NIE PRZESTRZEGA.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (275)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages